Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nema direktnih letova, nego sve sa presedanjem u Parizu.

Koliko sam računala, najjeftinija opcija sa najmanje cimanja je Budimpešta- Lisabon Wizz air/ Ryan air.

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 month later...
[mention=10]jms_uk[/mention]đejmse imaš li kakav apdejt? Ima li kakvih najava za početak letenja ponovo?

Nemam.

Prvenstveno zavisi od otvaranja granica i pravila oko toga (ili svako treba da racuna na dve nedelje karantina po svakom letu?).

Plus treba videti koje ce avio kompanije i rute postojati ...


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 1 month later...

Da li neko zna da li mogu da letim preko UK (tačnije aerodrom London Heathrow) kao konekciju bez vize sa UK. Sad sam saznao da iz Entebe ima let do Adis Abebe gde se stiže na let za London koji poleće u 0:45 17 Juna, onda ima let Air Serbia 17 Juna u 13:30 tako da bi se zadržao par sati na aerodromu. Razmišljao sam i za prtljag i poneo bi samo mali i ranac tako da ne bi morao da uzimam veliki prtljag. Treba samo online da se čekiram za let iz Londona za Beograd pretpostavljam... 

Edited by BarryWhite
Link to comment

Hvala na odgovoru, dobio sam potvrdu i od ambasadora u Etiopiji. Razmisljao sam o tome i on mi je proprucio da idem preko Frankfurta. Ima let iz Adis Abeb u 23:40 tako da ako moze kupicu kartu za let Entebe - Adis Abeba - Frankfurt. Onda isto imam let iz Frankfurta za Beograd...

 

Link to comment



Hvala na odgovoru, dobio sam potvrdu i od ambasadora u Etiopiji. Razmisljao sam o tome i on mi je proprucio da idem preko Frankfurta. Ima let iz Adis Abeb u 23:40 tako da ako moze kupicu kartu za let Entebe - Adis Abeba - Frankfurt. Onda isto imam let iz Frankfurta za Beograd...
 


Povedi računa o letu preko Frankfurta jer Nemačka i dalje traži 14 dana karantina ua svakog ko ulazi u zemlju. Proveri da li moraš da menjaš terminale jer ako ih menjaš de facto ulaziš u Nemačku a to znači da će (možda) policija da ti pravi problem. Nemački aerodromi generalno nemaju te layover gejtove gde samo predješ sa dolaznog na odlazni gejt već moraš da prodješ neku kontrolu, naročito sa menjanjem letova.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Mislim da je bitno da li imam pasošku kontrolu između dva terminala ili ne? Leteo sam za Frankfurt ali nisam tamo nikad presedao koliko se sećam.

U svakom slučaju čak i da moram da uđem po ovom sajtu mogao bih:

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

"passengers in transit to their home country, if there is no other travel option. The purpose of travel and the entry requirements for the destination and transit countries must be proved;"

Edited by BarryWhite
Link to comment

Poenta je u toj potvrdi na kraju.

Drugar je danas usao u Nemacku, i morao je da udje u Dizeldorfu (iako bi mu npr. Frankfurt mnogo vise odgovarao).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Da, na pasošku kontrolu sam mislio. Ni ja ne mogu da se setim ali sam prilično siguran da se prolazi kroz nju. Nisam proveravao sajt ali možda ne bi bilo loše da proveriš sajt aerodroma, čisto da budeš siguran. Koliko ja znam, na svakom ulazu (pasoskoj kontroli) u Nemačkoj ti daju papir sa uputstvom za izolaciju i šta da radiš. E sad je pitanje tog trazita i kako to vide nemačke birokrate.

Pokušao da pronadjem bilo kakav podatak o tranzitu ali nisam uspeo. Nadam se da je sajt koji si postavio dovoljno relevantan

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...