Jump to content
IGNORED

Nobelova nagrada za knjizevnost


cyberwor/L/d

Recommended Posts

25 minutes ago, adam said:

nema frke, cir se u danasnje vreme rutinski leci. 

 

a i ne nerviram se precesto. ovaj bes me uhvati samo kad se radi o ljudima vezanim za milosevica i njegovu vlast. vratim se u to doba, valjda...  al brzo prodje. 

Ух, муке тешке...

Link to comment
1 hour ago, adam said:

ma naravno. nobel je knjizevni oskar. nekad ubodu a nekad mashe. 

 

al ja bih pizdeo i da je handke, recimo, shahista, pa pobedio na nekom bitnom turniru. isto kao sto pizdim i sad. ne bih demonstrirao i trazio da mu se ne da pehar nego bih pizdeo sto se raduje. 

 

pa nije to isto. nije stvar samo u tome da pizdiš zato što se nekom lošem dešavaju dobre stvari, ili da  neko ko je loš pobeđuje.. nego u tome da ne treba da se promovišu ljudi koji zastupaju štetne i opasne ideologije, zločine itd

 

ni u običnu kuću slavnih nba lige ne može da se uđe samo na osnovu učinka na terenu, nego se čeka da prođe najmanje 5 god od kraja karijere, da se sa 1 istorijske distance sagleda ceo lik i delo, nije dovoljno da se bude đubre i da se ubacuje 30 poena na utakmici. a to je jebeno trčanje nabildovanih oznojanih balvana, u gaćama. a ne humanistička disciplina kao književnost

 

a i nobelova nagrada nije literarni konrkurs, na kome se ocenjuje samo ko je napisao najbolji sastav, nego nagrada za životno delo, koje treba da bude besprekorno, a ne da mora da se žmuri na jedno ipo oko, jer je dobitnik smrad ali jebiga ume lepo da piše

Link to comment
1 hour ago, adam said:

nema frke, cir se u danasnje vreme rutinski leci. 

 

a i ne nerviram se precesto. ovaj bes me uhvati samo kad se radi o ljudima vezanim za milosevica i njegovu vlast. vratim se u to doba, valjda...  al brzo prodje. 

 

Bolje spreciti nego leciti.

Link to comment

@slepa živana

vidjeh pitanje tek, sad pa sa zakasnjenjem da odgovorim.

da. mislim i na majke srebrenice, kao i razna udruzenja poginulih i nestalih u rs koja rade sve osim ono sto treba da rade.

ni jednima ni drugima nije mjesto u stokholmu, kao sto muniri subasic nije mjesto u kninu na proslavi oluje, jer oluja sa srebrenicom zive veze nema.

sta ja mislim o srebrenici, jasno sam napisao juce, i ponovicu da se radi o najvecoj srpskoj sramoti i jadu u posljednjih x godina.

I uspori malo s tim rasizmom i fasizom, zna to uvrijediti.

 

Link to comment
2 hours ago, BWA said:

@slepa živana

vidjeh pitanje tek, sad pa sa zakasnjenjem da odgovorim.

da. mislim i na majke srebrenice, kao i razna udruzenja poginulih i nestalih u rs koja rade sve osim ono sto treba da rade.

ni jednima ni drugima nije mjesto u stokholmu, kao sto muniri subasic nije mjesto u kninu na proslavi oluje, jer oluja sa srebrenicom zive veze nema.

sta ja mislim o srebrenici, jasno sam napisao juce, i ponovicu da se radi o najvecoj srpskoj sramoti i jadu u posljednjih x godina.

I uspori malo s tim rasizmom i fasizom, zna to uvrijediti.

 

 

+1

 

Ovaj topik se očekivano ispolitizovao (kao i sama dodela), komisija za dodelu je mogla da pretpostavi da će se to desiti.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
3 hours ago, Anonymous said:

Ovaj topik se očekivano ispolitizovao (kao i sama dodela), komisija za dodelu je mogla da pretpostavi da će se to desiti.

 

 

Ja se iskreno nadam da su to pretpostavili i namerno uradili, ali sumnjam. Tesko da normalan covek moze da poveruje da i posle 20 godina propagandno ludilo doajena ljudskih prava Saudijske Arabije, Turske, Kosova, Hrvatske i dela BiH, kao i njihovih zapadnoevropskih pomagaca, ne prestaje. Bilo bi bas lepo da su to uradili namerno i spustili tesku kurcinu celom tom polusvetu licemera, probisveta i bitangi.

Link to comment
15 hours ago, ultra plasticni said:

Sta treba citati od Handkea

 

Golmanov strah od sesnaesterca (ima i Vendersov film po njoj), prijatelj kaze za pocetak "Juce na putu"

Link to comment
8 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Golmanov strah od sesnaesterca

 

Izdala Laguna(to, i "veliki pad"), i tek će da ih štancuje. Inače mislim da zapravo dugo nije bio prevođen ovde.

Link to comment
14 hours ago, BWA said:

@slepa živana

vidjeh pitanje tek, sad pa sa zakasnjenjem da odgovorim.

da. mislim i na majke srebrenice, kao i razna udruzenja poginulih i nestalih u rs koja rade sve osim ono sto treba da rade.

ni jednima ni drugima nije mjesto u stokholmu, kao sto muniri subasic nije mjesto u kninu na proslavi oluje, jer oluja sa srebrenicom zive veze nema.

sta ja mislim o srebrenici, jasno sam napisao juce, i ponovicu da se radi o najvecoj srpskoj sramoti i jadu u posljednjih x godina.

I uspori malo s tim rasizmom i fasizom, zna to uvrijediti.

 

 

svrš svrš

 

Link to comment
2 hours ago, Pečorin said:

 

Izdala Laguna(to, i "veliki pad"), i tek će da ih štancuje. Inače mislim da zapravo dugo nije bio prevođen ovde.

 

Realno nije nesto mnogo ni pisao u poslednje vreme, dve knjige i jedan scenario u ovom veku. Naravno, ova dva kontroverzna putopisa po Srbiji i Bosni su oba prevedena kod nas. Upside ovog politickog dela price je to sto ce, kao sto kazes, se sigurno neko od srpskih izdavaca zaleteti da kompletira prevod njegovog dela. Posto je, jel'te, postao Srbin red je da mu se prevedu i objave sabrana dela.:D

 

Kozni kaputi i savremeni polit-komesari to svakako nece citati. Vise za nas normalne.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Golmanov strah od sesnaesterca (ima i Vendersov film po njoj), prijatelj kaze za pocetak "Juce na putu"

Zapravo od jedanaesterca :) (Die Angst des Tormanns beim Elfmeter) 

Mislim da je kod nas bilo izdanje prevedeno kao Golmanov strah od penala. 

Link to comment
27 minutes ago, Lena said:

Zapravo od jedanaesterca :) (Die Angst des Tormanns beim Elfmeter) 

Mislim da je kod nas bilo izdanje prevedeno kao Golmanov strah od penala. 

 

Vidi se koliko se razumem u fuzbal :laugh:

Link to comment
20 hours ago, ultra plasticni said:

Off topic

Sta treba citati od Handkea sto opravdava knjizevnog Nobela?

 

Na srpskom ima:

  • Golmanov strah od penala (Laguna)
  • Veliki pad (Laguna)
  • Popodne pisca (Prometej)
  • Još jedanput za Tukidida (Prometej)
  • Don Huan (Clio)

Danas, u petak 13., Laguna ima Noć knjige 17-24h, popust (za Klub) od 25-40%

Link to comment

Uzeo sam od trgovackog putnika pre dve nedelje Lagunin Veliki Pad za 400 din, al nije imao Golmanov strah od penala, rece da jos uvek nije izaslo. U medjuvremenu sam taj naslov trazio u starom izdanju Rec i misao, ali mrka kapa, nema nigde. Veliki pad procitao do pola i moram da priznam da nisam zadovoljan, vrlo slabasno, pocetak zapravo vrlo dobar, ali se kasnije raspada i opterecuje sa opisima pejzaza kao da je 19 vek.

Pre vise godina sam procitao i Levoruku zenu, kupljeno na vidikovackoj pijaci za 50 din, procenio da nije nuzno da je trajno pohranim u svoju biblioteku i prodao za 200 din 

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...