Jump to content
IGNORED

ljubav


denise

Recommended Posts

kad vec trollujem pejsi,jesi li cuo za clanak moderni kralj lear?politicke nauke bese studiras?taj clanak je primenjena dijalektika.
nisam čuo. daj ime autorke, ili link.pretpostavljam da šekspira kritikuju iz feminističke perspektive, prvo što mi pada na pamet je "much ado about nothing", no patrijarhat se provlači kroz gotovo svako šekspirovo delo. Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • denise

    73

  • cyberwor/L/d

    25

  • Otto Katz

    23

  • transcending

    13

ja entropiju definisem kao haos, neuredjenost, tj. haoticno kretanje. a to je suprotno od plan, jedan pravac, koncept. po meni je prvo nesto sto vodi u besmisao, nihilizam, a drugo suprotno. ti mozda imas drugaciji koncept i to je ok.
"Straight ahead of him, nobody can go very far..." ;)ok, ako sad povezem ovo sa prethodnim tvojim postom:
ljubav (nedovoljnost, neadekvatnost ) prihvatanje zelje i potrebe pravac loving attitudeego: zasto mi je potreban neko drugi? zar ne mogu biti srecan sam sa sobom?strah da se prizna zavisnost i slabost, napad, agresija,ubistvo ranjivosti, pravac unloving attitudene moze i jedan i drugi pravac. ako se krene divergentnim putevima ega, nastaje entropija i besmisao. a to automatski znaci nema slobode u ljubavi, samo kretanje odredjenim pravcem.
ti kazes da unloving attitude neizbezno vodi u besmisao? kakvu vrstu besmisla? besmisao cega? (ne pitam zlurado, ili sta vec mozes da pomislis, vec me stvarno interesuje kako ti apliciras ovo sto govoris, na medjuludkse odnose, kao sto sam vec pitala...) besmisao necijeg licnog zivota, besmisao postojanja uopste?
Link to comment
nisam čuo. daj ime autorke, ili link.
Moz? biti da je Jane Addams. Ona je napisala nesto sto se (mislim) zove A modern Lear. Goglaj malo, negde mora da ima barem nesto cool.gif Al?ako je to onda nema to veze sa ovim sto denise prica (ili nam se cini jer joj formule jos nismo provalili).
Link to comment
Jos jednom moram da kazem (vazno je!) - nizhilizam NIJE besmisao. Pogresno ga definises te mogu da nastanu zabune. Nihilizam nije sam sebi cilj vec je kontinuirani misaoni proces. Bilo bi interesantno cuti tebe kako definises nihilizam. A narocito sto se nihilizam u knjizevnosti (koji se doduse pominje tek tamo negde od Turgenjeva a i Dostojevskog) posmatra za nijansu drugacije od nepatvorenog cisto filozofskog nihilizma. U knjizevnosti je fokus bacen na nedostatak unutrasnjih moralnih i misaonih vrednosti. To zato sto se ne ocekuje od citaoca da razmislja nihilisticki vec pisac apstraktne ideje "manipulira" tako da one postanu stvarne (ipak su i Turgenjev i Dostojevski realisti). No, to nije tema ovde ... Bilo kako bili, Sheakspeare i nihilizam (meni) ne idu ruku pod ruku. Uporedi ga samo sa Turgenjeveim i Dostojevskim kod kojih je vreme takoreci "otvoreno", roman/prica polifona i bez faktickog kraja, nijedna ideja ne pobedjuje, nadji mi jedan jedini sens moral kod Dostojevksog! A Shakespear? Sasvim druga prica. Ako bi nihilizam bio besmisao kao sto ti kazes onda bi se sve pretvorilo u anarhiju. Ili? Dakle, predefinisi nihilizam.
evo sta kaze wikipesdia. sto bih ja definisala nihilizam, kad ima u wikipediji. NihilismFrom Wikipedia, the free encyclopediaJump to: navigation, searchFor other uses, see Nihilism (disambiguation).Nihilism (from the Latin nihil, nothing) is a philosophical position which argues that existence is without objective meaning, purpose, or intrinsic value. Nihilists generally assert some or all of the following:Objective morality does not exist. No action is logically preferable to any other in regard to the moral value of one action over another. In the absence of morality, existence has no intrinsic higher meaning or goal. There is no reasonable proof or argument for the existence of a higher ruler or creator. Even if a higher ruler or creator exists, mankind has no moral obligation to worship them. The term nihilism is sometimes used synonymously with anomie to denote a general mood of despair at the pointlessness of existence.[1]Movements such as Dada, Futurism,[2] and deconstructionism,[3] among others, have been identified by commentators as "nihilistic" at various times in various contexts. Often this means or is meant to imply that the beliefs of the accuser are more substantial or truthful, whereas the beliefs of the accused are nihilistic, and thereby comparatively amount to nothing (or are simply claimed to be destructively amoralistic).Nihilism is also a characteristic that has been ascribed to time periods: for example, Jean Baudrillard and others have called postmodernity a nihilistic epoch,[4] and some Christian theologians and figures of religious authority have asserted that postmodernity[5] and many aspects of modernity[3] represent the rejection of God, and therefore are nihilistic.Nihilism differs from skepticism in that skepticism allows for the possibility of religion, but demands empirical evidence for religious claims.[citation needed] Additionally, skepticism does not necessarily come to any conclusions about the reality of moral concepts nor does it deal so intimately with questions about the meaning of an existence without knowable truth.**************************dalje, ja nisam sekspira dovela u vezu sa nihilizmom. citirala sam d.h. lawrence-a. sekspira sam navela kao primer za ego unloving attitude, ne kao primer za nihilizam. so, bad point. opet iskrivljujes ono sto sam htela da kazem. ili se pravis da ne razumes. Edited by denise
Link to comment
Moz? biti da je Jane Addams. Ona je napisala nesto sto se (mislim) zove A modern Lear. Goglaj malo, negde mora da ima barem nesto cool.gif Al?ako je to onda nema to veze sa ovim sto denise prica (ili nam se cini jer joj formule jos nismo provalili).
ima veze sa kraljem learom, a zove se moderni kralj lear. rekla sam da trolujem.jeste jane addams, ali nije ono sto pejsi misli nego govori o sukobu radnika i vlasnika fabrike u cikagu u vreme divljeg kapitalizma. clanak je cista politika, kralj lear je samo metafora. prenecu clanak, imam ga negde samo treba da pronadjem. Edited by denise
Link to comment
ti kazes da unloving attitude neizbezno vodi u besmisao? kakvu vrstu besmisla? besmisao cega? (ne pitam zlurado, ili sta vec mozes da pomislis, vec me stvarno interesuje kako ti apliciras ovo sto govoris, na medjuludkse odnose, kao sto sam vec pitala...) besmisao necijeg licnog zivota, besmisao postojanja uopste?
besmisao ljubavi.
Link to comment
bogtevido kakav spektakularno nadrealno-metafizički topik :lolol:
Ma jok! Podloga je veoma banalna zapravo ... sve ostalo je neuspeli beg u nebesa ...
:lolol: sorry, nisi razumeo. nije nista vulgarno. sala mala. ne daj boze da mi se zum vrti po kuhinji, pere sudove, pegla i usisava. muskarac koji kuva. muskarac u kuhinji i oko kuhinje! bljak! :s_d:
Link to comment
evo sta kaze wikipesdia. sto bih ja definisala nihilizam, kad ima u wikipediji.
Steta sto tema nije nihilizam ... ne treba ti da definises nihilizam ali bi bilo lepo da razumes ono sto si procitala. Cak ni Wiki nije tako jednoslozan izvor znanja kao sto se to cini ponekad. Doduse, ja sam ti vec rekla da je shvatanje nihilizma tako bukvalno (kao sto ti cinis) populisticko tumacenje nihilizma. To sto nihilizam "oljusti" moralnu i socijalnu "koru" sa stvari ne znaci nikako da je nihilizam besmisao. Reci da je nesto besmisao samo po sebi ne kazuje nista. Osim sto se moze svrstati u red bombasticnih floskula. A tek kad bi ti jedan nihilista kazao da je nihilizam herojska forma idealizma :lol: Ne znam sta da zakljucim iz svega onoga cime nas zasipas: da li nihilizam (one)mogucava ljubav ili? Kako ono ti rece? "Besmisao ljubavi"? Sa tim se ne bi slozio jedan nihilista. I sta znaci bezmisao ljubavi? To mu dodje na korak od pomisli o besmislu zivota uopste. Ili sve to znaci da si digla ruke od situacije na terenu pa sad trazis filozofska opravdanja? Edited by cyberwor/L/d
Link to comment

Vezano za ovu dugotrajnu temu... :rolleyes: Skoro pročitano u jednoj knjizi, a meni nekako zvuči, kao istinita definicija:"Muškarac je neprestani, samomisleći objekat potpune ženske manipulacije." Tačka.

Link to comment
Vezano za ovu dugotrajnu temu... :rolleyes: Skoro pročitano u jednoj knjizi, a meni nekako zvuči, kao istinita definicija:"Muškarac je neprestani, samomisleći objekat potpune ženske manipulacije." Tačka.
To mora da vazi za one muskarce (glave kuce) koji ne ulaze u kuhinju pa ih "vrat" malo zavrne :lol::lol::lol: Mislim da je ranije bilo receno nesto na temu razlicitih centara moci cool.gif
Link to comment
Muškarac
Dare? Ma nije frka, i KL je. A znam ih još masu sličnih. Još pored te evolutivno razvijene manipulativnosti došla i ova emancipacija, pa em skriveno manipuliraju, em otvoreno zahtijevaju.
Link to comment
zenski casopisi mi nisu izvor. bavim se genetskim inzinjeringom.
Tek sada nabasah na ovaj topik, a vidjala sam ga i ranije, ali me naslov bash nije privlachio.Tebi zenski casopisi nisu nikakav reper jer se bavish nekakvom genetikom.Ovo si valjda izmislila za inzenjering, al nije ni to vazno.Sta je tvoj izvor,sta je uopste tvoj motiv da postvljash ovakav topik?Nesrecno si zaljubljena pa zelish da cujesh neku uteshnu rech od nas?Da izmisljamo za tebe definicije ljubavi?Pa to ne postoji.
Link to comment
Tek sada nabasah na ovaj topik, a vidjala sam ga i ranije, ali me naslov bash nije privlachio.Tebi zenski casopisi nisu nikakav reper jer se bavish nekakvom genetikom.Ovo si valjda izmislila za inzenjering, al nije ni to vazno.Sta je tvoj izvor,sta je uopste tvoj motiv da postvljash ovakav topik?Nesrecno si zaljubljena pa zelish da cujesh neku uteshnu rech od nas?Da izmisljamo za tebe definicije ljubavi?Pa to ne postoji.
rece neko ko izjednacava poslednji tango u parizu sa marlon brandom i neki ogavni prostitucioni sodoma i gomora shit. srecno sam udata a i da sam nesrecno zaljubljena ne bih sigurno trazila od tebe bilo kakav savet. nisam ja sa tobom ovce cuvala pa da ti ispitujes i nagadjas o mojoj ljubavnoj situaciji. kakav prostakluk! :puke:problem je u tome sto ne razlikujes metafiziku od banalnog adolescentnog savetovalista za nesrecne. isto kao sto izjednacavas tango i markiz de sad sodomu i gomoru. i nemoj nista ovde da mi odgovaras. diskusiju cemo nastaviti na deponiji, tema tehnike koje primenjujete. nemoj ovde da trolujes.kakav lack of common sense! zapanjujuce! Edited by denise
Link to comment
Ne znam sta da zakljucim iz svega onoga cime nas zasipas: da li nihilizam (one)mogucava ljubav ili? Kako ono ti rece? "Besmisao ljubavi"? Sa tim se ne bi slozio jedan nihilista. I sta znaci bezmisao ljubavi? To mu dodje na korak od pomisli o besmislu zivota uopste. Ili sve to znaci da si digla ruke od situacije na terenu pa sad trazis filozofska opravdanja?
ok, honey. priznajem da sam pogresila izraz. zamisli da pise besmisao umesto nihilizam i idemo dalje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...