Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

kakva su vam iskustva sa masinama za veslanje?

 

po netu ih hvale kao savrsen trening koji ne mora da traje dugo, i koji kombinuje snagu i kardio

al nesto ih previse hvale pa sam malo skeptican :)

Link to comment

Pa svaki trening koji uključuje više pokreta istovremeno je ako ništa drugo ekonomičan. Ovdje najviše rade butine i leđa što su sami po sebi najveći mišići pa je najveća potrošnja, a po nekim teorijama i mršanje je najbolje kad se grade što veći mišići.

 

Brzo umara, to stoji, pa ga je bolje inkorporirati u kakav intervalni trening, dugotrajno veslanje nije baš lako za izvesti. Mene smori nakon recimo 2000 metara.

Link to comment

Postoji samo jedan sport koji ukljucuje vise misica od veslanja, a to je plivanje (misici su vratni). Nije lako nauciti dobru tehniku, ali ko je ima veslanjem moze resiti sve kondicione potrebe. Dug kardio ili sprintevi, ergometar moze sve da pokrije. Posebno je na masinama tesko postici sprint i tu je ergometar Bog. Moram naglasiti da je dobra tehnika nesto sto mora da se nauci, da ne bi "veslanje" bilo mrdanje guzice po sini. Ne znam kako pocetnik da dodje do toga i da li je moguce gledati yt i i postati ok.

 

Naravno, ne moze se ocekivati bilo kakvo vezbanje snage, za to je neophodno pomerati teske stvari.

Apsolutni kralj masina je Koncept 2, skoro svako ko je ozbiljan ga koristi, defakto standard u ergometrima. Ako nemas mogucnosti za njega, dobro pazi sta kupujes, ja sam uzeo neko sranje misleci da moze da posluzi i bacio pare.

Link to comment

Malo pitas radnike u bilderani da ti pokazu osnove, posle malo zujis po netu, malo ti neko u teretani sam pridje i objasni... Jebiga, ja da sam imao privatne trenere do sad bi bio par puta mister Olimpija u kategoriji fizik ili bodi klasik ali ovako amaterski je nekako zanimljivije.

Link to comment

Malo pitas radnike u bilderani da ti pokazu osnove, posle malo zujis po netu, malo ti neko u teretani sam pridje i objasni... Jebiga, ja da sam imao privatne trenere do sad bi bio par puta mister Olimpija u kategoriji fizik ili bodi klasik ali ovako amaterski je nekako zanimljivije.

Ali meni je bas lepo sa trenerom. Em mi sve u detalj kaze kako, tu je sve vreme, plus je tako divan i posvecen. I ima super temeljno znanje, ja to umem da procenim.

Covek je jak kao vo, a istovremeno nezan. Na primer, ja nesto radim sto mi kaze, a on dodje i ovlas spoljnu stranu sake prisloni uz moj misic, da oseti kada i koliko podrhtavam da bi mi nastimovao tezine. 

Link to comment

Sta uzima od hemije, jel samo obicne stvari ili ozbiljne tipa insulin, hormoni rasta i slicno? I koliko se to treniranje naplacuje u BG, zivo me zanima?

 

Djubre, ne pratim nesto posebno osim kad naletim slucajno na nesto na netu, ali za stomacine je svakako sigurica :D

Edited by Zli Gli
Link to comment

Ali meni je bas lepo sa trenerom. Em mi sve u detalj kaze kako, tu je sve vreme, plus je tako divan i posvecen. I ima super temeljno znanje, ja to umem da procenim.

Covek je jak kao vo, a istovremeno nezan. Na primer, ja nesto radim sto mi kaze, a on dodje i ovlas spoljnu stranu sake prisloni uz moj misic, da oseti kada i koliko podrhtavam da bi mi nastimovao tezine. 

 

Oseti se ovde neka hemija itekako :fantom:

Link to comment

Pa ako je jak kao vo, moze biti samo Toni ili na hemiji, ne postoji treca opcija. Posto znamo da ti Toni nije personalni trener, onda ti je taj tvoj nezni baja zesci hemicar.

Nema ti on one predimenzionirane misice ruku kao sto mi je imao onaj tupavi trener kad sam isla u onaj City wellness u Narodnog fronta. Ono je bilo mnogo strasno. On, mukica, ima dobru dusu, sigurna sam, ali nije ovako profesionalan kao sadasnji trener. Ovaj sadasnji trener me je recimo kada sam prvi put dosla pitao sta mi je sa stitnom zlezdom, a meni se to uopste ne vidi osim kada pravim onaj potez gutanja, pa se tada malo moj uvecani desni rezanj popne (meni su hormoni svi kako treba, pa nije mogao da skonta ni po kom drugom osnovu). I milion drugih stvari.

 

Ja se ne razumem u te strasne hemije, nikad nista nisam znala o tome i ne mogu da verujem da neko uzima insulin, a da nije tezak dijabeticar. Mislim da ovaj trener ne uzima nista zato sto ne izgleda tako. Ne mislim na budalastine kao insulin, nego sam sigurna da ne uzima steroide. Izvescu vam dokaz kad se malo izverziram. :D

 

E da, sigurna sam da si i ti, ZliGli, nezni vo. :D

 

 

@francuski sobar

Nije tako, nego vi muskarci insistirate na tome da sve mora da bude grubo kada je u pitanju posao i bilderana, pa vam cudno kada ima neki trener da je super nezan i profi.  :happy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...