Jump to content
IGNORED

Koji radio slusate?


Atreid

Recommended Posts

meni se znoje dlanovi kad pomislim na 202, dacu kocijana, poruke licne prirode, ozon a pre svega na:"ZAJEČARE RUKE GORE; KO GLASA ZA VAJTSNEJK!"
:Drazvalio sam vilice poslednjih dana od smeha, pravili neki best off PLP.a Ozon mi bio prva ljubav odavno,....beše nedelja veče....pa udarim kombinaciju tv-minivox-slika-1027010.jpgplus malo starija verzija ovogajvc190.jpg.w560h420.jpgplus ovoLife_Span_VHS_Tapes_Collection_4.jpga u pozadini me kocjan uspavljuje svojim glasom....sa neke niške varijante ovogatv4.jpg.....eh lepa vremena.....:(PS a all time favorit broj 2 mi ipak bio petak noć i onaj, beše Špiček sa emisijom o filmu.... Edited by steins
Link to comment
kako su regulisana autorska prava za radijsko izvodjenje? Zna li ko?
saljes spiskove izvodjaca/pesama SOKOJ-u, oni ti odokativno odrape neku kintu i od toga (valjda) plate stranim izvodjacima sta im sleduje. to je 1 neverovatna hajducija, sve u svemu, nema ni T od transparentnosti.
Link to comment
saljes spiskove izvodjaca/pesama SOKOJ-u, oni ti odokativno odrape neku kintu i od toga (valjda) plate stranim izvodjacima sta im sleduje. to je 1 neverovatna hajducija, sve u svemu, nema ni T od transparentnosti.
:blink: kako covece odokativno? Jel me ovo lozis ili je stvarno ovako kako si napisao?
Link to comment

ne lozi te, otprilike jeste tako.plate i nasim izvodjacima, prema nekakvim koeficijentima. po kojima izvodjaci dzeza ili klasike dobijaju koeficijente od 10 do 100, a oni koji su, jelte, sund, koeficijente od 1 do 0,1.sto nije sprecavalo da ZMitrovic plati pausal SOKOJU od 1 milion na ime autorskih prava, a onda trazi (i dobije) 4-5 miliona za "umetnike" City recordsa, jer svi u ugovoru, naravno, imaju stavku da sve pare od autorskih prava idu izdavacu. :)

Link to comment

Primer kako SOKOJ radi: Svojevremeno je Tijanic objavio rat neplacanjem SOKOJ-u, iznos je bio bas veliki, mislim oko 140 miliona dinara. Ispostavilo se da je do rata doslo zato sto je Tijanic predlozio da RTS naknade SOKOJ-u placa "iz kosuljice", znaci po pesmi, a ne pausalno. Ovo je Leontinu, Srdjana Hofmana i ostale veseljake iz SOKOJ-a dovelo do ludila, posto je osnova rada SOKOJ-a pausalno placanje.Inace SOKOJ je svojevremeno tvrdio i da RTS duguje i mnogo vise od tih 140 miliona, cak 300 miliona dinara, ali da tacnu sumu nije moguce utvrditi zato sto nemaju uvid u poslovne knjige RTS-a. Visina naknade utrdjuje se uz pomoc nekoliko kriterijuma cija medjusobna veza nije bas najjasnije objasnjena statutom SOKOJ-a. Ima i jos gorih stvari. Terenski "agenti" SOKOJ-a se u malim ugostiteljskim objektima predstavljaju kao "poreznici". Muzicki promoter Dragan Novicic licno mi je ispricao da mu je SOKOJ trazio pare od nastupa nekog anarho izvodjaca koji nije u sistemu zastite autorskih prava, znaci nije ni na kakvom spisku SOKOJ-a. Argument je bio: "Mi stitimo prava svih izvodjaca na svetu".

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Slusa neko Beograund? Na sajtu nemaju bukvalno nikakvu informaciju o sebi...do njih sam dosao preko Gazinog posta o Zeljku Bozicu.Pustaju sve sto volim, no ads, no spoken word...

Link to comment
Slusa neko Beograund? Na sajtu nemaju bukvalno nikakvu informaciju o sebi...do njih sam dosao preko Gazinog posta o Zeljku Bozicu.Pustaju sve sto volim, no ads, no spoken word...
ne, pricaj
Link to comment
nakrcan i šaflovan komp. voc der not tu andrstend :)
Haha, tacno...zaboravili su da iskljuce shuffle. To objasnjava ovu simbiozu dzeza, fanka, popa i bozicnih pesama.
Link to comment

btw. svako od vas moze na listen2myradio da nakaci svoj stream i da salje link prijateljima i da prakticno emituje sta mu je volja i to sve potpuno dzabe u smislu neplacanja servera i sl. (postoji kod njih i verzija koje se placa, ali moze i porpuno free)

Link to comment
btw. svako od vas moze na listen2myradio da nakaci svoj stream i da salje link prijateljima i da prakticno emituje sta mu je volja i to sve potpuno dzabe u smislu neplacanja servera i sl. (postoji kod njih i verzija koje se placa, ali moze i porpuno free)
Koja je procedura? Imam jedno 50 plejlista spremnih odmah.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...