Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Taman posla. Sasvim je u redu ne zeleti dizati tegove, samo je glupo svoje zelje zasnivati na zabludama. A jos je gluplje na pokusaj razbijanja tih zabluda reagovati ironicnim posalicama.Ja, recimo, ne volim da pijem kafu, pa to ne obrazlazem strahom da ce mi izrasti rep, vec time sto mi se jednostavno ne svidja njen ukus.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Taman posla. Sasvim je u redu ne zeleti dizati tegove, samo je glupo svoje zelje zasnivati na zabludama. A jos je gluplje na pokusaj razbijanja tih zabluda reagovati ironicnim posalicama.Ja, recimo, ne volim da pijem kafu, pa to ne obrazlazem strahom da ce mi izrasti rep, vec time sto mi se jednostavno ne svidja njen ukus.
:DNe znam, možda si u pravu, ja se svakako efektima dizanja tegova nisam bavila studiozno kao ti. Samo što ni ti ni Estel niste do sad uspeli da me ubedite (ne kažem da vam je to bila namera, samo konstatujem da nisam converted). Estel je okačila sliku one dizačice, ja rekla: e, upravo tako ne želim da izgledam, a ti si pobrojao neke profesionalne sportiste koji idu u teretanu. To uopšte nisam razumela. Ne samo što ne želim da izgledam kao bilo koja profesionalna sportistkinja, nego mi ni moj stil života tako nešto ne dozvoljava. Ljudi koji imaju stil života sličan mom, a pri tom dižu tegove, su uglavnom kockasti, bezvrati i/ili prebildovani za moj ukus :) Edited by sailorman
Link to comment

e, taj trapezijus, to je jedan od rijetkih misica koji mi bas brzo reaguje, morala sam da izbacim neke vjezbe da ga ne bih povecala tako da bude u nesrazmjeri sa generalnom krzljavoscu ruku i ramena

Link to comment

evo neki iz teretanekazu da je stvarno, ali kontam da je viclikovi iz price nemaju veze sa teretanom i glavni lik vlasnik je picerijeskupe se kod prijatelja i vide da mu na prekidacu pise gore "u" i dole "u"nece niko da pita i na kraju pita jedan "sto ti pise i gore i dole "u" na prekidacu?""kako sto, pa ugaseno i upaljeno""pa kako znas koje je ugaseno, a koje upaljeno?"" kad pritisnes ovde ugaseno je, a ovde kad pritisnes upaljeno je" doticni ima kola i prikolicuode da kupi pice i napuni prikolicudodje do lokala i pozove radnike da istovare piceodu radnici iza kola"gazda, nema pica""kako nema, pa u prikolici je""gazda, a gde je prikolica"

Link to comment

ups, pijem i kafu, samo nekad pijem litar u cugu, mozda me izvadi ta finesa :)ima li nesto za one koji se muvaju po smrdljivim podrumima? :lala:

Link to comment
Ja mislim da su svi muskarci koji piju kafu gejovi. Sto se tice vezbanja i cele price, Milogled vam je sve objasnio.
+1Ni ja ne pijem fuka i zato sam uz milogleda i glog, najjaći bilder ovde :whistle:
Link to comment

ja bio u fleksu sa nekim društvom da se slikaju za godišnje karte. dobili džaba. šta znam, mislim da ne bi mogo da idem tamo ni džaba iako bih postao čak noris vrlo brzo. ovako ne vežbam ništa pa sam slina. kontam da je i hasler sad jači od mene :cry:

Link to comment
:DNe znam, možda si u pravu, ja se svakako efektima dizanja tegova nisam bavila studiozno kao ti. Samo što ni ti ni Estel niste do sad uspeli da me ubedite (ne kažem da vam je to bila namera, samo konstatujem da nisam converted). Estel je okačila sliku one dizačice, ja rekla: e, upravo tako ne želim da izgledam, a ti si pobrojao neke profesionalne sportiste koji idu u teretanu. To uopšte nisam razumela. Ne samo što ne želim da izgledam kao bilo koja profesionalna sportistkinja, nego mi ni moj stil života tako nešto ne dozvoljava. Ljudi koji imaju stil života sličan mom, a pri tom dižu tegove, su uglavnom kockasti, bezvrati i/ili prebildovani za moj ukus :)
jesu li ti ljudi kojim slucajem zene?ona zena sa slike je profesionalni trener/fitness bolger (Nia Shanks). za onakav izgled (vrat :D) treba ti bar nekoliko godina struktuiranog treninga, discipline i ishrane. ovo je, mislim skorija slika (2012) a ona je one bestijalne deadliftove dizala jos tamo 2009/2010. kamo lepe srece da ja sa svojim zajebavanjem po teretani mogu da imam onakve ruke/ramena i deadlift - da je to moguce ja bih uzela i vrat u paketu, ne bih se bunila (ali, OK, to je samo moja preference. samo pokusavam da ti docaram da takav izgled rekreativcu ne pada s neba). njenu sliku sam uzela da bih pokazala da ni uzasno snazne zene ne mogu da budu oversized tek tako. to je jedna stvar. druga stvar je sto ta zabluda "pogledacu tegove i nabacicu masu" stvarno zvuci :isuse: kad znas koliko je tesko (narocito zeni) da nabaci masu. (da se razumemo, kao sto sam rekla, pocetnik ce uvek nabaciti neku masu i kod svih neki misici reaguju brze od drugih. ako uopste ne zelih da ih forsiras, prosto, nemoj da radis vezbe koje ih specificno pogadjaju). ja se secam pre desetak godina, jedan od mojih pokusaja da krenem sa nekom fizickom aktivnoscu, koji se zavrsio sa dva odlaska u fitness centar, i ja sam isto rekla treneru "da, ja, ono, zelim da se zategnem, ne zelim da se ubildam". sad, sa ovim iskustvom, kad se setim toga osecam se :isuse: :isuse: :isuse: . :)i tece, naravno da me ne pogadja licno kad neko drugi nece da dize tegove, ali kultura koja (zabludama) tera zene od teretane, a sve zarad nekih ideala izgleda koji se svode na 'zena treba da izgleda krhko', me pogadja, i drago mi je da se polako (jako polako, ali ipak) menja*. samo jedan primer: znas i sama da su zene pogodjenije osteoporozom od muskaraca? umesto da koriste jednu jako dostupnu stvar koja taj problem moze znacajno da ublazi (dizanje tegova povecava bone density), zene zaobilaze teretanu jer ce im se 'prosiriti vrat'. * a mozda se i ne menja, nego se ja muvam po takvim sajtovima, pa mi se tako cini :(. imacu reality check u julu kad dodjem pa nadjem neki gym u Pozarevcu (za BG valjda nije toliko retko da zena dize - btw, trebace mi preporuka za neki casual gym u Jerkovicu) posto ne planiram da pravim mesec dana pauzu dok sam u Srbiji.
Link to comment
jesu li ti ljudi kojim slucajem zene?
I ljudi i žene! :DMislim da naš osnovni nesporazum potiče od toga što ja nisam dovoljno naglasila da ne volim ne samo masu nego ni definiciju. Ne želim vidljive mišiće, ne bih ni u ludilu želela da izgledam kao bilo ko ko se sportom bavi profesionalno. Sad, jasno mi je da je to možda čudno, pošto bih ja (suprotno od tebe) rekla da je danas moderno imati istaknute mišiće. Ali eto, ja volim tanke žene, bez žila na vratu, bez ocrtanog bicepsa ili, daleko bilo, six packa. I lepo sam priznala da je moj specifičan ukus posledica kulturnih normi, u krajnjoj liniji, možda i patrijarhalnih normi. (Ovde me vadi jedino to što i muškarce više volim vitke.)
i ja sam isto rekla treneru "da, ja, ono, zelim da se zategnem, ne zelim da se ubildam". sad, sa ovim iskustvom, kad se setim toga osecam se :isuse: :isuse: :isuse: . :)
E, a što?
Link to comment
I ljudi i žene! :DMislim da naš osnovni nesporazum potiče od toga što ja nisam dovoljno naglasila da ne volim ne samo masu nego ni definiciju. Ne želim vidljive mišiće, ne bih ni u ludilu želela da izgledam kao bilo ko ko se sportom bavi profesionalno. Sad, jasno mi je da je to možda čudno, pošto bih ja (suprotno od tebe) rekla da je danas moderno imati istaknute mišiće. Ali eto, ja volim tanke žene, bez žila na vratu, bez ocrtanog bicepsa ili, daleko bilo, six packa. I lepo sam priznala da je moj specifičan ukus posledica kulturnih normi, u krajnjoj liniji, možda i patrijarhalnih normi. (Ovde me vadi jedino to što i muškarce više volim vitke.)E, a što?
zato sto sada znam koliko to smesno zvuci nekome ko zna koliko je tesko 'ubildati' se. otprilike na liniji "necu da probam joint, ti bi da me navuces na heroin". ovo sam kacila ranije, ali je izgleda doslo vreme za ponovo :)odavde1b873001-825a-4e74-9d2e-484eee8e15f9_zps079bd1b3.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...