Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

3 hours ago, Greek Freak said:

Online kalkulatori za potrosnju kalorija, za izabranu aktivnost tenis, unetu visinu/tezinu i trajanje od 65 min uglavnom izbacuju potrosnju od 750 do 850 kalorija. To naravno ne moze biti egzaktno, vec samo ballpark figure. Isto je i sa podatkom sa Polara, ali verujem da on u obzir uzme i puls koji je izmerio (a koji pokazuje da se na treningu razvalim, curi znoj sa lica od 10. minuta do kraja :D ), pa verovatno zato izbacuje nesto vecu brojku. Na osnovu svega ovoga mi deluje da bi tacna brojka morala biti bliza 1000 nego 500 kcal. 
Mislim, u svakom slucaju ne igram tenis zbog mrsavljenja nego zato sto uzivam, pulsmetar sam i stavio vise da bih pratio puls nego sagorevanje kcal, a ovo potonje mi zapalo za oko pa sam ga zato spomenuo u inicijalnom postu.

Vise ljudi mi je hvalilo H10 pa sam zato i uzeo taj model, jest malo skuplji od nekih drugih koje sam razmatrao, al reko' kad vec kupujem, da bude nesto sto valja.


Verovatnoca, da si ti sprzio 1000 kcal na tenisu, je ravna nuli.

  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, Greek Freak said:

Online kalkulatori za potrosnju kalorija, za izabranu aktivnost tenis, unetu visinu/tezinu i trajanje od 65 min uglavnom izbacuju potrosnju od 750 do 850 kalorija. 

Ti kalkulatori su precizniji izgleda od Polara. Osrednje utrenirana osoba može da troši oko 10 cal/minuti do 15 za aktivnosti visokog intenziteta. 

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Djuro said:

Ajd postavi ovde grafikon pulsa na tom treningu, ne bilo ti tesko.

 

Screenshot_20240909_201811_PolarBeat.thumb.jpg.f7539ff3d3d38b18e394c05cf561a0a0.jpg

 

Izvoli, ne bilo mi tesko

Link to comment
5 hours ago, Djuro said:


Verovatnoca, da si ti sprzio 1000 kcal na tenisu, je ravna nuli.

Pa dobro, al ti bi mogao, jel da? :)

Link to comment

850 je dosta blize 1000 nego 500, ako se ne varam. Ja nisam ni racunao da je 100% tacan Polar, ali Djura bi da mi objasni kako H10 puls meri super, ali je kalorije duplirao. E, u to bas sumnjam, a spomenuti online kalkulatori mi kazu da sa razlogom sumnjam. 

 

Edit: @eumeswil

Edited by Greek Freak
Link to comment
15 hours ago, Greek Freak said:

850 je dosta blize 1000 nego 500, ako se ne varam. 

Edit: @eumeswil

Mislio sam da ako trošiš 10 cal/min u proseku, za 65 min to je 650, pa je ovih 750 blizu tome.

Link to comment

Izvini, lose sam se izrazio sa editom, to sto si kvotovao je jedini deo mog posta koji je bio upucen Djuri. Tj, tebe sam naveo vise da bi se videlo da se nadovezujem na tvoj post posto sam zaboravio da uradim Quote tvog posta inicijalno.

Jasno sve, 10 do 15 po minuti daje otprilike od 650 do 950 za 65 min. Online kalkulatori su izbacivali uglavnom uzi opseg, od 750 do 850, al to je to. Hvala ti na inputu.

Link to comment

To je pod uslovom da spadaš u tu grupu, možeš da trošiš i 5-10, a mozeš i više ako si baš naprednog fitnes nivoa.

 

Ne volim taj industrijski rečnik, input/output, dehumanizuje. :)

Edited by eumeswil
Link to comment
1 hour ago, eumeswil said:

To je pod uslovom da spadaš u tu grupu, možeš da trošiš i 5-10, a mozeš i više ako si baš naprednog fitnes nivoa.

 

Ne volim taj industrijski rečnik, input/output, dehumanizuje. :)

Aaa, pa ne moze vise, kaze Djura da je verovatnoca ravna nuli. :laugh:

Link to comment

Kako se uopšte meri potrošnja kalorija? One tabele košarka 500, fudbal 400, bicikl 350 su totalna budalaština. Kod mene na fudbalu bukvalno je 5x razlika u potrošnji između 2 "fudbalera". Kapiram da se naprednija merenja sa tim apararima opet svode na dva razlomka i dve osnovne matematičke operacije koje pride uključe godine, visinu, težinu, puls, kilometražu, ali opet ne uključuju više bitnih faktora. Ima li načina da se izemri potrošnja kalorija 1/1?

 

 

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Ima li načina da se izemri potrošnja kalorija 1/1?

 

Za npr. bicikl može, sa meračima snage, koji mere koliko mehaničke energije se koristi, mereno u kJ ili W. KJ se konvertuju u kalorije tako što se grubo podele sa 4.2. S tim što je efikasnost bicikliranja oko 10-25%, što znači da od ukupne količine kalorija samo toliko odlazi na energiju za pokretanje, ostalo se gubi kao toplota.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Da, znam za to. Opet i tu "ukupan broj kalorija utrošenih treningom" može znatno da varira od čoveka do čoveka. Radio sam te testove na biciklu u Novom Sadu na nekom bajsu, koji izgleda kao da ga je Grunf napravio. Test se sastojao u tome da jedva pokreneš pedale te šklopocije i onda držiš to čudo sa maksimalnim opterećenjem i max kadencom neka 3 minuta. Maltene se sve svodi na to koliko imaš snage u nogama, a na osnovu rezultata više čitaju nego na osnovu autopsije. Samo što mi sudbinu nisu prorekli.

  • Haha 2
Link to comment
On 10. 9. 2024. at 14:31, Greek Freak said:

Izvini, lose sam se izrazio sa editom, to sto si kvotovao je jedini deo mog posta koji je bio upucen Djuri. Tj, tebe sam naveo vise da bi se videlo da se nadovezujem na tvoj post posto sam zaboravio da uradim Quote tvog posta inicijalno.

Jasno sve, 10 do 15 po minuti daje otprilike od 650 do 950 za 65 min. Online kalkulatori su izbacivali uglavnom uzi opseg, od 750 do 850, al to je to. Hvala ti na inputu.


ti si, u tih 65 min, mooozda ukupno 5 minuta proveo u toj zoni, u kojoj se trosi 10-15 kcal/min.

moozda. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...