Jump to content
IGNORED

Nobelova nagrada za knjizevnost


cyberwor/L/d

Recommended Posts

1 minute ago, levi said:

 

verovatno bi bilo, da je dobije  bilo ko ko je išao da šenluči po Aušvicu, npr

A napalm bombe koje decu prže ?

To se ne broji ?

 

I ko je šenlučio po Aušvicu i kako?

Nije retoričko pitanje, stvarno ne znam.

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

Slažem se da ju je davanje njemu nepovratno obesmislilo, mislio sam to da navedem, ali to je nekako već postalo opšte mjesto. Ali opet, to ne čini ove tipove iole simpatičnijim i podnošljivijim. 

А, опет какве везе имају ти типови које си навео везе за Хандкеом? Што би њих помињали у овој причи? 

Оно што је мени интересантно је кога брига за бојкот доделе награде хандкеу од стране Хрватке, Авганистана, Турске, Албаније, Федерације БиХ и окупиране територије Косова и Метохије, зашто је то уопште тема. Или шта твитује Алекдандар Хамон? Кога брига за њега? 

Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

Sve same francuske sobarice

Ok.

 

pa odluči se, pitala si zašto nije bilo protesta kad je Obama dobijao. zbog dece, kava deca kad je Obama dobijao

 

ovaj je išao da se zajebava po Srebrenici par meseci posle streljanja

Link to comment
4 minutes ago, porucnik vasic said:

А, опет какве везе имају ти типови које си навео везе за Хандкеом? Што би њих помињали у овој причи? 

Оно што је мени интересантно је кога брига за бојкот доделе награде хандкеу од стране Хрватке, Авганистана, Турске, Албаније, Федерације БиХ и окупиране територије Косова и Метохије, зашто је то уопште тема. Или шта твитује Алекдандар Хамон? Кога брига за њега? 

Realno, koga boli kurac i za Nobelovu uopšte. Smiješno je što se ljudi lože ili pljuju tu nagradu samo u zavisnosti od toga da li im je neki skorašnji dobitnik ideološki blizak ili dalek. Kad je dobije Obama, onda je sranje, kad je dobije Handke, onda je to dokaz ne znam ti čega (da je komisija fašistička ili da je to čin ne znam ti kakve hrabrosti), a zapravo je besmislena odavno. Postala estrada, priča se o frci koju je digla, a ne o sadržaju koji je nagrađen. 

Mene isto tako boli kurac i šta o istoj kažu Hrvati, Hemon i ko god već, no to je tema za drugu raspravu. 

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Realno, koga boli kurac i za Nobelovu uopšte. Smiješno je što se ljudi lože ili pljuju tu nagradu samo u zavisnosti od toga da li im je neki skorašnji dobitnik ideološki blizak ili dalek. Kad je dobije Obama, onda je sranje, kad je dobije Handke, onda je to dokaz ne znam ti čega (da je komisija fašistička ili da je to čin ne znam ti kakve hrabrosti), a zapravo je besmislena odavno. Postala estrada, priča se o frci koju je digla, a ne o sadržaju koji je nagrađen. 

Mene isto tako boli kurac i šta o istoj kažu Hrvati, Hemon i ko god već, no to je tema za drugu raspravu. 

Па топић је посвећен истој, па је претпоставка да људи који на њој постују имају трунку интереса за књижевност и најпрестижнију награду за исту у свету( каквагод била).

Link to comment
12 hours ago, James Marshall said:

Realno, koga boli kurac i za Nobelovu uopšte. Smiješno je što se ljudi lože ili pljuju tu nagradu samo u zavisnosti od toga da li im je neki skorašnji dobitnik ideološki blizak ili dalek. Kad je dobije Obama, onda je sranje, kad je dobije Handke, onda je to dokaz ne znam ti čega (da je komisija fašistička ili da je to čin ne znam ti kakve hrabrosti), a zapravo je besmislena odavno. Postala estrada, priča se o frci koju je digla, a ne o sadržaju koji je nagrađen. 

Mene isto tako boli kurac i šta o istoj kažu Hrvati, Hemon i ko god već, no to je tema za drugu raspravu. 

 

Nije to ista komisija, Nobelova nagrada za mir se jedina dodeljuje u Norveskoj. Naravno, posto su izgleda u ovom novom moralnom krstasenju novokomponovanih koznih kaputa sve nagrade postale politicke, nije vise ni bitno niti se pravi razlika izmedju Nobelove nagrade za mir i za knjizevnost.

Link to comment

bas me interesuje kakve bi ovde reakcije bile da jednu od sledecih nobelovih dobije neko ko bi u medjuvremenu dosao u srbiju, ljubio vucica u gujscu, divio mu se i opravdavao njegovo lapanje kao sto se handke divio milosevicu i opravdavao njegova zverstva. 

 

handke je pismena verzija brane crncevica i to sto je odlican pisac (bio) i sto je dobio knjizevnu nagradu ne menja sustinu. govno ostaje govno. 

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, adam said:

bas me interesuje kakve bi ovde reakcije bile da jednu od sledecih nobelovih dobije neko ko bi u medjuvremenu dosao u srbiju, ljubio vucica u gujscu, divio mu se i opravdavao njegovo lapanje kao sto se handke divio milosevicu i opravdavao njegova zverstva

 

handke je pismena verzija brane crncevica i to sto je odlican pisac (bio) i sto je dobio knjizevnu nagradu ne menja sustinu. govno ostaje govno. 

 

 

E, ovo ja zovem prosecnim konzumentom Informera. Popushio propagandu i onda drzi moralne i druge lekcije drugima. To je kad ljudi upravljaju javnoscu jer smatraju da na to imaju pravo time sto su na "pravoj strani istorije". Neko pametniji bi mozda i ilustrovao to divljenje i opravdavanje zverstava nekim Handkeovim pamfletom, knjigom, tekstom u novinama, izjavom, necim opipljivim o cemu bi moglo da se diskutuje. Ali, sta ce ljudima diskusija o bilo cemu?

.

Link to comment
Just now, harper said:

 

E, ovo ja zovem prosecnim konzumentom Informera. Popushio propagandu i onda drzi moralne i druge lekcije drugima. To je kad ljudi upravljaju javnoscu jer smatraju da na to imaju pravo time sto su na "pravoj strani istorije". Neko pametniji bi mozda i ilustrovao to divljenje i opravdavanje zverstava nekim Handkeovim pamfletom, knjigom, tekstom u novinama, izjavom, necim opipljivim o cemu bi moglo da se diskutuje. Ali, sta ce ljudima diskusija o bilo cemu?

.

istina. namestili mu. nikad nije bio u srbiji ili ne daj boze sa prekodrinskim srbima. nikad branio milosevica. nikad opravdavao njegovu politiku. nikad ga posetio u hagu. nikad mu otisao na sahranu.

 

ja debil popusio pricu a ono sve fotoshop i propaganda. 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...