Jump to content
IGNORED

FRINGE


melankolic

Recommended Posts

Da, zašto Piter nije ostao šaner na Bliskom istoku, Olivija ga nikad nije upoznala, a Volter umro u ludnici?
Pa valjda zato što se vreme resetovalo do trenutka invazije, pre toga je ostalo kako jeste? Nem pojma. :unsure:
Link to comment
  • Replies 923
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    162

  • pp34

    103

  • Lrd

    87

  • gervasius twinkleminkleson

    85

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa pošto "zli" Obzerveri ne postoje, to znači da je Volter izlečio Pitera onomad (u čemu ga je Septembar slučajno omeo u originalnom tajmlajnu) i da vrlo verovatno nije ni završio u ludnici. E sada, moguće je da je Volter izbrisan u trenutku kada bi trebalo da se dogodi invazija i da je pre toga poslao pismo, nekako znajući šta će da se desi. Ili ga je nekako poslao preko Majkla, taj deo mi je nejasan.edit: Lrd (otprilike) objasnio ovo poslednje u međuvremenu.

Edited by copkillah
Link to comment

Ako Obzerveri kao takvi ne postoje, onda se sve resetovalo. Tj. ako je taj naučnik u 22. veku izmenio svoj eksperiment, zbog Voltera i dečaka, onda imamo onaj vremenski paradoks, po kome ne bi trebalo da i imamo dečaka u našem vremenu, jer on više nije anomalija :naughty: . A, šta kažete na to? :naughty: :naughty: :naughty:

Link to comment
Mislim da Obzerveri postoje, ali su pravljeni po modelu Majkla, dakle on je "origin point" novih Obzervera, tako da možda i ne mora da se resetuje.
Tako i ja mislim. Mada ne odgovara na Arkadijino pitanje, ali sve jedno tako mislim.
Link to comment

kad god se provuce time travel kroz bilo koji film/seriju, dodje do 101 apsurdne situacije i 1000 neodgovorenih pitanja, tako da sam na to odavno navikao i ne trudim se uopste da razmisljam o varijacijama na temu.jedino sto mi je bilo malo glupo je sto je septembar ubrizgao sebi onaj djavo za time travel, poslednju dozu koja postoji kako on rece, a na kraju se walter bez toga otisnuo na put kroz vreme.,

Link to comment
jedino sto mi je bilo malo glupo je sto je septembar ubrizgao sebi onaj djavo za time travel, poslednju dozu koja postoji kako on rece, a na kraju se walter bez toga otisnuo na put kroz vreme.,
Nisi u pravu. Volter je to sebi već ubrizgao, i to kaže Piteru, kada mu objašnjava čemu služe te inekcije.
Link to comment
  • 3 months later...

Cekajuci poslednju sezonu Dextera poceo sam da gledam Fringe, 5 epizoda sam odgledao i za sada mi se ne svidja preterano. Suvise naivno, isforsirano, ludi naucnik koji ima resenje za sve probleme, agentica koja radi 25 sati dnevno, da ne pricam dalje. Vidim preko 60 strana ovde, dobru ocenu na imdb, pa da vas pitam jel vredi ovo gledati dalje, jel su epizode kao i prvih 5 ili serija dobija na kvalitetu?

Link to comment

Teško pitanje.Serija je počela kao nepretenciozna i zabavna sf serija, onda je dobila zamajac tako što je jedna podpriča postala glavni izvor dešavanja. Sve do poslednje sezone, koja je po opštem forumskom mišljenju promašaj, imala je više zanimljivih i dobrih epizoda ( bizarnih i grotesknih, takođe), nego loših i dosadnih.Meni je draga i ne smatram protraćenim vremenom.Glumci su tako-tako, od osrednje Ane Torv kao Olivije do Džona Nobla kao Voltera koji je fantastičan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Peter Bishop je najveći mis cksting u istoriji svemira. Sere mi se od njega na ekranu jebote, glumi i ubedljiv je kao potencijalni student glume na audiciji za prijem na fakultet dramskih umetnosti. Neki pedeset drugi put.

Link to comment

Zavrsih i ovu seriju, i potpuno se slazem sa forumom da je peti serijal bio potpuno ne-po-tre-ban. Isto kao i sa LOST-om. Mada je bilo "cool" u finalu pete sezone kada su nas podsetili na dobar deo "slucajeva" kad su u isli kroz hodnik.Treba odgledati seriju, nije bas za bacanje ali cetri sezone su skroz dovoljne.E da, primetih da medju "observer`s"-ima u 2636 godini nema zena!

Link to comment

Gotovo, na žalost - konačno.Ne žalim vremena, bilo je cool u početku, ali mnogo, mnogo petljavine i kojekakvih (pod)/pod/pred/dešavanja koje nažalost ne predstavljaju sjajne zaplete. Sve je to kulminiralo u najboljem slučaju prosečnom petom sezonom.Sve u svemu, da nema Džona Nobla (jedan od sigurno top 5 performansa od svih serija koje sam ikad gledao), serija verovatno ne bi ni dovde došla. Kao što rekoh, Piter Bišop je jednostavno totalni fail barem u mojim očima, čovek mi je najblaže rečeno neubedljiv. Ana Torv mi je totalno ok odradila svoju zadaću, pride mi je malo i simpa. :wub:Sve u svemu, izbrisao sam petu sezonu sa harda, a narezane prethodne 4 rad sam pokloniti, pp slobodno.Sad idem na justified 4, zaželeo sam se osećaja želje da odmah pustim sledeću epizodu i sreće što je ona tu, ovo sam razvukao i gledao problematično nezainteresovano.

Link to comment
  • 3 months later...

Ja pogledah prvu epizodu, pre par meseci i nakon toga nista. Po vasem pisanju vidim da kvalitet kasnije opada, sto je skoro uobicajeno.Ostalo mi jos par epizoda da zavrsim Dark Angel, koji je onako nesretno prikazivan kod nas na BK. Jos sam u dilemi da li da krenem sa ovim nakon toga...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...