Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

ja sam mog Kaskajija (1.5 dizel) vozio 2 godine, presao 30k km i prodao za skoro za isti novac (dao simbolican popust kolegi). Videcemo sada da li Karoq moze tako

Link to comment
9 minutes ago, ZokiAsov said:

 

Kaskaji je rodonacelnik krosovera.

Kad sam trazio auto, iscitao sam dosta britanskih sajtova i svi su hvalili kaskaja kako novog tako i rabljenog. Zato me malo cudi da ima puno negativnih iskustava

 

Jedino što se 12 godina pre QQ radio pravi rodonačelnik savremenog crossovera - Toyota RAV4, mnogo superiornije vozilo od prvog dana.

 

Meni je QQ bio u najužem izboru 2019 ali sam uzeo S-Cross , 260.000 km do sada, nije na prodaju.

Link to comment

IMG_20240624_181748_405.thumb.jpg.d72cdb9d3dd7ff8c832a89c1627b4684.jpg

 

Opasan Arapin preko poruka, jos kao ispalo da mu pretim, blokirao mi oba broja. O kako ce se uskoro obradovati kad me vidi, nije ni svestan.

 

Imam i kupca Rusa za Kaskai jer sam okacio na auto bezveze papir na 12900e ali objasnio sam mu i sacekace kao da resimo problem. Najebace Arapin na neki nacin, nema teorije da mu ovo pustim.

Link to comment
2 minutes ago, Zli Gli said:

IMG_20240624_181748_405.thumb.jpg.d72cdb9d3dd7ff8c832a89c1627b4684.jpg

 

Opasan Arapin preko poruka, jos kao ispalo da mu pretim, blokirao mi oba broja. O kako ce se uskoro obradovati kad me vidi, nije ni svestan.

 

Imam i kupca Rusa za Kaskai jer sam okacio na auto bezveze papir na 12900e ali objasnio sam mu i sacekace kao da resimo problem. Najebace Arapin na neki nacin, nema teorije da mu ovo pustim.

 

pazi samo da ne zaglavis neki tvorza tamo ljubi te brat.

  • +1 3
Link to comment

Otici cu makar da mu pljunem u facu ako ne bude pristao da kesira makar deo para, tako mi je i Slovenac gazda smrad na daljinu kulirao molbe da isplati meni i ujaku zaostalih 2000 i kusur evra pa kad sam zapalio 500km do Maribora onda bila druga prica, tapsanje po ramenu i slicno. Ja sam miran lik skroz ali neke ljude bas treba ponizavati i mozda malo nekad i tuci jer su govna.

  • +1 3
Link to comment

Inace, ako ima neko preporuku za dobar servis za automatske menjace, slobodno neka napise. Zvao sam danas Pastora iz Temerina ali kaze covek ne radi CVT menjace iako sam negde u opisu video da radi i to. Bice borba.

Link to comment
17 minutes ago, Zli Gli said:

Inace, ako ima neko preporuku za dobar servis za automatske menjace, slobodno neka napise. Zvao sam danas Pastora iz Temerina ali kaze covek ne radi CVT menjace iako sam negde u opisu video da radi i to. Bice borba.

Najpametnije ti je da probas da nadjes polovan i zamenis.Vidi preko broja tablica u Nemackoj na sajtovima za polovne delove.Ja makar tako zavrsavam neke stvari u Norveskoj.Od servisa ,samo za tog Valjevca znam da je kao madjionicar.

  • +1 1
Link to comment

2500e su na nemackom ebay-u par komada polovnih i jedan na britanskom oko 2500 funti valjda, plus dostava naravno i ruke. Zato cu probati da nadjem nekog madjionicara da resi za manje ako moze.

Link to comment
6 hours ago, Zli Gli said:

Inace, ako ima neko preporuku za dobar servis za automatske menjace, slobodno neka napise. Zvao sam danas Pastora iz Temerina ali kaze covek ne radi CVT menjace iako sam negde u opisu video da radi i to. Bice borba.

Servis Slavko iz mesta Jakovo, kod BG. Ali trazi razgovor sa Stevanom.

Link to comment

Hvala svima, danas cu da se cimam oko toga, juce otisao Crossland pa mi proslo skoro pola s tim ljudima jer su lokalci. Inace, juce sam izasao sa Kaskaijem da ga probam na autoputu, obrtaji divljali, na kraju se upalio i check engine i nije moglo da se vozi preko 65 na sat, kad stanes jedva krenes posle, totalni raspad sistema.

 

Arapine spremaj vazelin, nece biti nezno uopste.

Link to comment
8 minutes ago, Zli Gli said:

Arapine spremaj vazelin, nece biti nezno uopste.

 

e pa to sam hteo da pitam, jel te jebo pravi švajcarac ili azilant

 

mada nema to veze, danas te zajebe ko hoće. ja sam kupio avto u švajciji od hansa, lepo slikan, proverio ga lik koji mi ga je dovezo u smislu da je napravio jedan krug oko placa, motor - radi, menjač - radi, kupuj, vozi. lik nije primetio da su zadnja vrata farbana i da na nebu pozadi ima neke čudne ogrebotine. ovo drugo sam primetio odmah, a da su zadnja vrata farbana mi je prijavio limar nakon što sam avto omlatio u rikverc o saobraćajni znak pa da ga sredim. ono iz aviona se vidi da je mestimično dofarbano, vrv neki balkanski rad u švici kad na vozilo sa sedef farbom nabacaš mat. za nebo su mi kasnije rekli da je vlasnik imao neko retardirano dete pa je iz dosade grebo noktima gde god je mogao.

 

zapravo sam na kraju bio i srećan jer da sam znao da auto ima raspižđena zadnja vrata sigurno bi se ubacio u paranoju da je ispravljan na onom velikom ramu /ima ime neke životinje, ne sećam se/ i da mu je ko zna šta sve sjebano, i odustao od kupovine a ispostavilo se da je munja od auta,  zapravo je na tim vratima imao čak i originalno staklo, dakle ništa strašno, ko ja kad se nabodem na betonsku žardinjeru jer ne gledam.

 

to tvoje je baš velika jebada ali to si i sam već shvatio. dobio si najgori od svih auto menjača, sad barem možeš da nagrđuješ ne samo dilera nego i nissan po bespućima interneta. mislim svi autoboxovi su veliki rizik kod kupovine jer stradaju bukvalno od 20 do 200 hiljada, ali je par tih CVT baš veliki alert. ušo si u kockarnicu i nisi imao sreće.

Edited by Eleniko
Link to comment

Ma jasno mi je bilo da je rizik nego nas niko ovako nije zajebao, sve do sad smo manje vise radili na rec osim kad je blizu bratu pa ode da pogleda. Jos mi je napisao kao vas vozac je bio i pregledao auto a ja mu kazem vozac ne pregleda nego samo kupi i dovozi, plus sto mi je napisao da je ovaj smrad naterao auto na 2m od navoznica kao da im pomogne a zapravo da ne bi skontali problem jer bi se treslo vec posle par metara, ovako 2km/h naterivanje na prikolicu i nije se osetilo nista

 

Screenshot_20240626_085759_Gallery.jpg.a5afc0a35ccfdb71acac17c4329ea6e2.jpg

 

 

Neka uziva dok moze a ja kad odem cu prvo mirno probati da objasnim uzivo na engleskom da nije u redu sto nas je prevario i da se dogovorimo oko pokrivanja stete, ako ne bude islo kako treba moram ga bar verbalno izvredjati i isponizavati a ako bude jako bezobrazan prebicu ga i gledati da pobegnem. Nije moj fazon zaista ali mnogo je to para, u Srbiji rade ljudima vece gadosti i za mnogo manje. Prosto se ovo ne prasta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...