Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

On 31.8.2022. at 14:20, Plajvi said:

U Lindi ima ona imitacija Kinga s bademima (Gelatelli almond)

 

This. Bela čokolada, badem i unutra ništa, tj. vanila. Najbolji omjer cene i kvaliteta ikad.

Link to comment
13 minutes ago, zorglub said:

 

This. Bela čokolada, badem i unutra ništa, tj. vanila. Najbolji omjer cene i kvaliteta ikad.

 

Dupla vanila na štapiću i kornet slana vanila su vrlo dobri isto.

Link to comment

Da li bi oni koji imaju pregled novijih beogradskih poslastičarnica (baš onih specijalizovanih za sladoled) napisali koje su im omiljene? Čula sam da ima dosta novootvorenih.

(Ja znam samo Sapore, Moric i Crnu ovcu, sve u samom centru)

  • Hvala 1
Link to comment

Ja mnogo volim Moric jer je bas drugaciji fazon sladoleda.

 

Sem njih - "Crna Ovca", "Luff" sladoled (koji se lokacijski nalazi na istom mestu gde i Crna Ovca, prate se), "Muzej Sladoleda" u Vasinoj kod Kalisa, onaj lik u Marsala Birjuzova sto ima cudne ukuse tipa rakija i vinjak, i "Gelaterija Bronte" u Nikole Spasica meni poznata po tome sto imaju slani pistacj sladoled od pravog pistacja, a ne od zelene hemije.

 

To je ono sto ja znam i sto sam probao, mada ja nisam neki veliki sladokusac, svi ti su mi podjednako dobri, nijanse gore-dole, ali isti fazon.

  • +1 1
Link to comment

Bio taj Moritz neka promocija kod nas u SM u Stopshopu ali sam iskulirao, prosao pored, ne znam zasto nisam probao kad svi hvale.

Juce isao nesto u NS i seli u nekoj ulici Cara Dusana u kafic Espresso Clinic, video usput u meniju kao neki 100% domaci sladoled i probao neki nutti mutti ili kako vec - znaci vrh i ima da idem redovno kad budem tamo i da probam sve ukuse. dc7ae691d874b8cda0060ab214a7d249.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Luff, Crna Ovca i Bubamara su mi tri najbolja. Moric se srozao a Poslastičarnica je zanimljiva da malo razbije monotoniju.

 

Probao neki Ducale sa višnjom, stracetelom, djandujom i još nečim i stvarno ne vredi hajpa. Iako je bolje od Frikoma svakako.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
On 27. 5. 2023. at 13:48, munze said:

E?

Uh davno bilo, koliko se sećam nisam bio oduševljen. Možda mi je čak čokolada bila i najbolja, a nisam preterani fan čokolade. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...