Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Evo da se pohvalim resenjem vize za Pakistan.Zapih se ovde na koledzu sa ovim pakistancem i on me vec nekoliko puta zvao da dodjemo ja i ortak kod njega ali sam se setio restrikcija za biznis vize pa mu rekoh da verovatno necemo moci da dodjemo. Lik se slatko nasmejao na to i rekao da mu je pokojni deda/otac bio ministar zdravlja a ujak sadasnji ministar spoljnih poslova (proverih i stvarno imaju isto prezime i iz istog grada) pa da kada budem cvrsto resio da dodjem da mu javim pa cu dobiti zvanicno pozivno pismo od vlade Pakistana. Doduse on je to srocio tako da je zvucalo "Government of Pakistan will contact you!" sto mi resava probleme sa Pakistanom ali me sada kopka sta da kazem ako se neki organi reda zainteresuju zasto mene vlada Pakistana poziva da hitno dodjem tamo :unsure:

Link to comment
Doduse on je to srocio tako da je zvucalo "Government of Pakistan will contact you!" sto mi resava probleme sa Pakistanom ali me sada kopka sta da kazem ako se neki organi reda zainteresuju zasto mene vlada Pakistana poziva da hitno dodjem tamo :unsure:
Sta te briga, misli o tome posle, kad dobijes vizu :lolol:
Link to comment

najgore je kad imas poslovnu vizu za pakistan, pozivno pismo od klijenta, ali (jos uvek) bez zvanicnog poziva-potvrde za odlazak :lol: viza vazi do kraja juna.btw, ovo za 2 srpska pasosa na surcinu, gotovo sam siguran* da su bila 2 normalna, dakle ne diplomatska, pasosa*vreme i stari kumpel alchajmer cine svoje

Edited by Billy Parsons
Link to comment
najgore je kad imas poslovnu vizu za pakistan, pozivno pismo od klijenta, ali (jos uvek) bez zvanicnog poziva-potvrde za odlazak :lol: viza vazi do kraja juna.btw, ovo za 2 srpska pasosa na surcinu, gotovo sam siguran* da su bila 2 normalna, dakle ne diplomatska, pasosa*vreme i stari kumpel alchajmer cine svoje
Billy,Dva pasosa su moguca bez vecih problema ako putuje u neke cudne zemlje (Izrael, Saudiska A., i sl.). Cuo sam, ali nisam nikada video, da postoje i XXL pasosi sa 64 strane.Pozdrav,X500
Link to comment
  • 3 weeks later...
jedan brasil entradas multiplas je zalepljen danas:D nisu dali na godinu dana, vec samo na 3 meseca. ne moze preko 90 dana za nas koji nismo iz usa/uk. za brazil nisam morao da se drndam licno, ali potroseno je 10ak sati u konzulatu + mnogo novca za original legalizovani poziv iz brazilske firme, prevod i notarizacija mojih i firminih dokumenata. standardni rok za izdavanje vize je mesec dana, meni su posle kuknjave uradili za 4 dana. sledece nedelje se bacam u kostac sa argentincima. to vec moram licno, ce bidne cupavo jer sam lak na jeziku ovih dana, a oni su :isuse:
update argentina: bilo je cupavo. konzul po pravilu pocinje recenicu sa negacijom. ne moze akinezima, ne moze bez rezervacije hotela i povratne karte itd. kontra je bila zasnovana na tome da sam vec potrosio mnogo para na pripremu original pozivnog pisma i legalizovanih/prevedenih dokumenata, da letim prvo u brazil i generalno ne planiram trositi 2-3 hiljade dolaresa dok mi ne da vizu ili garanciju izdavanja, da njihov attache vec priprema program posete sa ministarstvom poljoprivrede itd. rezultat: lomio se da li da mi lupi rekontru i uziva u svojoj moci, ali ipak dadose multi vizu na 14 dana :huh: sa mogucnoscu produzavanja tokom boravkai napokon to bi bilo to do kraja leta. imam ruse, kineze i latinose. ostalo mi ne treba, eventualno ako budem isao na odmor.
Link to comment
Billy,Dva pasosa su moguca bez vecih problema ako putuje u neke cudne zemlje (Izrael, Saudiska A., i sl.). Cuo sam, ali nisam nikada video, da postoje i XXL pasosi sa 64 strane.Pozdrav,X500
I kome treba da se obratim za drugi pasos? Ili taj XXL? [na temu tog debljeg, neko mi je rekao da je video takav jedan u doba SFRJ...]
i napokon to bi bilo to do kraja leta. imam ruse, kineze i latinose. ostalo mi ne treba, eventualno ako budem isao na odmor.
:thumbsup: , pogotovo za Argentince. Edited by jms_uk
Link to comment
I kome treba da se obratim za drugi pasos? Ili taj XXL? [na temu tog debljeg, neko mi je rekao da je video takav jedan u doba SFRJ...]:thumbsup: , pogotovo za Argentince.
Srpski pasoš ne postoji u XXL verziji (64 strane), takodje ne postoji nikakva mogućnost da imaš dva istovremeno važeća pasoša, osim ako jedan od njih nije diplomatski.
Link to comment
Evo da se pohvalim resenjem vize za Pakistan.Zapih se ovde na koledzu sa ovim pakistancem i on me vec nekoliko puta zvao da dodjemo ja i ortak kod njega ali sam se setio restrikcija za biznis vize pa mu rekoh da verovatno necemo moci da dodjemo. Lik se slatko nasmejao na to i rekao da mu je pokojni deda/otac bio ministar zdravlja a ujak sadasnji ministar spoljnih poslova (proverih i stvarno imaju isto prezime i iz istog grada) pa da kada budem cvrsto resio da dodjem da mu javim pa cu dobiti zvanicno pozivno pismo od vlade Pakistana. Doduse on je to srocio tako da je zvucalo "Government of Pakistan will contact you!" sto mi resava probleme sa Pakistanom ali me sada kopka sta da kazem ako se neki organi reda zainteresuju zasto mene vlada Pakistana poziva da hitno dodjem tamo :unsure:
Ja bih se više brinuo šta će da mi radi Homeland pri povratku.
Link to comment
Srpski pasoš ne postoji u XXL verziji (64 strane), takodje ne postoji nikakva mogućnost da imaš dva istovremeno važeća pasoša, osim ako jedan od njih nije diplomatski.
Pa to sam i ja mislio [ne videh u zakonu o putnim ispravama nista na tu temu, a valjda bi tu bilo], nego vidim da x500 kaze da moze, pa me zanimalo [gde i kako moze].
Link to comment

Samo da prijavim da je 1 procedura za vadjenje vize za Bocvanu spektakularna, okacicu sve kad tj. ako zavrsim, i dalje sam u nevjerici :lol:

Link to comment

Za Bocvanu nam do skoro nije trebala viza, a uveli su nam jer je naseg ambasadora u JAR mrzelo da ode do Gaboronea i obavi neku formalnost.

Link to comment
Za Bocvanu nam do skoro nije trebala viza, a uveli su nam jer je naseg ambasadora u JAR mrzelo da ode do Gaboronea i obavi neku formalnost.
Strasno!A 99-e te iz ambasade nije mrzelo da voze do Gabs-a i uvaljuju poziv za vojsku....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...