Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Brazil nam ukida vize :) Jms reaguj
A i TAM je postao clan Star Alliance-a prosle nedelje - kockice se slazu :smajlikojizadovoljnotrljaruke::lol:
Link to comment

Da li je neko u Beogradu vadio vizu za Maroko (ići ću poslovno sredinom juna), šta mi treba od papira i kakva su iskustva sa njihovom ambasadom ? Čuo sam da sa njima nije veliki problem, ali ajde da proverim.

Link to comment
Da li je neko u Beogradu vadio vizu za Maroko (ići ću poslovno sredinom juna), šta mi treba od papira i kakva su iskustva sa njihovom ambasadom ? Čuo sam da sa njima nije veliki problem, ali ajde da proverim.
listaj prethodne stranice topica, ima neko vezu u ambasadi :D
Link to comment
AUTOR: BETABeograd - Rok važenja viza za građane Srbije koji turistički ili poslovno putuju u SAD od danas se produžava sa tri na deset godina, izjavila je ambasadorka SAD u Beogradu Meri Vorlik. To je maksimalni period na koji se građanima jedne zemlje u svetu mogu izdati američke vize i znači da posetioci koji u SAD odlaze turistički i poslovno treba da posete ambasadu samo jednom u 10 godina kako bi obnovili važnost svoje vize.
Link to comment
bice vrlo vruce ove poslovne 2010 za mene. u igri su tajvan, kanada (najizvesnije od svega: nuklearka darlington pred kraj marta), pakistan, juzna afrika (jun-jul naravno) i ... upravo javljeno - obala slonovace. u vezi obale slonovace imam mnogo gori osecaj nego u vezi pakistana.zna li neko nesto? :unsure:
Obala slonovace je bas kul. Ako ides u Abidjan bolje ti je da nadjes neki hotel na strani aerodroma (Zone 4) tako ako dodje do belaja neces biti blokiran na mostovima. Meni se to jedanput desilo :D .Ne znam kada sam tamo zivio nikakva neprijatnost mi se nije desila a izlazio sam skoro svaku noc, vozio u svako doba dana i noci i bio u svakom kutku Abidjana i okoline.
Link to comment

necu nista vise dsa pisem da ne izbaksuziram. <_< pisem tek kad se vratim gde sam bio.kolega je bio u obali slonovace, ja ispusio za kanadsku vizu, pakistanci mi dali vizu ali nisu potvrdili dolazak itd... :isuse:

Link to comment
sto? sta su rekli?
pisao sam o tome - treba da proveravaju ucesce u ratu i tako to.nisam ispusio, nego nisam mogao da je dobijem za 1 dan, kao pre par godina
Link to comment
viza za Irskupopunim online prijavu, pritisnem dugmece "pošalji" i dobijem info u pregledu prijave da pripadam naciji koja ne mora da plati vizu, ali da moram proveriti na sajtu lokalne ambasade da li postoje i kolike su njihove lokalne administrativne takse.nazovem ambasadu, ali javi se, naravno, automat koji upućuje na web sajt, na kome informacija nema.tamo samo piše koliko košta viza, nema čak ni informacija koja sredstva plaćanja primaju.napišem im mejl, dobijem odgovor od viza službenika posle nekoliko dana:"nemamo Srbiju (Serbia) na listi zemalja izuzetih od plaćanja vize. imamo Srviju (Servia) na listi zemalja izuzetih od plaćanja vize."državljani Servie ne moraju da plate vizu za Irsku!
Ta situacija je beskrajno smesna. Zaista ne treba da se placa viza ako si srpske nacionalnosti ali postoji jedna zackoljica. Viza se placa ako aplikujes za nju u Srbiji. Dakle bilo gde drugo u svetu srbi ne placaju vizu ali u Beogradu placaju. :Hail:
Link to comment

Navodno, to je zato sto je u BG [honorarni] konzulat [?], pa se isti finansira od tih viza.Ja sam irsku vizu izvadio u Londonu pre 3 godine i ukapirao sam zasto je besplatna za nas:a22052010834.jpgSlika je bila obavezna uz aplikaciju, ali ne znam sta se sa njom posle desilo :D + za ovaj rukopis im je trebalo nedelju dana :oSalu na stranu, cuo sam skoro da su i tam ouveli ovaj sistem zakazivanja i da je malo ozbiljnije sve u odnosu na tada...

Link to comment
Moje iskustvo je kad se ide preko Uk ne treba ti Irska viza. Pasos ti niko ne gleda.
Ja sam isao za RoI iz UK, pa je bila pasoska kontrola u dablinskoj luci.
Link to comment

Nekada znaju da ne kontrolisu. A nekada te smaraju u UK pri izlasku (mene smarali u Hollyheadu kada sam isao trajektom jednom, iako sam imao i pasos i vizu, itd. A nekad te puste samo sa credit card (ne zajebavam se).

Link to comment

mogu li ja dobiti jednom normalnu vizu. posle argentinske multi vize na 14 dana <_< danas pokupih juznoafricku multi valid maj 21 - avgust 21 sa maksimalnim boravkom 7 dana :unsure:to mi je dovoljno, ali svakako je cudnoanyway, ARG check, BRA check and last but not least SAR - check:smoris:edit: ARARAR :D

Edited by banecare1
Link to comment
Nekada znaju da ne kontrolisu. A nekada te smaraju u UK pri izlasku (mene smarali u Hollyheadu kada sam isao trajektom jednom, iako sam imao i pasos i vizu, itd. A nekad te puste samo sa credit card (ne zajebavam se).
Sigurna varijanta je da se ulazi iz Severne Irske. Tada sigurno nema kontrole.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...