Jump to content
IGNORED

ljubav


denise

Recommended Posts

ama ko te tera sta ti je. samo mi je cudno kada kazes jednu recenicu ovo je glupo ovo je bezveze bez obrazlozenja zasto i kako. evo ja cu da pisem dalje, a ti komentarisi ili vice versa ti pisi ja komentarisem, obrazlozimo, whatever. nesto po principu ja mislim da je evoluciona teza bezveze zato sto....etc.u suprotnom imamo tvoje i moje trolovanje, chatovanje i propast diskusije i teme.btw.

"neoriginalnog"
hoces da kazes da je zabranjeno citirati i koristiti tudja znanja. samo sopstvena. iz toga sledi da ne treba nista citati niti znati jer nije originalno. salto mortale kafka. neoriginalna, suzena, ignorantna i malogradjanska izjava. kao da na tudja znanja bacas vradzbine i kletve.
zadivljeni...
ja ne ocekujem divljenje nego normalnu diskusiju originalno-neoriginalnu, neoriginalno-originalnu etc...kapiras sada. procitas nekoliko knjiga, popularno naucnih ne gluposti, izgleda ti interesantno, otvoris topik za diskusiju i eto nekog ko kaze-ha, ha, to moze svaka budala i to je neka mudrost. i jos nafilujemo tupavim frazama- keri i slicno i to je to.no, svasta i od mene. ocekujem od ignoramusa da ceni (elementarna pristojnost) (ne da se divi) tudje znanje i rad. good bye serbia, wherever you are.pobedila si kafka, ti i ostali. ne pada mi na pamet da remetim harmoniju nekim tamo neoriginalnim znanjima. and honestly my dear, i do not give a damn. buy buy ili bye bye. Edited by denise
Link to comment
  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • denise

    73

  • cyberwor/L/d

    25

  • Otto Katz

    23

  • transcending

    13

hoces da kazes da je zabranjeno citirati i koristiti tudja znanja. samo sopstvena. iz toga sledi da ne treba nista citati niti znati jer nije originalno. salto mortale kafka. neoriginalna, suzena, ignorantna i malogradjanska izjava.
Majstorica generalizovanja, izvrtanja, etiketiranja i ostalog (pise u poslednjoj recenici). :Hail:I izvlacenja iz konteksta. I prividjanja (ha-ha i Keri). I teranja svih ostalih sa teme. I bezanja (kad ostali ne sede mirno kao prvacici u klupama). A tudje znanje i rad cemo ceniti kad nam taj neko ucen i vredan izadje na ispit. Ili na forumu makar malo jace argumentuje ono sto pokusava tako nemusto da kaze.Neka si otisla. :odah: Nemamo svi potrebu da (iz ovih ili onih razloga) rasipamo sve sto znamo ili smo nekada negde procitali, jos manje s vrlo "tankim" argumentima. U svakom slucaju, nikako ako uz to delimo cuske levo i desno, masemo bicem i "uterujemo" druge u temu (i da nam to bude zamena za trazene jace argumente). Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Danas su mladi slobodni da vode ljubav bilo gde i bilo kada. Šta Vi mislite, da li su oni zaista slobodni, ili, možda, ta razuzdanost upravo govori o ropstvu, a ne o slobodi. Šta za Vas lično znači biti slobodan u ljubavi? Sloboda je za svakog pojedinca drugo. I svaka generacija drugo smatra slobodom. Sećam se, kada sam ja bila devojka, negde početkom sedamdesetih, sloboda je bila najvažnija ženska reč. Važnija od materinstva. Važnija od ljubavi. Govorile smo: "Želim da postanem gospodarica sopstvenog života i vlasnica sopstvene duše, ma šta to značilo!" Skinule smo brushaltere, obukle smo mini suknje, mazale smo nokte žutim i zelenim lakom, volele smo dugokose momke u pocepanim farmericama i cvetnim košuljama, uverene da je sve to sloboda. I da mi nikada nećemo ponoviti sudbinu svojih majki. I seksualna sloboda je tekovina nas koji se bližimo pedesetoj i sa strepnjom se suočavamo sa svojim izborima i sa svojom decom. Danas znamo da biti slobodan znači biti vlasnik bezbroj mogućnosti. Da je sloboda pravo na izbor, i svaka sloboda koja preti da to pravo oduzme lažna je. Seksualna sloboda može biti jedan vid slobode, ali nikako zamena za sve druge njene oblike. Jer ako žena nije slobodna iznutra, u sebi, ako nije stvarno nezavisna ličnost, seksualna sloboda će se u jednom trenutku okrenuti i protiv nje. Mislim da ta vrsta slobode može biti posebno opasna za mlade devojke koje još ne poznaju sebe, koje ne znaju svoje stvarne potrebe, koje tek slute svoje želje i moći. Zbog neiskustva svaka im se mogućnost čini kao pravi put i svako saznanje kao istina. Koliko se samo devojaka udalo zbog trudnoće! Da bi se zaštitile od roditeljskog gneva i osude sredine ulaze u brak i kad im do braka nije, ili za njega nisu spremne. Tako ulaze u zajedništvo kao u klopku i nastavljaju da žive umorne od propuštenih šansi. Od karijera koje nisu ostvarile. Od uzaludnih ženski poslova. Od ljutnje na one "zbog kojih su sve žrtvovale". Od sopstvenih želja koje su se ispunile nekom drugom. Slobodan u ljubavi ne znači biti promiskuitetan. Slobodan u ljubavi može se biti i sa jednim partnerom za čitav život. Sloboda u ljubavi je biti voljen, a ne biti gušen. Jer istinska ljubav može da spaja samo dva zrela i samostalna ljudska bića. Sve drugo je vezanost. A svaka vezanost znak je slabosti.
bombonjera3.jpg Edited by dig_chohano
Link to comment
moja jedna drugarica se u ljubavnoj krizi ugojila 10 kg. zajedno smo zakljucile da je nesvesni razlog ocajnicki vapaj da li ces me voleti i sa 10 kg vise.
i? jel jeste?
Link to comment
a pa cim dodje do nesigurnosti te vrste, gotovo je.
nesigurnosti koje vrste? da li ce je voleti i sa kojom kilom vishka?mislim da bi bilo od esencijalnog znacaja da nam se i neki nepristrasni momak ukljuci u diskusiju, ovo su vec pitanja od zivotnog znacaja.
Link to comment

ja sam danas prisustvovala odbrani doktorata na temu "romanticna veza kao kulturni konstrukt"autorka (sada vec opeveljeni PhD antropologije) razmatra gde i kako da to objavi.=> bice uskoro novih izvora za citiranje

Link to comment
ja sam danas prisustvovala odbrani doktorata na temu "romanticna veza kao kulturni konstrukt"autorka (sada vec opeveljeni PhD antropologije) razmatra gde i kako da to objavi.=> bice uskoro novih izvora za citiranje
pazi, svaka teza, svaki rad sadrzi gomilu citata. prepisivati nesto od reci do reci je plagijat, nedopustivo. koristiti reference je nesto sasvim drugo, to je analiticki pristup. ja u mom pisanju koristim reference (evolucione knjige, simpozijum etc...) ne prepisujem. e sada sto vecina ovde misli da je koriscenje referenci jednako prepisivanje samo govori da nisu bili nikada ukljuceni u ozbiljan intelektualni rad i samim tim nemaju pojma sta to znaci. Edited by denise
Link to comment
nesigurnosti koje vrste? da li ce je voleti i sa kojom kilom vishka?mislim da bi bilo od esencijalnog znacaja da nam se i neki nepristrasni momak ukljuci u diskusiju, ovo su vec pitanja od zivotnog znacaja.
dobro kazes. javite se momci. Edited by denise
Link to comment
stvarno? :huh:
pogledaj tu tezu. na kraju ces videti reference. ako predstavis tudje misljenje kao svoje bez da citiras- to se zove plagijat. Edited by denise
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...