Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    212

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Istekao edit...

@napadaj "Priča o ljubavi..." je poslednji slušljiv album, mada se i tu može naći mnogo zamerki kada se poredi sa prethodnim albumima. Čak su i albumi neposredno pre njega malo diskutabilni. Tačno se poklopilo sa Borinim propadanjem.

  • +1 2
Link to comment

"Koza nostra" mi je dobar od početka do kraja, "Labudova pesma" i "Zbogom, Srbijo" jesu slabiji, ali ima dobrih pesama na njima. Računam i "Njihove dane", taj je odličan i trebalo je imati muda da se to izda u ono vreme.

  • +1 1
Link to comment

Sa svakog od tih albuma se može naći poneka pesma, da, ali sveukupno je baš primetan pad. Meni je baš Koza nostra sunovrat, tu je otišao Čutura (bitniji kao autor), tu su počele da se ubacuju gluposti od pesama da bi se popunio prostor.

 

Inače, pročitao sam biografiju Miše Aleksića pre par godina, šteta što je napisana u stilu Radio TV revije, TV novosti i tako tih časopisa iz 1987. 

Link to comment

Imam tu knjigu, puna je faktografije, ali je stil lošiji i od TV revije i TV novosti i više liči na pismeni zadatak nekog osrednjeg osnovca.

 

U pravu si za "Koza nostru", evo gledam spisak pesama i izbacio bih "Crna Gora, Bar", "Decu", "Bejbi" za početak, a ni "Milivoje" i "Žikica" nisu u rangu pređašnjih albuma. Izgleda da mi je ostao dobar utisak iz klinačkih dana, baš ga dugo nisam slušao.

Link to comment
4 minutes ago, napadaj said:

Imam tu knjigu, puna je faktografije, ali je stil lošiji i od TV revije i TV novosti i više liči na pismeni zadatak nekog osrednjeg osnovca.

 

U pravu si za "Koza nostru", evo gledam spisak pesama i izbacio bih "Crna Gora, Bar", "Decu", "Bejbi" za početak, a ni "Milivoje" i "Žikica" nisu u rangu pređašnjih albuma. Izgleda da mi je ostao dobar utisak iz klinačkih dana, baš ga dugo nisam slušao.

:D Baš te, to su tačno pesmice koje su zbrčkane da bi se ispunio format. A tu su malo povratili čvrstinu u zvuku sa prvih albuma, ali džaba kada su tekstovi krš krševa.

  • +1 1
Link to comment
On 2.12.2020. at 9:54, Apollo Creed said:

 

I onda brt napiše saopštenje kako ipak neće ići na kremaciju...

jesi li video kako izgleda u poslednjem intervju posle Mišine smrti , još malo pa će i on na ...

Link to comment
2 hours ago, Fakundo Sava said:

još malo pa će i on

Nemoj tako... Jes' da je odavno postao 1 antipatico, ali njemu je tek 68, prerano je to... Kao i Miša, kao i ovaj Miroljub iz Lutajućih srca... Slična generacija, meni ti ljudi (još) nisu stari. (U mnogim zemljama s tim godinama tek si stasao za penziju.)

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...