Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ja mozda pripadam old-school skoli fiskulturnog vaspitanja, ali ne vidim razlog zasto bi to iko radio pre neke 16-17te godine, otprilike kada prestanu da rastu. Do tada sve moze da se postigne sa vezbama sa telesnom tezinom.

Edited by goofs
Link to comment

Ne bih ni ja preporučivao pre nego što se završi rast. Lično sam počeo sa spravom za veslanje kad sam imao negde 17, a nešto kasnije sam dodao tegove i plivanje. Ali sam sa teretanom počeo tek sa 20+...

 

Edited by Jeremija
Link to comment

ja sam krenuo sa 14, i stvarno sam se konsultovao sa stucnjakom koji mi je rekao da nema bojazni ako se pravilno radi i da svaka vezba podstice hipofizu, te da se nece stati sa rastom, stavise :fantom:

Link to comment

+1

 

(Nisam krenuo sa 14, ali istina je ovo sto debelokozac kaze. Mada treba izbegavati vezbe koje podsticu rast dlaka na ledjima :fantom:)

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
26 minutes ago, ToniAdams said:

ja sam krenuo sa 14, i stvarno sam se konsultovao sa stucnjakom koji mi je rekao da nema bojazni ako se pravilno radi i da svaka vezba podstice hipofizu, te da se nece stati sa rastom, stavise :fantom:

 

 

I koliko si porastao od onda, ne treba mi bukvalna cifra, nego otprilike?

Link to comment

E, ja sam negde u tom periodu porastao 30cm, i dan danas se pitam da li bi tako bilo da sam dizao tegove, pogotovo što sam bio i mršav.

 

Bio je kod mene u kraju jedan lik, uvek otprilike za glavu viši od mene, centimetar nije porastao kako je počeo (i to dosta ozbiljno) da diže tegove, da li je to samo koincidencija, pojma nemam...

Link to comment

jebemu, i ovolicki sam daleko najvisi u siroj familiji. rodj brt je tu negde, mozda pola cm nizi, tako da stvarno ne mislim da je imalo ikakvog negativnog uticaja.

a i zasto bi, realno?

a deca fakat imaju razlicite intervale dzikljanja, mislim da sam se najvise izduzio sa fazon 12, 13.

bila neka andjelka u osnovnoj, daleko najvisa i medju najjacimaa u nizim razredima, zena-hulk fazon, a sad je fazon zenica od max 155-160.

Link to comment
10 minutes ago, ToniAdams said:

jebemu, i ovolicki sam daleko najvisi u siroj familiji. rodj brt je tu negde, mozda pola cm nizi, tako da stvarno ne mislim da je imalo ikakvog negativnog uticaja.

a i zasto bi, realno?

a deca fakat imaju razlicite intervale dzikljanja, mislim da sam se najvise izduzio sa fazon 12, 13.

bila neka andjelka u osnovnoj, daleko najvisa i medju najjacimaa u nizim razredima, zena-hulk fazon, a sad je fazon zenica od max 155-160.

 

Imaš ovo i sa muškarcima, kad sam bio sa školom u Sutomoru, delio sam krevet (na sprat) sa likom koji je bio godinu dana mladji, ali ja sam mu bio negde do očiju. Sreo ga pre par godina u prodavnici (sa ženom), za dlaku nije porastao.  :ph34r:

 

Edited by Jeremija
Link to comment

Video ja u vojsci jednog na tusiranju kojem je opusten bio 15-16cm, mi svi mislili da to kad skoci ide u 25+ lagano a onda se on jednom nesto izlozio na strazi i poceo da vice "22 bez glavicha, 22 bez glavicha" (nije znao da kaze meko c nego ch) a ono mu porastao mozda centimetar dva, ne vise... To mi je bio jedan od hajlajtsa vojnog roka, tad sam bio mnogo srecan jer smo zaista mislili da je monstrum.

 

Ne znam koliko ima veze sa ovom vasom pricom ali eto, dugo mi je stajalo na dusi, morao sam...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...