Jump to content
IGNORED

Robert Allen Zimmerman


Indy

Recommended Posts

Dilanovo javljanje sa onog sveta. Jbg, bas zvuci tuzno. Mislim da nisam u stanju da slusam ovaj album 2x uzastopno. Evo sad sam iskljucio kad je krenuo na ripit, al imam osecaj ne da me je istopio, nego zamrznuo.

 

Ako smem da uporedim sa Kesovim posmrtnim marsevima iz Biblije, Dilan na koncu ipak bira onaj sadrzaj koji slavi Americki san.

 

Slusacu sutra ponovo, a do tada ostaje suocavanje sa muzikom, a muzika je meni skoro pa zivot, bez njega. Bice to zajebana igra.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Novi album je savrsen. Deli kontekst i ambijent sa prethodnim - Shadows in the Night. 

 

Meni je jako interesantan mastering, i na ovom i na prethodnom, gde ocigledno Dilan nije dopustio producentima da mnogo petljaju oko jacine zvuka.

 

Album, je jednostavno tisi u odnosu na standarde koji se danas primenjuju u audio produkciji. Mislim da ovo nije ni malo slucajno, Greg Calbi koji je radio mastering na ovom albumu podpisuje neka sasvim cudesna remek dela tipa Born to Run, Ramones prvi, Marquee Moon, Blood on the Tracks, Suzan Vega prvi, Graceland, Alabama Shakes prvi. Ako se poslednja dva dilanova albuma puste pored bilo koga od ovih, a pogotovo pored savremenih albuma morate da pojacate uredjaj kada Dilanove pesme dodju na red.

Link to comment
  • 3 months later...

Ako gledamo (idealistički) ko je sve trebao dobiti tu nagradu (ako je smatramo relevantnom) onda -.-. Ako gledamo ko ju je sve dobio itekako je zaslužena.U suštini, ovo je, ipak, priznanje jednoj književno-muzičkoj kulturi koja je menjala lice sveta...bez prisile i metaka.

Link to comment

Krenulo je komentarisanje, videh npr. jedan malopre: ovo je pljuvanje po Vudiju Gatriju, po dugoj tradiciji americkih pisaca i pesnika bla, bla (i to je neki nas pisao po fejzbuku). 

 

Ispada da Dilan nije nista u zivotu uradio, samo isao i ziveo na slavi Vudija Gatrija. 

 

Sto se mene tice, apsolutno zasluzena nagrada, bravo care! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...