Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Blago tebi, mene to lepo poremeti bar nedelju dana [budan do 3am, dusa mi spava u 3pm].

 

Idem sledece nedelje turu oko cele planete na zapad, pa cemo da vidimo je li to ok :D

jedan od najgorih jetlegova je bio Syd-NYC preko Abu Dhabija.

 

joj :D ja na mom jedinom dugom letu do sad (Pariz-San Francisko i nazad) probala u povratku neku američku drozu (zaboravih potpuno kako se zvalo), i niš mi nije uradila nego sam posle bila zombi* nekih nedelju dana (i ustajala u 6 ujutru, ja, prirodno, u 6 ujutru, eeeej!)

 

*ne zbog droge, ista™ nije vredela nič, nego zbog vremenske razlike jer nisam odspavala u avionu kad je trebalo

 

tako da se generalno malo plašuckam letenja na istok, pri čemu ovog puta ne mogu dopustiti zombiranje od nedelju dana jer je konferencija :D

 

pa mi palo napamet da uzmem neku oprobanu drogicu koju sam povremeno već koristila i znam efekte (budem 3-4 sata malo ošamućena, opuštena i pospana, i dobro spavam, ali nisam obeznanjena -- mada, vrlo verovatno bi se moglo primetiti da sam nešto uzela)

 

vino -- nema šansi da me uspava (i alkohol uopšte), od njega postajem blesava i brbljiva (tj više nego uobičajeno), a za spavanje bi morala malo veća <upitna> količina...

 

 

 

inače sam let kao let me ne "plaši", nisam imala nikakvih problema ni prošli put u tom smislu, a i išla sam par puta autobusima po Jevropi što je još gore

ali činjenica da treba da stignem  za mene u 2 noću a realno će biti 10 ujutru me plaši...

nemoj da polazes previse nade da ce te, ako odspavas u avionu, zaobici jet lag. da, nespavanje moze da ga napravi malo gorim, ali i ako odspavas kad bi 'trebalo' verovatno ces slicno proci kroz to (zavisi koliko si osetljiva. meni spavanj/nespavanje tokom leta ne pravi mnogo veliku razliku)

Link to comment

jedan od najgorih jetlegova je bio Syd-NYC preko Abu Dhabija.

 

Meni jedan od laksih SYD-Manchester preko Abu Dhabija [jesen 2013 ;) ], valjda jer je 24-25h puta, dok NYC uzme jos tih 5-6 sati vise od sledeceg dana i poremeti sve.

Link to comment

Meni jedan od laksih SYD-Manchester preko Abu Dhabija [jesen 2013 

 

Jel ti o tome pises neki dnevnik (tj stotine dnevnika), ili se secas uz pomoc instagrama (i foruma), ili imas pamcenje 1 sahovskog velemajstora :D

 

JMS, jel si ti nekad okacio tvoju rang listu kompanija? E to bi bila dobra & korisna referenca.

Link to comment

 

JMS, jel si ti nekad okacio tvoju rang listu kompanija? E to bi bila dobra & korisna referenca.

 

ja sam ubedjen da skytrax prepisuje od naseg jmsa. meni bi oni danak placali samo da ne objavljujem svoje liste i vodice  :D

Link to comment

Jel ti o tome pises neki dnevnik (tj stotine dnevnika), ili se secas uz pomoc instagrama (i foruma), ili imas pamcenje 1 sahovskog velemajstora :D

 

JMS, jel si ti nekad okacio tvoju rang listu kompanija? E to bi bila dobra & korisna referenca.

Uglavnom pamcenje, uz malu pomoc instagrama/ foruma. I onog sajta gde mi je spisak letova (ali bez detaljnih utisaka).

 

Sto se moje liste tice, mislim da su mi poslednje dve/ tri godine (puno biz i prve klase) iskvarile merodavnost.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Sledeceg ponedeljka cu imati priliku da okusam novi Business class proizvod China Airlinesa od Tajvana do Frankfurta. Prethodni let je A330 "angled lie flat" od CHC preko Melburna pa do Tajvana i 14 sati lejovera :/

Link to comment

neka brate, neka bar neko nash udari po flatulenciji po prvoj klasi ... :)

Neko mora :D

 

Prolazim kroz tvoj komsiluk sledece nedelje - duga pauza na LAX-u...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Sledeceg ponedeljka cu imati priliku da okusam novi Business class proizvod China Airlinesa od Tajvana do Frankfurta. Prethodni let je A330 "angled lie flat" od CHC preko Melburna pa do Tajvana i 14 sati lejovera :/

Nice!

 

Ja veceras/nocas BA F prvi put - uspeo da ugrabim prvi red, u nosu B747 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

uvek se setim jmsa dok se grbim po cattle class i jedem one splacine

I ja cu da se setim toga kad budem leteo eko klasu od Gatwick-a do Tianjin-a u martu.

 

Nocni let, bez spavanja...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...