Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja imam torbu u koju pakujem 4 modula - ono sto mi treba za posao, garderoba, higijena i ostalo. ostalo varira od mesta gde idem, evo prekosutra npr. u singapur i maleziju, pa ce tu biti stvari za boravak na ekvatoru u vreme monsuna. eh da, imam i mini apoteku, koju ni ne vadim iz torbe, na srecu ni kad sam na putu.

treba mi oko pola sata da se spakujem. tezina torbe 20 kg  -_- 

Link to comment

par crtica sa putovanja peking - moskva - peking

 

leteo sam sa svima koji drze ovu relaciju i najbolji je svakako aeroflot. trebace im verovatno jos par decenija dobrog rada da razbiju stereotipe, ali aeroflot je veoma dobra vel'ka avio kompanija sa solidnom uslugom i novim avionima. 

 

2017-09-17_11-09-55.jpg

 

ja letim najjeftnijom varijantom poslovno, ali zbog srebrnig statusa me cesto prebace u economy plus (pek-mow) ili dobijem prvi/emercency exit red (mow-pek) u economy. 

 

kvalitet economy plusa zavisi od aviona, ovaj sa kojim sam leteo ovaj put najbolji do sada. ima cak i transformer seat wannabe  :D . nije lose uzimajuci u obzir klasu, daleko od vodoravnog polozaja, ali uz ladno pivo, nuts, uticnicu za struju i slobodno susedno mesto, letenje je prilicno udobno i 7-8 sati proleti bez problema. 

 

2017-09-17_12-36-27.jpg

 

2017-09-17_12-19-48.jpg

 

2017-09-17_13-12-59.jpg

 

 

na sheremetjevu raduckaju i polako se pripremaju za world cup sledece godine. nema euforije i megalomanskih priprema, prilicno lezerno to odradjuju

 

2017-09-22_13-31-05.jpg

 

posto su u moskvi najbrojniji turisti iz kine dosta natpisa je pored engleskog i na kineskom jeziku. prvi put sam video da su ubacili kineski i na rasporedu letova na aerodromu

 

2017-09-22_13-45-59.jpg

 

Link to comment

posto su u moskvi najbrojniji turisti iz kine dosta natpisa je pored engleskog i na kineskom jeziku. prvi put sam video da su ubacili kineski i na rasporedu letova na aerodromu

 

2017-09-22_13-45-59.jpg

 

Meni su interesantni[ji] ovi codeshare-ovi sa Air Serbia letovima za SVX i LED :)

Link to comment

Je li leteo neko beloruskom Belaviom? Kakvi su? Za Stokholm-Tbilisi imaju najbolje cene i ok vreme, alternative su Ukraine International i Air Baltic sa losijim cenama. Platila bih vise ako su ovi neki krs. Direktan let svakako nemam, pa je tu i pitanje presedanja u Kijevu, Rigi ili Minsku.

Link to comment

Air China nudi snizenje za letove iz Nemacke za Kinu i odredjene gradove u Jugoistocnoj Aziji i Australiji. Akcija traje do 3. oktobra, cene idu od 360 evra

 

Economy class:
October 24-December 10,2017;
January 01-20\February 26-March 10\april 01-12,2018;
Business class:
December 10,2017-January 05,2018;
February 09-15\March 16-April 2\May 01-13,2018

Validity period of ticket: 1 month

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Je li leteo neko beloruskom Belaviom? Kakvi su? Za Stokholm-Tbilisi imaju najbolje cene i ok vreme, alternative su Ukraine International i Air Baltic sa losijim cenama. Platila bih vise ako su ovi neki krs. Direktan let svakako nemam, pa je tu i pitanje presedanja u Kijevu, Rigi ili Minsku.

Nemaju bas najbolje reviews.

 

A ne mozes nekom drugom kompanijom od ove tri? Preko Turske, Poljske, mozda i Nemacke?

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Koje su cene za tu Belaviu, okvirno? Preko Turske ima vise varijanti, ne znam koliko doduse Istambul produzava put, lupih neke datume u oktobru, od 215 do 300 evra, zavisno od toga da li menjas aerodrom ili ne.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Hvala oboma.

 

Belavia 200 evra. Ako kombinujem Air Baltic za tamo i Belaviu u povratku, isto izadje oko 200. Preko Poljske nema datuma, za Nemacku mi SkyScanner uopste ne izbacuje opcije na prvih par strana, sto bi znacilo da je ili preskupo ili predugacko. Menjanje aerodroma po Istanbulu mi nije opcija.

 

Nisam fleksibilna ovog puta, mora da bude 27. oktobar - 1. novembar.

Link to comment

Ti datumi su teski. Najbolje sta nalazim je sa Ukrajincima preko Kijeva

 

04:50

ARN

Stockholm, Schweden

->

15:45

TBS

Tbilisi, Georgien

 

8Std. 55Min.

1 Stop

 

06:45

TBS

Tbilisi, Georgien

->

10:55

ARN

Stockholm, Schweden

 

7Std. 10Min.

1 Stop

bravofly 286e, statravel 302, vidi koliko je na edreams i ukrajinskom zvanicnom - samo ne znam koliko su Ukrajinci "bolji" od te Belavie
 
 
//Sa Lufthansom je 400+ evra; 360 evra je ako hoces da provedes po ceo dan u Minhnenu u oba smera. Nesto su im losi letovi iz Minehna jer su kasno uvece i stizu tek u 03:30 (bilo koja cena, 360-500+) a ne daje mi nista npr. preko Frankfurta.
Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Hvala oboma.

 

Belavia 200 evra. Ako kombinujem Air Baltic za tamo i Belaviu u povratku, isto izadje oko 200. Preko Poljske nema datuma, za Nemacku mi SkyScanner uopste ne izbacuje opcije na prvih par strana, sto bi znacilo da je ili preskupo ili predugacko. Menjanje aerodroma po Istanbulu mi nije opcija.

 

Nisam fleksibilna ovog puta, mora da bude 27. oktobar - 1. novembar.

 

Ja ne vidim ove cene - ne znam gde gledas, ali sajtovi tipa kayak, skyscanner [ponekad i google flights] umeju da pokazu i cached info, i da nema karata po tim cenama.

Link to comment

Na sajtu Belavie sam gledala jutros nakon sto mi je Skyscanner izbacio kompanije koje lete. Po 99 eur u oba smera. Isto tako za ovaj Air Baltic, 103 eur u jednom smeru, za nazad nema odgovarajucih datuma.

 

Ne znam iz kojih razloga imaju lose reviews, ali meni za tih nekoliko sati nije preterano bitna udobnost (letim i Wizzom i Ryanom i nista mi ne fali), nosim samo rucni prtljag pa mi nije bitno ni ako gube onaj cekirani, jedino da im se avioni ne raspadaju i da ne otkazuju letove u poslednjem momentu.

 

Sto se Ukrajinaca tice, koleginica je letela s njima na istoj relaciji u avgustu, i nije imala nekih zamerki, jedino joj je malo bilo frka sto mora da leti preko Ukrajine.

Link to comment

Na sajtu Belavie sam gledala jutros nakon sto mi je Skyscanner izbacio kompanije koje lete. Po 99 eur u oba smera. Isto tako za ovaj Air Baltic, 103 eur u jednom smeru, za nazad nema odgovarajucih datuma.

 

Ne znam iz kojih razloga imaju lose reviews, ali meni za tih nekoliko sati nije preterano bitna udobnost (letim i Wizzom i Ryanom i nista mi ne fali), nosim samo rucni prtljag pa mi nije bitno ni ako gube onaj cekirani, jedino da im se avioni ne raspadaju i da ne otkazuju letove u poslednjem momentu.

 

 

Prvi bold: I meni pokaze to po 99 USD, ali kad izaberes, onda dodaju takse i izadje $324 ukupno.

 

Drugi bold: izgleda da su im stariji avioni Boeing 737, i ako sam dobro video za tvoje datume [letovi 856-735 i 736-855] samo jedan od cetiri je na tom tipu. A to stariji se odnosi na neudobna sedista, ne videh nista sa aspekta bezbednosti.

 

Takodje, vecina reviews pise da su letovi na vreme, da osoblje nije previse ljubazno i da se uglavnom svima obracaju na ruskom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...