Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Dobra mi lokalna teretana/sportski centar. 

 

Clanarina ukljucuje pravljenje individualnog programa. Osnovna clanarina vazi u 4 sportska centra u ovom delu grada (svi sa bazenima + vecim brojem sala za razne namene, sve ukljuceno). Jedino sto nije ukljuceno je "Results Plus" program koji je 10 dol. po casu dodatno na clanarinu (za to se na 30-45 minuta dobije trener koji se deli na 4-5 osoba). Taj program je bas dobar za vejtlifting, kazu.

 

Ima npr. cas koji se zove Strength45. "Push, pull, squat & lift - a few movements you do on a day to day basis." 45 minuta (Tu se trener deli na cetvoro/petoro, za 10 baka ekstra).

 

 Ima izbor od 16 personal trainera, ukljucujuci i bivseg olimpijca u vejtliftingu. PT je 35 AUD za po sata. (One on one).

 

Grupnjaci ukljucuju razne stvari (za vecinu kojih nisam cuo, ali ima zumba i bodypump/Les Mills za koje sam, kao, cuo... ima nekih 18 programa). Posebno sala za bicikliranje (sa grupnim casovima takodje), pa circuit gde ima i boks, te aqua (stagod to bilo) u bazenu. Sala sa tegovima ima stalno nazocnog trenera da pripazi na nas debiltante.

 

To sve za 97 AUD mesecno + upisnina od 39 baka. (Ukljucuje i bazen za slobodno plivanje, neograniceno.. )

 

Jbg skupo, al nema nista dzabe. Dobija se dosta, cini mi se. (U stvari ima dzabe, prva nedelja je za dz. )

Link to comment

Prva nedelja (iduca) je ionako dzabe, a za to vreme cu da osacujem jos jedno mesto... mada je 99% sigurno da cu biti ovde gde sam opisao, jer nema sta nema. 

 

Cak su i ljubazni.

Link to comment

To je bas dobro! Daj info gde je (mada nema gotovo nikakve sanse da cu da menjam lol - sve sto je dalje od 5min od kuce mi je daleko).

 

Btw:

2015-01-10 20.25.36.png

 

2015-01-10 20.24.48.png

 

Peto trcanje.

Link to comment

Dobra mi lokalna teretana/sportski centar. 

 

Clanarina ukljucuje pravljenje individualnog programa. Osnovna clanarina vazi u 4 sportska centra u ovom delu grada (svi sa bazenima + vecim brojem sala za razne namene, sve ukljuceno). Jedino sto nije ukljuceno je "Results Plus" program koji je 10 dol. po casu dodatno na clanarinu (za to se na 30-45 minuta dobije trener koji se deli na 4-5 osoba). Taj program je bas dobar za vejtlifting, kazu.

 

Ima npr. cas koji se zove Strength45. "Push, pull, squat & lift - a few movements you do on a day to day basis." 45 minuta (Tu se trener deli na cetvoro/petoro, za 10 baka ekstra).

 

 Ima izbor od 16 personal trainera, ukljucujuci i bivseg olimpijca u vejtliftingu. PT je 35 AUD za po sata. (One on one).

 

Grupnjaci ukljucuju razne stvari (za vecinu kojih nisam cuo, ali ima zumba i bodypump/Les Mills za koje sam, kao, cuo... ima nekih 18 programa). Posebno sala za bicikliranje (sa grupnim casovima takodje), pa circuit gde ima i boks, te aqua (stagod to bilo) u bazenu. Sala sa tegovima ima stalno nazocnog trenera da pripazi na nas debiltante.

 

To sve za 97 AUD mesecno + upisnina od 39 baka. (Ukljucuje i bazen za slobodno plivanje, neograniceno.. )

 

Jbg skupo, al nema nista dzabe. Dobija se dosta, cini mi se. (U stvari ima dzabe, prva nedelja je za dz. )

ja bih ti sad dao par tipova, ali sam siguran da ces opet da se sprdas :fantom:

Link to comment

ja bih ti sad dao par tipova, ali sam siguran da ces opet da se sprdas :fantom:

Evo, necu. :)

 

Aineko: http://www.kew.boroondaraleisure.com.au/ je ovo moje (15 min hoda od mene), a ostali centri za koje vazi ista clanarina su: Ashburton, Boroondara Sports Complex (BSC) & Hawthorn. Kolima je sve to jako blizu, pa ako se motorizujes... (Doduse, moze da ti bude zgodno ako nastavis da napredujes sa trcanjem - btw ostavila bi me jedno kilometar iza sebe na finishu ... za sada ;))

Link to comment

pa nista, ono sto smo pricali.

stvarno mislim, u stvari znam, da je najbolje za pocetak da se ogranicis na tih nekoliko bazicnih vedzbi.

 

programi koje treneri prepisuju su uglavnom utemeljeni u realnosti poput tekstova u prakticnoj zeni, ne kazem da su nuzno pogresni, ali su pre svega nesto sto treba da prodaju.

 

uzmi trenera nekoliko dana da te nauci fundamentima, i videces kako ces brzo napredovati.

radi koliko ti prija. zajebi no pain, no gain floskulu, to moze da ispaljuje samo neko ko pojma nema o fiziologiji i anatomiji.

 

posle prvih nekoliko neizbeznih upala, pocece sve jako da prija.

Link to comment

Peto trcanje brzo hodanje.

 

i ne moras bas toliko euforicno da startujes.  ^_^

-

moj sistem definitivno pokazuje slabosti, razbijam se od treniranja (trcanje, plivanje) i hrane, dobijam i misice i salce.  :D

tipican primer necega sto se valjda zove, precenjivanje potrosenih kalorija.

morace nesto da leti iz jelovnika.

Link to comment
Peto trcanje brzo hodanje.

 

 

To je baš zločesto :D 

Sećam se kad sam ja pre par godina okačio nešto vrlo slično kao Aineko iznad, s tim da sam ja bio još nešto sporiji... Mislim da je rajka ostavila sličan komentar.

 

That hurts. :( 

Link to comment

Kad god svratim na ovaj deo foruma, Indy obavestava javnost da krece da trenira i trazi savete povodom toga.

 

No dobro, bolje uvek biti na pocetku nego na kraju.

Link to comment

Jel te ne mrzi da linkujes kad sam to radio prosli put?

 

EDIT. Juce sam prvi put bio u unutrasnjosti teretane mislim tamo negde od 1998 (a tesko da sam o tome pisao ovde). Toliko o tome. Mozda si to pomesao sa mojim yo-yo dijetama. Anyway, ne znam koji je tvoj problem, ali hvala na doprinosu temi.

Edited by Indy
Link to comment

Jel te ne mrzi da linkujes kad sam to radio prosli put?

 

EDIT. Juce sam prvi put bio u unutrasnjosti teretane mislim tamo negde od 1998 (a tesko da sam o tome pisao ovde). Toliko o tome. Mozda si to pomesao sa mojim yo-yo dijetama. Anyway, ne znam koji je tvoj problem, ali hvala na doprinosu temi.

opa, pa kako je u unutrasnjosti? 

 

ajde, vise vezbaj, manje pisi. il makar vise vezbaj.

Link to comment

-

moj sistem definitivno pokazuje slabosti, razbijam se od treniranja (trcanje, plivanje) i hrane, dobijam i misice i salce.  :D

tipican primer necega sto se valjda zove, precenjivanje potrosenih kalorija.

morace nesto da leti iz jelovnika.

 

tako i ja, premanentni balking :D

 

al istina je i da mi ne smeta...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...