Jump to content
IGNORED

ljubav


denise

Recommended Posts

Mnoge? Apsolutno sve.Jako, savrseno bice ne trazi dopunu, saborca, druga, predmet zelje, niti ia potrbe za njima. Neki oblik slabosti je osnova svake veze i svake potrebe. Ova cinjenica je problem samo onima koji smatraju da nemaju slabosti, to jest, najslabijima.
ljubav je po definiciji slabost, nedovoljnost, nekompletnost iz koje nastaje potreba i zelja.
Link to comment
  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • denise

    73

  • cyberwor/L/d

    25

  • Otto Katz

    23

  • transcending

    13

ljubav je po definiciji slabost, nedovoljnost, nekompletnost iz koje nastaje potreba i zelja.
Rekoh ja negde ranije da je u toj slabosti veliki potencijal (s)nalazenja ...Mozda bi trebalo razlistati ... slabost koja se u jednom odnosu napaja i oplemenjuje i slabost koja se u jednom odnosu zloupotrebljava. Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
prvo, sta znaci sloboda u ljubavi? ja u to ne verujem. potpuno se slazem sa D.H. Lawrenceom koji kaze ovako:
Tja, a sta znaci sloboda u zivotu uopste? D.H. Lawrence je zgodan za salonsku diskusiju. I mozes naravno da se slazes sa njim. Metafizika. Ali i dalje sedis za istim stolom sa nekim sa kojim delis koricu hleba. Hocu reci, kad Ljubav izvedes iz salona i dovedes u kuhinju.
Link to comment
Tja, a sta znaci sloboda u zivotu uopste? D.H. Lawrence je zgodan za salonsku diskusiju. I mozes naravno da se slazes sa njim. Metafizika. Ali i dalje sedis za istim stolom sa nekim sa kojim delis koricu hleba. Hocu reci, kad Ljubav izvedes iz salona i dovedes u kuhinju.
i u kuhinji i u salonu:entropija, haos=ultimativni nihilizamideja, kretanje, cilj, plan, pravac= kao sve ozbiljno u zivotu.
Link to comment

ljubav je posebna vrsta posedovanja koja umiruje zelje. kada volimo nekog, to oslobadja i olaksava zelje. st. augustin tvrdi da je potera za prestizom, novcem i materijalnim stvarima u stvari obskurna i indirektna potraga za ljubavlju.

Link to comment
Upravo sam na takvu vrstu posedovanja i mislio. Bravo!Nemoj biti vulgarna, ipak je ovo tema o ljubavi <_<
:lolol: sorry, nisi razumeo. nije nista vulgarno. sala mala. ne daj boze da mi se zum vrti po kuhinji, pere sudove, pegla i usisava. muskarac koji kuva. muskarac u kuhinji i oko kuhinje! bljak! :s_d: Edited by denise
Link to comment
entropija, haos=ultimativni nihilizam
jel ovo neki aksiom? možeš li malo jasnije da ga izložiš. šta je ultimativni nihilizam u ljubavi i kako entropija vodi do njega?
Link to comment
i u kuhinji i u salonu:entropija, haos=ultimativni nihilizamideja, kretanje, cilj, plan, pravac= kao sve ozbiljno u zivotu.
Tja, ja sam htela da integrisem velike misli sa malim stvarima ... A sta si ti htela da kazes? "entropija, haos=ultimativni nihilizam" ... ?
Link to comment

evo recimo.ljubav (nedovoljnost, neadekvatnost ) prihvatanje zelje i potrebe pravac loving attitudeego: zasto mi je potreban neko drugi? zar ne mogu biti srecan sam sa sobom?strah da se prizna zavisnost i slabost, napad, agresija,ubistvo ranjivosti, pravac unloving attitudene moze i jedan i drugi pravac. ako se krene divergentnim putevima ega, nastaje entropija i besmisao. a to automatski znaci nema slobode u ljubavi, samo kretanje odredjenim pravcem.

Link to comment
ne moze i jedan i drugi pravac. ako se krene divergentnim putevima ega, nastaje entropija i besmisao. a to automatski znaci nema slobode u ljubavi, samo kretanje odredjenim pravcem.
ne bih rekla da ovo automatski sledi iz tvojih premisa, ali to je drugo pitanjeprvo je kako povezuješ entropiju, haos i nihilizam? kako je entropija primenjiva na ljudske odnose? da nema entropije, univerzum bi još uvek bio šačica primordijalne supe, haotičan a dosadan, sa svega par elemenata i osnovnih strukturazatim, šta su "divergentni putevi ega"? u odnosu na šta su divergentni? kako divergencija vodi u besmisao? kako pridržavanje standarda/norme čuva smisao? da li pridržavanje standarda/norme automatski znači da ima slobode?nikako ne uspevam da ispratim o čemu u stvari govoriš i šta nameravaš da pokažeš, vredelo bi da odgovoriš na ova pitanja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...