Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Sve osim eurodizela (njega su tek nedavno poceli da prave). Bezolovni je BTW katastrofalnog kvaliteta. Imao sam grdne probleme zbog toga. Sad je bolje, rokam neko sranje za povecanje broja oktana u svaki rezervoar i od tad (da kucnem u drvo) nemam probleme.

Edited by yabadaba
Link to comment

eurodizel je na rezimu slobodnog uvoza. MOL uvozi od pocetka svoj ED koji je isti kao u madjarskoj, isto vazi i za EKO. e sad, i jedan i drugi su ispod ozbiljne robe sa shell pumpe u maticnim zemljama ali su i dalje zakon za NIS-ov shoder a privatnike da ne pominjemo. od 2003. sam promenio 2 turbodizela nove generacije (1 klasican TDI, 1 CR), nijedan ni drugi nikakav problem vezan za gorivo.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Prvog juna mi dolazi ujak iz Svajcarske i doterace nam neki auto, trenutno je u potrazi. Nasao je neku Astru G, '98 godiste, 1.6 benzinac, presao 130 000, sve sem koze i klime, cena povoljna... Posto mislim da taj motor nije euro3, u cemu je kvaka da se to uveze i da li je to uopste moguce?

Link to comment

Samo ako ispunjava sledeće uslove može bez euro 3:

Član 3.Ova uredba ne primenjuje se na uvoz:vozila od istorijskog značaja, kolekcionarskih primeraka i ?oldtajmera?;vozila koja uvoze primaoci donacije i humanitarne pomoći u skladu sa članom 1. stav 1. Zakona o donacijama i humanitarnoj pomoći (Službeni list SRJ, br. 53/01, 61/01 i 36/02).U vozila od istorijskog značaja, kolekcionarske primerke i ?oldtajmere? spadaju:- proizvedena do 31. decembra 1970. godine;- koja predstavljaju svojevrstan materijalni spomenik tehničke kulture, tradicije i društvenog nasleđa i- uvedena u proizvodnju kao model do 31. decembra 1970. godine, bez obzira na stvarnu godinu proizvodnje pojedinog primerka.Potvrdu da dato motorno vozilo stvarno spada u navedenu kategoriju izdaje Muzej automobila u Beogradu.
Link to comment

Anforchunatli, nema vise vremena za bilo sta... vec je uzeo auto, s tim sto nije 1.6 nego 1.4 sa 90 konja :( Imamo neke komsije koje rade registraciju i osiguranje i ubedili su kevu da to moze da se odradi (verovatno nekim falsifikovanjem papira ili slicnom mutnom radnjom). Dokurca.Nego, verujem da se u ovo i ne isplati stavljati plin jer ce slabo da vuce... ili gresim? :totalni laik: :unsure: :

Link to comment
1 pitanje...., zasto auto bez klime??
E jbga. Vidis da je FULL!!!, al bez koze i klime :DNajbolje obozavam kada u oglasima stave full oprema, bez koze i klime. Mislim, ajd kozu sto nema, ali kakav je full u pitanju ako AC fali???BTW, mislim da Musharaf ima Astru sa 1.4 motorom, pa ga priupitaj za preformanse Edited by nbg4ever
Link to comment

Ne znam svapski lengvidz ali nigde ne videh da pise FULL oprema, jebem li ga. A zasto bez klime - pojma nemam. Ja nemam tri blage o kolima + nista se nisam pitao a keva, koja jeste, se razume u to jos manje od mene. Naravno, ujak je rekao da uzmemo nesto sa klimom ali je ovo naletelo po bas bas povoljnoj ceni i eto...Mada, koliko dugo vec cekam da dobijem bilo kakav jebeni auto, sad mi je bitno samo da se kotrlja :mellow:

Link to comment

Napisao si "sve, bez koze i klime"To je onaj Auto oglasi recnik koji prodavci koriste...totalni full, bez koze, klime, serva, ABSa, air baga, alu felni,... :DStvar je u tome da je klima, manje vise, deo standardne opreme, pa ako nema nju, sta onda ima? Da ne pricam koliko je korisna.Ali ako je cena dobra, a ti zadovoljan, samo teraj! :thumbsup:

Link to comment

Napisao sam "sve sem koze i klime", a ovaj ipak ima servo, ABS, er begove, alu felne...valjda, jebem li ga :unsure: Uostalom, 66 puta sam se ogradio da nemam pojma o kolima, niti me zanima ista drugo osim prevoza od tacke A do tacke B :DMislim da cu da prsnem pre nego docekam da sednem u tu Astricu :lol:

Link to comment
Nego, verujem da se u ovo i ne isplati stavljati plin jer ce slabo da vuce... ili gresim? :totalni laik: :unsure: :
isplati se, svakako, samo zavisi za koliko vremena, odnosno koliko km prelazis. sto se snage tice, ne beri brigu, pogotovo ako se u taj auto ugradjuje sekvent plin.
Link to comment

Kakvih crnih nekoliko godina, sve zavisi koliko prelaziš.Ugradio sam plin kod ozbiljnog majstora za 200 evra + legalizacija 5000 dinara i isplatiću ga za manje od godinu dana. Koliko se Zli napalio na auto, očekujem da pređe 10 hiljada dok kraja godine :D.

Link to comment
Kakvih crnih nekoliko godina, sve zavisi koliko prelaziš.Ugradio sam plin kod ozbiljnog majstora za 200 evra + legalizacija 5000 dinara i isplatiću ga za manje od godinu dana. Koliko se Zli napalio na auto, očekujem da pređe 10 hiljada dok kraja godine :D.
ok, koliko je litar plina i koliko ti kola troše? i koliko troše benzina?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...