Jump to content
IGNORED

stednja


nexus13

Recommended Posts

Osiguran depozit je povećan na 50k, ali to je čista psihologija. Mislim da nije precizirano ni kako ni kada bi se takvo potraživanje isplatilo poveriocu banke.
Ma ispravi me ako se varam, ali mislim da je Država to samo na suvo obećala, i da to nije obaveza niti jedne banke, a kamoli Države.Kako sam slušao neke e. stručnjake, ako Država garantuje 50k, onda ona mora da ima pokriće za tu garanciju u budžetu. A budžet sam po sebi nema garanciju ni nad samim sobom, kako nam je svima poznato.
Link to comment

Koliko sam ja video na nekom flajeru NBS, ne garantuje država, već je ona obavezala komercijalne banke da osiguraju depozite do 50k evara. Dakle, oni uplaćuju premije osiguranju koje u slučaju pucanja neke banke isplaćuje depozit klijentu banke.

Link to comment

Banke uplaćuju premije Agenciji za osiguranje depozita, a ona preko neke banke isplaćuje depozite štedišama ugašene banke. Ono što je dobra stvar je da bi depoziti trebali da imaju prioritet prilikom isplate nad drugim poveriocima.

Link to comment

Zabalujev je već rekao na jednoj temi da Komercijalna treba da zatvori 100 filijala. I meni zvuči neverovatno, ali videćemo. Ne vidim neku vezu porekla kapitala sa sigurnošću banke.

Link to comment

S druge strane, s obzirom na specifičnu ušemljenost te banke, mislim da bi čak i u slučaju najgoreg državni bail out bio siguran.Nadam se, ipak, da je kuloarski aber (doduše iz poprilično upućenog kuloara) malo prenaduvan.

Link to comment
Ne vidim neku vezu porekla kapitala sa sigurnošću banke.
Sustinske veze i nema, sem srpske seljacke logike da domaca banka nema gde da zapali, za razliku od grcke (sto se uveliko desava) ili austrijske (sanirano).Pored toga, KB je ako smem slobodno da se izrazim paradrzavna institucija pa bi njen krah verovatno znacio i bankrot drzave.
Link to comment
Sustinske veze i nema, sem srpske seljacke logike da domaca banka nema gde da zapali, za razliku od grcke (sto se uveliko desava) ili austrijske (sanirano).Pored toga, KB je ako smem slobodno da se izrazim paradrzavna institucija pa bi njen krah verovatno znacio i bankrot drzave.
Koja Grčka, ima ih ovde više ?
Link to comment
Zabalujev je već rekao na jednoj temi da Komercijalna treba da zatvori 100 filijala. I meni zvuči neverovatno, ali videćemo. Ne vidim neku vezu porekla kapitala sa sigurnošću banke.
Kako reče Zabalujev, aber o zatvaranju 100 filijala je višestruko prenaduvan. Za zatvaranje je predvidjeno samo nešto malo filijala, koje su ionako bez ikakve svrhe.Inače, eventualna isplata garantovanih depozita (do 50.000 Eura), je predvidjena za Eure u Eurima, za Dinare u Dinarima.Ovo o nekim obveznicama je samo kafansko-lovačka priča, kakva već priliči čaršiji i na kakve se naviklo.
Link to comment
Kako reče Zabalujev, aber o zatvaranju 100 filijala je višestruko prenaduvan. Za zatvaranje je predvidjeno samo nešto malo filijala, koje su ionako bez ikakve svrhe.Inače, eventualna isplata garantovanih depozita (do 50.000 Eura), je predvidjena za Eure u Eurima, za Dinare u Dinarima.Ovo o nekim obveznicama je samo kafansko-lovačka priča, kakva već priliči čaršiji i na kakve se naviklo.
nije kafanska priča već ekonomska logika.nek pukne banka sa 50 mil EUR štednje, baš će država da isplati keš kada može da izda obveznice.da ne pričamo o većim ciframa. Edited by Kabeza
Link to comment
nije kafanska priča već ekonomska logika.nek pukne banka sa 50 mil EUR štednje, baš će država da isplati keš kada može da izda obveznice.da ne pričamo o većim ciframa.
Pa ne može da isplati u obveznicama.Na stranu što tu i ekonomska logika nije baš najjasnija, ipak se radi samo o kafanskoj burek priči.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...