Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    212

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

zao mi je sto je umro sto kazu pre roka ali sad ne znam bas kakav je lik bio. gledao sam ga tamo 90-ih kad stane nekim besnim autom u vasinoj oko 2 posle ponoci i proziva devojke koje cekaju prevoz. zove ih da udju pa kad ga ove iskuliraju sta je necete kod cigana, vadjenje stosa para, psovke itd.
simbol najgorih godina beograda i srbije
 

Baš si se našao na stanici u 2h i gledao kako Džej nudi prevoz devojkama?

A i te devedesete “najgore godine Beograda i Srbije” - imale su više duha, energije i života nego ove dvadesete, pa i one pre njih, sve je stvar percepcije. Na sve strane šund i kič gori nego tad, sistem vrednosti kanalizacija, krv na sve strane, kriminalci kolo vode, vlast isti ljudi, život vredi cvonjka, imamo i RTS i Pink, samo sad nema ničega kao alternative u bilo kom smislu, sve smo već videli i preživeli i svi smo gomila zombija. Zajebi me klišea. Ali hej, imamo “povoljne” kredite i kola sa navigacijama, evolucija jbt, devedesete su iza nas nesumnjivo [emoji23]
Link to comment
22 minutes ago, ducca said:


Baš si se našao na stanici u 2h i gledao kako Džej nudi prevoz devojkama?

A i te devedesete “najgore godine Beograda i Srbije” - imale su više duha, energije i života nego ove dvadesete, pa i one pre njih, sve je stvar percepcije. Na sve strane šund i kič gori nego tad, sistem vrednosti kanalizacija, krv na sve strane, kriminalci kolo vode, vlast isti ljudi, život vredi cvonjka, imamo i RTS i Pink, samo sad nema ničega kao alternative u bilo kom smislu, sve smo već videli i preživeli i svi smo gomila zombija. Zajebi me klišea. Ali hej, imamo “povoljne” kredite i kola sa navigacijama, evolucija jbt, devedesete su iza nas nesumnjivo emoji23.png

Ajde otvori temu na društvu vezano za ovo, sa ovim postom, please... Glupo mi da pokrećem temu sa tuđim postom...

 

Ili ako može da se splituje ovo u posebnu temu 199X vs 201X recimo?

Link to comment
1 hour ago, ducca said:


Baš si se našao na stanici u 2h i gledao kako Džej nudi prevoz devojkama?

A i te devedesete “najgore godine Beograda i Srbije” - imale su više duha, energije i života nego ove dvadesete, pa i one pre njih, sve je stvar percepcije. Na sve strane šund i kič gori nego tad, sistem vrednosti kanalizacija, krv na sve strane, kriminalci kolo vode, vlast isti ljudi, život vredi cvonjka, imamo i RTS i Pink, samo sad nema ničega kao alternative u bilo kom smislu, sve smo već videli i preživeli i svi smo gomila zombija. Zajebi me klišea. Ali hej, imamo “povoljne” kredite i kola sa navigacijama, evolucija jbt, devedesete su iza nas nesumnjivo emoji23.png

 

Ne lupetaj, leba ti.

Link to comment
26 minutes ago, ducca said:

Ne preterujmo :)

Tema će biti dubioza teška, bolje ne otvarati.

Vole obih da malo dkutujemo o tome...

 

Otvoriću ja sutra, ondaK...

  • +1 2
Link to comment
Quote

Građanski pokret Opre Roma Srbija obratio se gradonačelniku Beograda Zoranu Radojičiću sa inicijativom da se preminuli romski i srpski pevač Džej Ramadanovski sahrani u Aleji zaslužnih građana.

 

Fenomenalno. Nekad se takvim likovima naplaćivao porez na šund, a sad ih sahranjuju u Aleji. Jadni oni zaista zaslužni, džaba su se trudili ili ginuli.

  • +1 2
  • -1 4
Link to comment
6 hours ago, ducca said:


Baš si se našao na stanici u 2h i gledao kako Džej nudi prevoz devojkama?

A i te devedesete “najgore godine Beograda i Srbije” - imale su više duha, energije i života nego ove dvadesete, pa i one pre njih, sve je stvar percepcije. Na sve strane šund i kič gori nego tad, sistem vrednosti kanalizacija, krv na sve strane, kriminalci kolo vode, vlast isti ljudi, život vredi cvonjka, imamo i RTS i Pink, samo sad nema ničega kao alternative u bilo kom smislu, sve smo već videli i preživeli i svi smo gomila zombija. Zajebi me klišea. Ali hej, imamo “povoljne” kredite i kola sa navigacijama, evolucija jbt, devedesete su iza nas nesumnjivo emoji23.png

da, bio sam. to je tacno bilo u vasinoj,,, kod zgrade muzeja, ako ti je lakse preko puta tadasnjeg jugodrva. mislim bas da sam tu negde cekao sa nekim drustvom da im dodje autobus.

90-e? odlicne su bile. malo se ginulo u nekim ratovima, bila hiperinflacija i slicno. u tim usranim 90-im je udaren kamen temeljac ove propasti i dan danas.

ok, nije ovde mesto ni za onaj prvi post niti ima tu dalje price. svako ima svoje misljenje

Link to comment
6 hours ago, ducca said:

Ne preterujmo :)

Tema će biti dubioza teška, bolje ne otvarati.

 

Bolje.

 

Ne razumem kako bi se to pricalo i uporedjivalo ono i ovo sada. Na kraju, za ono je kriva tadasnja elita preostala iz jedne nekada jake drzave, a za ovo danas kriv je svako od nas pojedinacno.

 

 

Link to comment

Ne kapiram ovo zgražavanje kao "ova tema je samo za napisati RIP" uvijek je neki događaj, pa makar i smrt, povod da se prodiskutuje o tome šta je taj neko predstavljao. To statističarsko konstatovanje samo da je neko umro u fazonu "da ispoštujemo dignitet smrti" mi je takva malograđanština, jbg, bolje i reći nešto ne baš pohvalno, to mi je veće poštovanje života i djela pokojnika nego ovo kurtoazno sterilno "RIP".

  • +1 9
Link to comment

Pa jeste, ali takve "duskusije"se tradicionalno otrgnu kontroli a primere imamo još od smrti Ksenije Pajčin preko Sinana i mnogih drugih zaslužnih i manje zaslužnih da im se oda počast.

Na kraju baš vi iz  moderacije budete "primorani" da pobanujete ostrašćene aktere, histerišete i zaključavate topik

Link to comment
2 hours ago, bradilko said:

da, bio sam. to je tacno bilo u vasinoj,,, kod zgrade muzeja, ako ti je lakse preko puta tadasnjeg jugodrva. mislim bas da sam tu negde cekao sa nekim drustvom da im dodje autobus.

90-e? odlicne su bile. malo se ginulo u nekim ratovima, bila hiperinflacija i slicno. u tim usranim 90-im je udaren kamen temeljac ove propasti i dan danas.

ok, nije ovde mesto ni za onaj prvi post niti ima tu dalje price. svako ima svoje misljenje

 

OK fer, kriv je, nadao sam se samo da nije neka rekla-kazala priča. 

 

Nekako mi je zasmetala tvrdnja da je baš Džej bio simbol svega što nije valjalo u devedesetim. Čovek je otpevao to što je otpevao, ljudi su se u tome pronalazili, i tada i dan danas, i po tome ga treba pamtiti. Jbg svi imamo svoje grehe, mnogi puno gore od Džejevog džiberluka na autobuskoj stanici, malo slave i štos para udare u glavu i jačim moralnim gromadama nego što je čovek koji je odrastao po ulici i domovima. Jbg bar se nikad nije kurvao u politici da bi se ogrebao za budžetsku kintu već je sedeo u kafani i uništavao se za lovu koju je pošteno zaradio. 

  • +1 6
Link to comment
8 hours ago, Anonymous said:

 

Fenomenalno. Nekad se takvim likovima naplaćivao porez na šund, a sad ih sahranjuju u Aleji. Jadni oni zaista zaslužni, džaba su se trudili ili ginuli.

Nekad su spaljivali naucnike...

Nije uporedivo, ali posebno u umetnosti ono sto je bilo fuj u vreme kad je nastalo, postaje kultno kada odlezi.

Za mene je zivot Dzeja, lekcija iz koje se lako, brzo i mnogo moze nauciti. Narocito da je sve moguce.

 

Zivote, zeno bez morala ekv za sirotinju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...