Jump to content
IGNORED

Politika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

BTW, Jedan od retkih tamo u Politici sa kojim imam kontakt mi je rekao da je tamo potpuno jeziva atmosfera "zatisje pred buru".Kako mi rece sledi im izbor novog glodura, biju se rovovske bitketm ...

Link to comment

kako došlo, tako i ošloono što je HDStruja uspešno sproveo 80%, a žuti su uspešno nadogradili i priveli posao kraju. Na žalost Politika je na samrti i samo uz pomoć država ona uspeva da vegetira iz te kuće je otišlo sve što vredi i može (Frank Pembleton i moja malenkost su samo ilustrativni primeri) od najveće novinske kuće na Balkanu ostao je starac na samrtnom ropcu. Iz uredjivačkog ugla kraj je počeo sa humoreskom Vojko i Savle i rubrikom odjeci i reagovanja, tada su tiraži još uvek bili astronomski i živelo se jako lepo od toga. Politikin tiraž je dostizao na momente cifru od 1000k, nedeljna izdanja su minimalno štampana u 150k(ilustrovana, zabavnik, bazar, tv revija, tempo) prodajna mreža je bila ubedljivo najveća u celoj SFRJ, a i u državama koje su nastajale. Narednih godina sledi pad svih tiraža, a 1995. posle unutrašnjih borbi i preuzimanja pojedinačnih redakcija na scenu stupa Hadži Dragan Antić poznatiji kao Struja. Kako su tiraži dostizali jedva 10k primeraka, a u slučaju nedeljnika ni toliko slede serije abnormalnih zaduživanja kod komercijalne banke i navodnu se u tom periodu 1996-2000. izgubila zgrada u Makedonskoj. Posle 2000. je došlo "prodavanje" prodajne mreže tajkunu sa Uba sumnjiva privatizacija WACu i dalji sunovrat.Za to vreme propadanja pojavio se novi medij a uredništvo novinari i uopšte ljudi iz kuće izgleda nisu shvatili u kom se pravcu sve to razvija i ide, oni su i dalje ostali u devedesetim godinama prošlog veka. Na žalost taj list(kako su ostala izdanja preminula ili će to uskoro biti) ostao jedino državni pamflet i kao takav će vegetirati dok to nekom bude u interesu iz ovih ili onih razloga. A na žalost jedini razlog za i dalje postojanje će biti samo tradicija i ta godina osnivanja.A vreme ih upravo tehnološki pregazuje™Duša me boli što je to tako, ali mi je ujedno drago što niko moj više nema nikakve veze sa zgradom u Makedonskoj 29(ni Krnjačom)

Link to comment

evo, lazanski upravo trti o "politici" na radiobg1...a kad već poslušah, na "dnevniku" neka ministarka prezimena mihajlović 'ladno reče da sns ne preza od prevremenih izbora ako koalicioni partneri ne prate, ah, borbu protiv korupcije i uređivanje rada javnih preduzeća

Edited by mire
Link to comment
kako došlo, tako i ošloDuša me boli što je to tako, ali mi je ujedno drago što niko moj više nema nikakve veze sa zgradom u Makedonskoj 29(ni Krnjačom)
..si zavalio ne-vrednosne papire evilsmile.gif ?
Link to comment

jesam za potpalu@mirene bih se iznenadio da ih raspišu za 9-10 meseci, samo da Aleku(™) bude dobroedit:apropo priče o Politici, nešto što garnitura tamo neće shvatiti u skorije vremeNewsweek last print issue

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
  • 3 weeks later...
Pokusacu da pronadjem Lerovo saslusanje, i mene interesuje sta je rekao...
Si uspeo? Eno ga i Vlajčić spominje u poslednjem tekstu.
Link to comment

Ne, nisam još stigao da odem do vojnog arhiva. Kući imam samo saslušanje Milana Nedića i njegove ekipe. Lično, ne verujem u to. Primera radi, Medaković u Efemerisu II na samom kraju piše o svojim utiscima sa suđenja nemačkim oficirima i Leru je posvetio čak dve strane. On nidge ne pominje da je Ler tako nešto izjavio a siguran sam da tako nešto ne bi propustio. Videćemo.

Link to comment

Idi u Muzej zrtava genocida, oni imaju knjigu o sudjenju nemackim zlocincima, video sam je izlozenu u vitrini. Trebalo bi da u njoj ima nekih detalja.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment
  • 2 months later...

uzela malopre u ruke teta latin tekst o djindjicu sto je politika objavila ko knjigu u utorak i prvo sto videh "politika posebno zahvaljuje na razumevanju i saradnji milanu beku, miodragu kosticu i branislavu grujicu."mozda ce branka nevistic biti nova glodurka?

Edited by luba
Link to comment
uzela malopre u ruke teta latin tekst o djindjicu sto je politika objavila ko knjigu u utorak i prvo sto videh "politika posebno zahvaljuje na razumevanju i saradnji milanu beku, miodragu kosticu i branislavu grujicu."mozda ce branka nevistic biti nova glodurka?
Kolega na poslu uzeo tu knjižicu otvorio i zavrljačio niz kancelariju...Ja pitam :Šta bi?On mi pokazao uz facu - pa jbte stvaarno...
Link to comment
  • 1 month later...

Dugo nisam gledao cene akcija Politike.Trenutna cena - 10 dinara. (26.04 bilo i 9 dinara).Za one koji ne prate - cena 2007. godine - 2592 din.Ukupno ima nešto manje od 7 000 000 deonica.

Link to comment
Dugo nisam gledao cene akcija Politike.Trenutna cena - 10 dinara. (26.04 bilo i 9 dinara).Za one koji ne prate - cena 2007. godine - 2592 din.Ukupno ima nešto manje od 7 000 000 deonica.
Mislim da je to na pocetku bilo toliko..odma se to skljokalo...
Link to comment

Meni je to sve tužno - učio sam da čitam baš na Politikinim slovima, sećam se. U kući imam prvi broj, iz 1904, onaj od 6 aprila 1941, kad je Tito umro i mnoge druge. Kod nas se kupovala i čitala neizostavno, jesu bili državni megafon, ali ukusno, sa merom. Ovo sada, doduše to sada traje brat bratu 30 godina, ne liči ni na šta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...