Jump to content
IGNORED

Koji radio slusate?


Atreid

Recommended Posts

jel neko zna ko stoji iza ovog radija antena sto je kupio licencu od beta RFI, emituje se na 107.9tako su napucali program da ce do maja dahtati za vrat radio S-u ili ko je vec prvi u beogradu (pink, TDI, nemam pojma)sve skockano po najidiotskijoj semi commercial radio for dummies ali radi. poslednjih par dana sam usao u 5 taksija i svuda cepa samo to.

Link to comment
jel neko zna ko stoji iza ovog radija antena sto je kupio licencu od beta RFI, emituje se na 107.9
S' obzirom na bilborde po gradu, na kojima najavljuju Hyndai kao nagradu, izgleda da je neko malo jaci™. Antena u Grckoj pripada firmi koja je kupila ovde Fox TV, i valjda u drugom obliku B92. Nije mi bas najjasnije :unsure:edip: vidim da su im prostorije u Hyndai centru na NBG... izgleda ipak nisu Grci. Edited by Takeshi
Link to comment
jel neko zna ko stoji iza ovog radija antena sto je kupio licencu od beta RFI, emituje se na 107.9tako su napucali program da ce do maja dahtati za vrat radio S-u ili ko je vec prvi u beogradu (pink, TDI, nemam pojma)sve skockano po najidiotskijoj semi commercial radio for dummies ali radi. poslednjih par dana sam usao u 5 taksija i svuda cepa samo to.
da ti bas ne crtam jer je sama prica komplikovana.zvanicno firma koja drzi antenu (ex beta) je 'bci marketing'.trebalo bi da to ima veze sa nemackim bci-jem ali je to u stvarnosti samo neka 'prijateljaska veza' sa nekim slovenackim kapitalom.ceo program su 'formatirali' njihovi prijatelji iz ljubljane.u pitanju je brutalni komercijalni radio.mana je izbor ljudi ali 'koliko para toliko muzike'.ps. i naravno ovo sto rade uopste ne rade napamet.edit: da sledite nit - uzori su antena ljubljana i antena zagreb (nisu isti vlasnici, ali je majcina jajna celija ista) Edited by Bane5
Link to comment

malo sam gledao sajt - shvatio sam da znam jednog od likova koji tamo rade. da iza svega su slovenacke pare, baze i sema stigle sa proverenog mesta spolja. brutalno minimalisticki lajnap u produkcijskom smislu - 7 voditelja, 2 programska producenta, 3 tehnicka producenta/snimatelja, 2 top menadzera, 3 u marketingu. 18 ljudi total, od toga program pravi 13. muzicka sema daleko urbanija nego bilo koji od radio S-ova i TDI-jeva, jedino sto ocigledno ne kapiraju znacaj domace muzike kod mediokritetske.mainstream publike. cini mi se da bi na tome mogli da se okliznu protiv radija S mada cujem da u poslednjim danima dizu procenat domace muzike preko dana. jutarnji program je posebna prica za sebe, nasli su tandem voditelja koji su bukvalna second rate kopija gorice i dragana, riba cak ima i slicnu boju glasa. to su mnogi pokusavali a ovi su otisli najdalje. kao sto sam i napisao - commercial radio for dummies prepisan od korice do korice.

Link to comment

koliko god ne voleo takav radio ne mozes da ne vidis da iza toga stoji ruka profesionalca i sistem koji je vec debelo oproban i koji je upalio gde god je pokusano s njim. naravno, sve zarad cilja - zarade.

Edited by Bane5
Link to comment

ma meni je to u redu. sto vise precizno formatiranih radija bude bilo, bice vise mesta za one koji mogu imati neke druge adute. ja njih ne dozivljavam kao konkurenciju za b92 nego za TDI i S u odnosu na koje kod antene ima za trunku manje razloga za povracku.naravno sve to pod uslovom da ikoga to zanima u naciji opsednutoj tv ekranom u sta vec nisam siguran.

Link to comment
ma meni je to u redu. sto vise precizno formatiranih radija bude bilo, bice vise mesta za one koji mogu imati neke druge adute. ja njih ne dozivljavam kao konkurenciju za b92 nego za TDI i S u odnosu na koje kod antene ima za trunku manje razloga za povracku.naravno sve to pod uslovom da ikoga to zanima u naciji opsednutoj tv ekranom u sta vec nisam siguran.
Slazem se sa tobom u vezi toga da treba imati "precizno profilisane" programe...Nego zanima me mehanizam koji vodi do toga da u koji god udjes taxi slusas jedan te isti radio?Da li je to razmisljanje :Daj da vidim ovaj novi na sta lici?Danas sam imao i situaciju na poslu , tri vozaca sva trojica u kolima slusaju tu antenu....BTW ne secam se kad sam zadnji put ukljucio na b92 na radiju, ispali su mi iz fokusa skroz jbga.... Edited by veljaGB
Link to comment

pa da, nije to prvi put da ceo grad krene da slusa nesto novo. to je bilo recimo kad se pojavio radio pingvin - a igrom slucaja na anteni ima delova staffa sa radio pingvina. drugo, na nivou komerc radija oni zvuce vrlo sveze a taksisti svakako nisu bas neka zahtevna kategorija kada su u pitanju voditeljski kvaliteti na nivou imaginacije, da bi ima to bio neki downer. drugo, imaju TACNE lokalne informacije sto je nekome ko radi na ulici vrlo bitno - konkretan primer koji sam zamjetio, protest taksista onomad, krecem od kuce, palim auto i upali mi se automatski radio antena ciji voditelj javlja da su taksisti na brankovom mostu ali da su se sklonili iz nemanjine iz cega ja zakljucujem da treba da krenem na nemanjinu pa na stari most. ulazim u nemanjinu koja je cista i prohodna i u tom trenutku (posto recimo krece neki trash tipa nove pink) prebacujem stanicu sa antene na jednu drugu (za pricu nebitno koju) cija vesela voditeljka u tom trenutku daje informaciju da su blokirani i brankov most i nemanjina - bas u trenutku dok se kroz nemanjinu prolazi kao da je 3 nocu. nekome je ovo minorna greska a taksistima i vozacima je kardinalna. trece (po meni ne bas sasvim nevazno), oni imaju strahovito dobar zvuk - ne mislim da izbor muzike nego bas na zvuk kao takav - mislim da sigurno na izlazu iz studija signal prolazi kroz neki masan americki sound procesor koji ima spatial efekat, glasovi zvuce energicnije i dublje nego prirodno. ljudi vole kad im ne krci i susti i zvuci tanko nego kad im se kola tresu kako dobro svira. i tako, prepoznajem i druge sitne fore koje pale kod te populacije kojoj se obracaju, umeju da spakuju blokove po tempu (to im sigurno radi softver koji koriste) itd itd.

Link to comment

evo gazza1 je to sve sublimirao pa ne moram da teoretisem i sirim temu :)btw. nije presudno ali, na primer, pokusajte da cujete bar jednu radio stanicu u terazijskom tunelu. shvaticete da se radio antena cuje gotovo savrseno za razliku od svih ostalih. predajnik na beogradjanki im omogucava da jako dobro pokruju uzi i siri centar i da se sa pravom nazovu gradskim radijom, a gazza1 je manirom iskusnog poznavaoca sve pogodio sto se tehnickog aspekta tice i to je deo strategije jer, napisah ranije, apsolutno nista se kod ovakvih radio stanica ne radi bez razloga.

Link to comment

Beograd 2, apsolutno. Najozbiljniji radio program juzno/jugoistocno od Beca - tako nesto nemaju ni Hrvati ni Slovenci. Prosto je fascinantno koliko su RTS 1 i 2 totalno suprotni od Radio Beograda 1 i 2 - koliko god Tijanic zamajava Srbiju sa Selo gori a baba se ceslja, toliko je preobrazba Radio Beograda u dobar javni servis uradjena vrlo solidno, a u slucaju Beograda 2 izvanredno. Gasenjem Beograda 3 vrhunski muzicki urednicki kadar tipa Ivane Komadine i Bojane Zizic je presao na Beograd 2, dok novinara kao sto je Snezana Ristic nema nijedan drugi radio u Srbiji, po obrazovanju, erudiciji, novinarskom talentu i vestini da napravi izuzetnu emisiju od granicne teme. Steta sto su teme kojima se uglavnom bavi, kulturne strategije, politizacija arhitekture, odnos dizajna i drugih medija van radara sire javnosti tako da novinarsku slavu uglavnom kupe dnevnopoliticki novinari. Njene analize odnosa nacina na koji se kroz arhitektonske trendove u Srbiji danas prelama jeftina politika i drustvene metastaze je nesto najbolje sto sam davno cuo na srpskom radiju. B92 nije imao sluha za nju, kratko vreme je radila tamo. Velika steta.

Link to comment

toliko je preobrazba Radio Beograda u dobar javni servis uradjena vrlo solidno...i u tom smislu razumem strah Jovana Cirilova da prelazak Gorice i Dragana moze uzdrmati poslednji medijske prostor nevulgarizovan tranzicijom. Zamena good oldfashioned Kod dva bela goluba sa ispraznim Dizanjem moze biti prvi znak da je sve manje Rimljana, a sve vise varvara.

Edited by April
Link to comment
  • 3 weeks later...

ja sam se posle silnih lutanja vratio 202jci...i upravo slušam Vladu Jeta pa mi nešto pade na pamet.....kako su regulisana autorska prava za radijsko izvodjenje? Zna li ko?Nešto ne verujem da Jet ima orginale baš svih bendova koje pušta u etar. A i da ih ima,ostaje pitanje javnog prikazivanja /puštanja/.Ja sam iz radijskih priča izašao pre cirka deceniju i sećam se da je tada priča o javnom korišćenju autorskog materijala bila na nivou SciFija.Danas gledam SOKOJ i one proteste ugostitelja pa se pitam kakva je sad situacija?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...