Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    211

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najveci nas basista skoro pa bez dileme. Tacno mozes da provalis da je on svirao samo na osnovu tona gitare.

Sad vrtim po discogs-u da vidim u sta je bio sve umesan i spisak je impozantan.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pričao mi jedan gitarista, da posle dvodnevnog rada i razgovora sa njim, doživeo "prosvetljanje" oko uloge bas gitare, i šta sve može da očekuje od nje...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ode još jedan basista: 

 

Vanilla Fudge Bassist Tim Bogert Dead at 76

Tim Bogert - founding bassist of the psychedelic rock band Vanilla Fudge and member of the supergroup Beck, Bogert, and Appice - died Wednesday at the age of 76 following a battle with cancer, Deadline reports.

Bogert’s death was confirmed by his long-time bandmate and drummer Carmine Appice, who played alongside Bogert in Vanilla Fudge, Cactus and Beck, Bogert and Appice, where the two were joined by guitarist Jeff Beck.

 

https://www.rollingstone.com/music/music-news/vanilla-fudge-bassist-tim-bogert-dead-obit-1114424/

 

Link to comment

upravo javio bbc da je umro fil spektor.

 

i nesto razmisljam... nema koga nije zajebao u muzickom biznisu i shire a pri tom je i ubica. s koje god strane pogledas - olos. najgrdji.

 

a muziku je unapredio za jedno pedeset godina.

 

skolski primer kad lik i delo odu na potpuno razlicite strane.

 

doduse, moram priznati da sam od sorte kojoj, kad se sve sabere, zvone jajca ko praporci za muziku koju je unapredio. da nije on, bio bi neko ili neki drugi.

 

sve u svemu - jedino sto sam pomislio kad sam procitao vest je da je smrad doziveo 80 godina a neki ubersuper ljudi umiru prerano.

 

sto bi rekla beti dejvis kad je oplela dzoan kraford posle smrti pa je kritikovali - when someone dies, it doesn't mean they've changed.

 

i da - prso sam od korone onoliko. cim ne mogu da se obuzdam.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, April said:


 

 


Najveći ikad

Sve ostalo će se zaboraviti, jer je umetnost veća od života.

Sent from fav toy
 

 

Lol

Možda u tvojoj knjizi.

Provokatorski ti je ovaj post.

Link to comment
Lol
Možda u tvojoj knjizi.
Provokatorski ti je ovaj post.
....ali ne kroz diskusiju o npr.Leni Rifenštal, Knutu Hamsunu itd. Post se nije referisao na tu dilemu.

Postoji raskrsnica iza koje umetnost počinje da živi svoj život, potpuno nezavisno od autora, njegove volje i prava i postaje živ organizam sa novom i neizvesnom sudbinom.

Kad ljudi danas slušaju Jealous guy, ne samo da ne znaju koliki je uticaj Spektora na originalnu Lenonovu verziju; oni čak u većini misle da je to pesma Brajana Ferija.
I tako Jealous Guy piči dalje.

Uzgred: posle svega što sad znamo o Spektoru, zspravo je potresno koliko se on pronalazio u toj pesmi, nesposoban da ukroti zlo seme koje je u njemu bujalo.

Uzgred 2: na snimanju je Spektor pucao Lenonu malo iznad glave. Ovaj mrtav hladan kaže, File, ok ako hoćeš da me ubiješ, ali nemoj da mi sjebeš uši, od njih živim




Sent from fav toy

Link to comment

Uzgred 3

Ne mislim da ljudi poput Spektora odlaskom plate sve svoje račune. Trag koji ubice ostave mnogo je dublji.

Baš zato je nebeska pravda da njihova umetnost postaje nova jedinka sudbinom nevezanom za autora.

Sent from fav toy

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...