Jump to content
IGNORED

Nobelova nagrada za knjizevnost


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Handke je uzo Nobela, i ima sve razloge da bude zadovoljan. Ali, iako ne zivim na Mesecu, frapiralo me je koliko je mrznje isplivalo na Balkanu, cak i medju obrazovanijim ljudima. Ne samo na Tviteru, mada tamo jeste najgore, ono je kloaka. Najneprijatnije iznenadjenje je Aleksandar Hemon. Covek zna da pise, ali kad krene o drustveno-politickim temama, kao da ima mrenu na ocima. Za razliku binarnog Hemona, imamo Jergovica, koji je meni kao pisac mozda i manje zanimljiv, ali koji sve kompleksnosti ovih prostora vidi mikroskopskom preciznoscu.

Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

Handke je uzo Nobela, i ima sve razloge da bude zadovoljan. Ali, iako ne zivim na Mesecu, frapiralo me je koliko je mrznje isplivalo na Balkanu, cak i medju obrazovanijim ljudima. Ne samo na Tviteru, mada tamo jeste najgore, ono je kloaka. Najneprijatnije iznenadjenje je Aleksandar Hemon. Covek zna da pise, ali kad krene o drustveno-politickim temama, kao da ima mrenu na ocima. Za razliku binarnog Hemona, imamo Jergovica, koji je meni kao pisac mozda i manje zanimljiv, ali koji sve kompleksnosti ovih prostora vidi mikroskopskom preciznoscu.

ispratio ja i hemona na tviteru i morao ga otpratiti. teško trovanje

onako, baš dosta dosadne mržnje na sve strane po političkim pitanjima. i po trampu i mislim da je retvitovo neku ribu što joj smeta što je kamala heris sa svojom lazy ass kampanjom ispala iz trke, pa neće da svoj glas daje belim muškarcima... 

Link to comment

Mene bas zabavlja ovoliko prskanje u BiH, Hrvatskoj i na Kosovu. Jebi ga, taman su se lepo uljuljkali i poverovali u svoje male nacionalisticke narative za koje su mislili da ce da traju vecno i popise samarcinu odakle su se najmanje nadali. Odusevljen sam prskanjem tog regionalnog nacionalistickog cira za koji smo ubedjivani godinama da je pravda i istina, samo neka se izliva sto je moguce vise.

Link to comment
1 hour ago, MortimerBrewster said:

ima i druga strana toga, ova u našem dvorištu, gde desnica sada uživa, i dalje negira... to isto nije lepo za gledati

oni se potiru sa ovima iz naseg dvorista sto tuguju 

Link to comment
15 hours ago, BWA said:

idiotizam. smijem se u zivot zakleti da vecina aktera na obe strane nije u stanju da navede  2  handkeova djela. bitno da su se nacrtali u sred svedske agitujuci za "svoju stvar."

јел то мислиш на мајке сребренице?

4 hours ago, Kampokei said:

Handke je uzo Nobela, i ima sve razloge da bude zadovoljan. Ali, iako ne zivim na Mesecu, frapiralo me je koliko je mrznje isplivalo na Balkanu, cak i medju obrazovanijim ljudima. Ne samo na Tviteru, mada tamo jeste najgore, ono je kloaka. Najneprijatnije iznenadjenje je Aleksandar Hemon. Covek zna da pise, ali kad krene o drustveno-politickim temama, kao da ima mrenu na ocima. Za razliku binarnog Hemona, imamo Jergovica, koji je meni kao pisac mozda i manje zanimljiv, ali koji sve kompleksnosti ovih prostora vidi mikroskopskom preciznoscu.

није имао среће да сретне тебе у животу да га просветлиш.

1 hour ago, MortimerBrewster said:

ima i druga strana toga, ova u našem dvorištu, gde desnica sada uživa, i dalje negira... to isto nije lepo za gledati

а шта радите ви на задње две стране? мени личи баш на то што пришиваш десници у нашем дворишту.

Link to comment
1 hour ago, MortimerBrewster said:

ima i druga strana toga, ova u našem dvorištu, gde desnica sada uživa, i dalje negira... to isto nije lepo za gledati

 

To jeste mala ali podnosljiva smetnja u mom besprizornom odusevljenju ovim sovinistickim prskanjem u komsiluku. Narocito me zabavlja prskanje ovih ublehasa, lezileba i ljudi bez profesije, koji su napravili karijere po medjunarodnim organizacijama za ljudska prava dok su mogli da naprave direktnu korelaciju izmedju ljudskih prava i interesa nacionalnih projekata svojih novostvorenih drzava. Sad kad ta korelacija vise nije nuzna, jer nije aktuelna, neka visi Pedro Handke, da se Vlah ne bi dosetio kako i na kojem narativu su oni postali paragoni ljudskih prava.

 

A Handkeu se ne moze oprostiti to sto je odbio da bude izmanipulisan, zato se digla sovinisticka kuka i motika veca nego da je i Milosevic licno dobio Nobela. Za jebenu knjizevnost. Handke je napravio klasicnu gresku intelektualnog pishaca uz vetar, shvatio je da ga masno lazu i presao na drugu stranu, odbijajuci da shvati da iza te gigantske propagandne prevare ipak postoji i neki, takodje gigantski, realan sadrzaj od kojeg bi se pristojan covek u najmanju ruku ogradio. To je njegov problem. Nas problem je cirkus u kojem se retvituju kao relevantne Erdoganove izjave da bi zbog toga sto je Handke dobio Nobela on licno tu pocast odbio, kad bi se, jel'te, neko usudio da mu je da. Ako je Peter Handke neprijatelj onda je i jebeni Redzep Tajip Erdogan dobar kao prijatelj. Moji ljudskopravasi, basto moja zelena.

Link to comment
5 hours ago, MortimerBrewster said:

ima i druga strana toga, ova u našem dvorištu, gde desnica sada uživa, i dalje negira... to isto nije lepo za gledati

Како је ово досадно.

2 hours ago, James Marshall said:

Vala, kakva su vremena došla, ne bi me čudilo da pojas odmigrantobranitelja Erdogan-Vučić-Tači-Orban podijeli Nobelovu nagradu u skorije vrijeme.

Заслужили би је више од Барака Хусеина....

Link to comment

Slažem se da ju je davanje njemu nepovratno obesmislilo, mislio sam to da navedem, ali to je nekako već postalo opšte mjesto. Ali opet, to ne čini ove tipove iole simpatičnijim i podnošljivijim. 

Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

Meni zanimljivo da recimo nije bilo nekih protesta i vraćanja nagrade kad ju je dobio sv. Obama i to još in advance.

 

verovatno bi bilo, da je dobije  bilo ko ko je išao da šenluči po Aušvicu, npr

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...