Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

To u principu niko ne zna... Voge, Zontes, CF Moto, Benelli - svi oni kao prave motore za Evropljane i Japance, svi na papiru nude znatno više nego i jedni i drugi, već postoje "after 1 year/50kkm" recenzije, ali je uzorak, bar na indo-evropskim govornim područjima još uvek previše mali. Uglavnom su žalbe na servisne mreže.

Kolega je npr. kupio TRK 502X, baš ću pratiti njegovo iskustvo.

 

Ono što je bezveze, je što čak nije ni nekakav strašan damping u odnosu na JAP/EUR konkurenciju u pitanju, samo su zauzeli Kawa/Suza tržišno mesto od pre desetak godina. KLE 500 je npr. do prestanka proizvodnje i uvođenja Versys linije kod nas koštao 4900EUR. Pomenuti TRK je u Martu plaćen oko 6700. Versys 650 danas košta skoro 10k jura. A on je najjeftiniji od JAP/EUR 500ccm+ adventurera/tourera.

  • Hvala 1
Link to comment

Nešto razmišljam o vikend vožnji i vožnji po magistrali (200-300 km distance) i gradskoj. 

Maleno je ovo za tako nešto, vjerovatno je 500 ccm idealan za Bgd. 

Da nisam škrt k'o što sam, idealan bi mi bio R nine T il' Z900 RS.

 

Vidim da su ovi Voge relativno povoljni. Malo iznad toga je V7 Stone al' mi se ne svidja single disk naprijed i dual shok pozadi. 

Ma ja to više gledam nego što sam ozbiljan u namjeri.

Link to comment
4 hours ago, Tpojka said:

Nešto razmišljam o vikend vožnji i vožnji po magistrali (200-300 km distance) i gradskoj. 

 

Ovi križanci adventurera i touringaša su izmišljeni za to, posebno za naše puteve. Versys 650, V-Strom 650 - nisu odignuti kao enduro, ali nisu ni niski kao nejkedi i sportski, uspravno sedenje, udobniji, mesta za kofere... Mada, meni je i tih 650ccm previše, moj idealan motor bio bi Versys sa motorom iz z-400.

 

5 hours ago, Tpojka said:

Maleno je ovo za tako nešto, vjerovatno je 500 ccm idealan za Bgd. 

 

Za isključivo grad nema šanse da bi mi ikad trebalo preko 300ccm, a sasvim sigurno ne bih ni gađao motocikle, već neki maxi-skuter sa 15-16" točkovima.

Link to comment

Imam ja favorite i u tom segmentu

Z650RS, CB650R, Trident660

 

Ustvari imam još jednog favorita MV Agusta Brutale.


Nikad odsanjani san mi je Zephyr550/750

 

Zato sam najviše za ovu Z RS varijantu. 

 

Nego mi više za taj ugodjaj na magistrali, 80 - 100 je u većim/jačim mašinama puno lagodnije, stabilnije su, manje tresu, rade tiše itd.

 

Skoro pa potpuno se slažem s ovim tvojim postom. I sad me uhvatilo. :s

 

  • +1 1
Link to comment

Svakom svoje, sigurno da i ovima što si naveo može da se putuje, ali meni su svi ti naked-i neodvojivi od grada.

 

Ja sam od njih odustao kada sam shvatio da su njihovi i moji gabariti neuskladivi. :happy:

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da se zapljunem i ovde :)

Ćeram ovaj sv650 od 2020. Ispostavilo se da je naked idealan za Bg, a sa malo visim vizirom mogu i malo vani, ono do 120km/h opusteno.

Po Bgd je spas, sa 35 min potrebnih za auto, spadam na 15-20 na motoru. Nije veliki, ima samo crash padove, lagano za provlacenje.

Inace sam na motor seo sa 40 god, apsolutno ispravna odluka :).

Ko klinja sam vozao apn4 so called ‘poštarac’.

IMG_1851.jpeg

  • +1 1
Link to comment

Prva dva su ti dovoljna. Enduro je za ljude koji znaju šta rade i koji motocikl prevoze do svojih staza. Eventualno nešto tipa KLR650 ili DR650, ali koliko znam, nijedan se nikada nije prodavao ovde. ATV ne bih vozio nikad, em nema smisla, em se sigurnije osećam na motociklu.

Link to comment

Moja greška: mislio sam da je ATV adventure-touring kad ono all-terrain.

 

Ma vidim ja da bi meni Transalp najljepši bio, al' tako se navikavam na sapun i na zubnu pastu...

To kad krene, nema kraja apetitima a mislim da bi i ova 500 i više nego dovoljno završavala potrebe.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Koliko me ovakva loženja ne dotiču, ali nimalo.

 

Videh pre neko veče ribu na GSu, full u crnoj koži, crna kaciga, vizuelno ludilo - ne može ivičnjak da preskoči :laugh:, napravila mini kolonu iza se. Još prošle sezone sam primetio, motocikli u BG očigledno postaju igračka i zanimacija bogatih, jer kao što auto mora biti G-klasa ili Q7, nenormalan broj od ukupnog broja motora koje vidim po gradu su GS.

Link to comment

Ima ova jedna Britanka na YT, mislim da jaše H2 (luda k'o ovaj Zelanđanin) visoka metar, žilet

gledam video kako balansira na GS-u u mjestu. 

 

Ma nisam ni ja za takav tip vožnje, ni motorom ni autom, samo se skill ne može poreći. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...