Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

dobro pitanje :D mislim da je odgovor da zid ide na to da blokira direktan šut i da golman ne bi imao vremena da reaguje ako bi šut išao po sredini, direktno preko nižih igrača. prebrzo, s previše otvorenih uglova koji mogu da se pogode.

ono što je zanimljivo je da je Hansen šutirao preko Kokčarova, jednog od najviših u zidu.

tako da bih ja ovde krivio golmana, ako je do krivice nekog a ne Hansena ;) mislim da je zid bio dobro postavljen, kepeci su bili skroz levo u zidu gde je tek pa "nemoguće" bilo šutirati. ovaj kepec skroz desno je suštinski tu ako šuter proba da se iskrivi i puca pored zida. pa je valjda za to podobniji neko s boljim refleksom.

Edited by Svarog
Link to comment

Golman je kriv, trebalo je bolje da pokrije dalji ugao samom postavkom.

Živi zid mu je lepo pokrio bliži ugao.

Ipak sve to pada u vodu zbog Hansenovog brutalnog šuta, i to iz zgloba, kakav se retko vidja. Tu golman nema šanse da pravovremeno odreaguje, jedino dobra postavka i da ga pogodi lopta.

Link to comment

https://www.maxbetsport.rs/rukometna-bruka-perunicic-dao-otkaz-jovanovicu-sms-porukom-177656

 

Quote

– Tačno je, dobio sam SMS poruku u kojoj me Peruničić obaveštava da nisam više njegov pomoćnik. Iskren da budem, nisam očekivao ovako nešto uoči Evropskog prvenstva, koje je u januaru – rekao je Jovanović za Maxbetsport.

 

povraća mi se, svega mi.

kako su naši rukometni "radnici" sistematski godinama uspeli da mi ogade sport koji sam najviše voleo... jbt.

Edited by Svarog
Link to comment
  • 2 weeks later...

Gledam rukomet na Areni, ovo nisam u zivotu video, Perunicic igra sa igracem manje i 6 napadaca, drugim recima bez golmana. Norvezani pripaljuju na prazan gol cim predju centar, uglavnom im prolazi.

Link to comment

Da bi se postavila igra sa vađenjem golmana u napadu tokom igrača manje (i kada se želi napasti zona sa 7 igrača), potrebno je da ekipa bude veoma veoma* uigrana, kao i da  tokom napada, u jednom trenutku, jedan od igrača izadje**, da bi se golman vratio natrag u igru. Pa, ako se promaši u napadu, bar da golman bude na golu, ili ako se postigne gol, da protivnik ne može s centra da uzvrati. Posebno je wtf momenat odigrati tako protiv ekipa koje forsiraju brzi centar. Perun se još jednom dokazao kao loš strateg/trener

 

 

 

 

* takve stvari, kao što je igra bez golmana, se uvežbavaju u dužem vremenskom periodu, da bi igračima 'ušlo u krv' što se kaže. Primer: kada se pojavilo praviio brzog centra, trebalo je puno vremena da se igrači u našoj ligi nauče da  odmah posle postignutog gola sprintaju nazad u odbranu, a ne da slave pogodak. Imali smo puno problema tada sa evropskim ekipama koje su furale takvu igru. 

 

**to bi najčešće bilo krilo, eventualno bek, koji je najbliži prostoru za izmene

Link to comment

Mi jos nismo savladali osnove brzog centra nakon postignutog/primljenog gola, a sada muceni moramo da ucimo i o napadu/odbrani 7 na 6. Ovo je u dobroj meri odgovor zasto smo treci esalon u ovom sportu.

Link to comment

Dva igraca vise i kontra i nista. jao, pa sta je s ovim Radivojevicem.

Izjednacismo dok pisem. Nego, ne gledam od pocetka, cujem Sretenovic dao 4 gola. :huh:

A meni nije valjao ni za Zelju!

Link to comment

Počelo Evropsko utakmicom protiv Belorusije. Igramo egal, još samo golmani da nam se probude i Radivojević da se umije hladnom vodom na poluvremenu.

Sretenović odličan u napadu

 

Edit: mnogo mašimo sa krila, i Ilić i Radivojević

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...