Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Kilometražu možeš sa sigurnošću proveriti jedino ako je konstantno održavan u ovlašćenom po servisnoj knjižici,mada i servisne se falsifikuju,ja lično video servisnu knjižicu auta koji navodono 7 godina održavan u ovlašćenom servisu i sve popunjeno istom hemijskom  :lolol: kvalitetna bila izgleda.Da se bar dosetili da promene hemijsku da ne bude isto mastilo,al ko će o tome da razmišlja  :lolol:

 

Preko kvalitetne dijagnostike možeš samo da vidiš dal je menjana kilometraža,ali ne i koliko je promenjena.Tako da je gotovo nemoguća misija utvrditi tačnu kilometražu ostaje ti da veruješ na reč poštenim trgovcima  :isuse:

 

Grubo se može računati oko 50k godišnje, znači pomenuti karavan iz 2011 je verovatno prešao oko 250-300k ili tu negde.

Link to comment

to neka fora kao x,99 cena ili nesto drugo?

Pa tako nesto, Insignia 8990, a C4 je 9100.

 

Nemoj da mi kazes da i to ima neke veze?

 

Sutra cu da idem da probam tu Insigniu, ipak joj dajem prednost u odnosu na C4.

 

 

Sent using Tapatalk

Link to comment

Da, placaju i registraciju :)

 

Izgleda sve moze samo da je prodaju, videcemo sutra koliko cena moze da ide na dole.

 

Edit: pogresio sam u prvom postu, presla je 110k km.

 

 

Sent using Tapatalk

Edited by Behemoth
Link to comment

Kilometražu možeš sa sigurnošću proveriti jedino ako je konstantno održavan u ovlašćenom po servisnoj knjižici,mada i servisne se falsifikuju,ja lično video servisnu knjižicu auta koji navodono 7 godina održavan u ovlašćenom servisu i sve popunjeno istom hemijskom  :lolol: kvalitetna bila izgleda.

 

U jednom civicu što sam ja gledao čoveku je trebalo 4 godine da pređe 10k i oba servisa takođe istom hemijskom, jedan 2011, drugi 2015. 

Drugim rečima pomaže samo ako pouzdano znaš prodavca i istorijat vozila, inače, sve je izvodljivo.

Link to comment

Ta Insignia je baš jeftina,jedino ako nije siromašna opremom,dobro ti to proveri pošto je to baš jeftino,

 

To da kod nas sve može,pogotovo u Šapcu  :lolol: Na prste mogu da se naborje uvoznici koji zaista uvoze automobile sa realnom kilometražom,ostali su uglavnom našminkani.

Link to comment

Pa tako nesto, Insignia 8990, a C4 je 9100.

 

Nemoj da mi kazes da i to ima neke veze?

 

Sutra cu da idem da probam tu Insigniu, ipak joj dajem prednost u odnosu na C4.

 

 

Sent using Tapatalk

 

Insignia i C4 nisu bas ista klasa vozila.

 

A ako vec imas 9000 evra, razvuci se malo pa kupi nov auto.  :D

 

Ili ovako nesto    http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8764804/honda-civic-18-4d-ls

 

Mil@n ce ti objasniti zasto :D

Link to comment

Od silnih oglasa koje sam pregledao lose sam prepisao, presli su po 110k km, ne 130k.

 

Svi kazu, kao garantuju kilometrazu, a kako se to moze proveriti? Po broju sasije u ovlascenom servisu, pa da gledam servisnu knjizicu?

 

 

Sent using Tapatalk

za renola servisna istorija moze da se proveri preko broja sasije, bar za vreme koje je bio u garanciji. ja sam za moga tako proverio u hit-autu, mozda moze i za opela. ovaj od koga sam ja kupio avto nista nije muljao sa kilometrazom..

Link to comment

Ajd da skrenem malo temu na temu :)

 

Moj Megan vec napunio 11 godina, presao 200K km, i mozda je vreme da se menja. Ni sam ne znam sta da trazim, klikcem po oglasima, gledam da ima sto vise opreme, da je automatik, da je sto manje presao i da je sto mladji :)

 

Naisao sam na jednu Insigniu u komsiluku, crna karavan 2.0 CDTI, presao 130K, 2011. godiste, 160 KS. Skroz izgleda dobro meni, mada bih vise voleo da je sedan varijanta, ali sta je tu je. Druga opcija na koju sam naisao je C4, 1.6 HDI, 110KS, presao kao Insignia, 2012. godiste, a i cena im je maltene ista, 9K evara. Oba su iz uvoza, sa auto placa.

 

Prethodnih godina se nisam previse zanimao za druga kola, pa i ne znam sta valja a sta ne, za Insigniu sam svasta cuo, uglavnom da ne valja, ali niko ne zna da kaze sta tacno ne valja. Za C4 ama bas nista cuo nisam.

 

Dajte neku pomoc iz prve ruke.

Gledaj ovo sto je Milos okacio, kola stara oko 5,6 godina, kupljena u Srbiji od prvog vlasnika, znam dosta ljudi kojima je to neki prag kada gledaju nova kola da uzmu. Put na posao, Grcka i Kopaonik, eventualno do rodbine, to ti izadje oko 10 do 20 hiljada godisnje. Sracunas kiometrazu, servisi se rade u ovlascenim servisima na 10 do 15 hiljada i to bi trabalo da garantuje da nije nista muljano.

Edited by djeneralche
Link to comment

A i da nije menjana tih 130 000 su tu taman kad zamajac stiže za zaamenu,a to mu je tu nekih 700€ ulaganja sa delovima iz male privrede.

 

Ta insignia na ime kupca?

 

pale su cene za vecinu CDTI motora, ja sam platio LUK-ov set kvacila sa zamajcem 52.000 dinara, plus 80e ruke ugradnja. znaci 500e.

Link to comment

Na kraju odustao od Insignije, nesto mi nije legla, mnogo je to veliko za mene.

 

Presaltacu se na nesto manje, imam poznanika koji dovozi kola iz inostranstva za domace auto placeve, pa cu videti sta ima, i sta bi eventualno mogao da mi doveze.

Link to comment

za renola servisna istorija moze da se proveri preko broja sasije, bar za vreme koje je bio u garanciji. ja sam za moga tako proverio u hit-autu, mozda moze i za opela. ovaj od koga sam ja kupio avto nista nije muljao sa kilometrazom..

 

+1

 

U svoje vreme sam kupio Renoa tri godine starog, pronašao kompletnu istoriju po broju šasije, prešao 105k(što uopšte nije malo, to je 35k godišnje), na osnovu tih info uradio servis i to je to. Vozim ih i danas.

 

Prilično pouzdan sistem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...