Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Ne bih da nešto branim hipstere (kojima ne pripadam ni generacijski, a ni po naklonostima), međutim zvuk sa kaseta može biti mnogo bolji od onoga koga se većina nas seća i koji zamišljamo. Posebno na vrhunskim dekovima, sa Dolby-S tehnologijom.

 

(Ali, ja se sećam nekih sasvim drugih kaseta - moje omiljene™ su bile pravljene u tvornici "Kovinoplastika - Lož":laugh:  - i teških kršova od kaset-dekova... tako da su moje lične reference kad su u pitanju kasete u rasponu od očajnog do srednje žalosnog). 

Link to comment
51 minutes ago, Indy said:

Ne bih da nešto branim hipstere (kojima ne pripadam ni generacijski, a ni po naklonostima), međutim zvuk sa kaseta može biti mnogo bolji od onoga koga se većina nas seća i koji zamišljamo. Posebno na vrhunskim dekovima, sa Dolby-S tehnologijom.

 

(Ali, ja se sećam nekih sasvim drugih kaseta - moje omiljene™ su bile pravljene u tvornici "Kovinoplastika - Lož":laugh:  - i teških kršova od kaset-dekova... tako da su moje lične reference kad su u pitanju kasete u rasponu od očajnog do srednje žalosnog). 

 

Naravno da zvuk sa kasete može biti odličan, ali će uvek biti slabiji od originalnog zapisa, bilo da je u pitanju transfer sa ploča, bilo sa nekog od digitalnih formata.

Obzirom na cenu praznih medija (kaseta), besmisleno je vršiti transfer kada se može posedovati original, tako da je upotreba kaseta danas zaista samo domen hobija, ili vrlo specijalne upotrebe (arhiviranje, stvaranje muzike, ...)

 

 

Edited by Ras
Link to comment

Pa sve ovde je manje više za hobiste, zar ne? A iz tog ugla treba gledati cene (nedavno sam video cene za one velike magnetofonske trake, koje se negde još uvek mogu kupiti... to je tek ludilo.)

 

Kasete su, takođe, od interesa za one koji (iz nekog razloga) još uvek vole da snimaju svoju muziku na uređajima kao što je Tascam Portastudio i sl (još uvek se prodaju, mislim na verziju sa kasetama - moderne varijante su, naravno, odavno sa hard drajvom.)

 

Postoje čak i nova izdanja na kasetama... :D

Link to comment

Nedavno mi je prijatelj skrenuo pažnju na:

 

 

Može da se gleda/sluša na YT, ili da pazariš kasete :)

 

Naravno da je sve hobi, ali sam pokušao da ukažem na nešto drugo: nema objektivnog razloga da se koriste kasete.

Trake i magnetofoni su nešto sasvim drugo, zato što je to verovatno najbolji zvuk koji sebi kod kuće možeš da priuštiš, naravno, ako možeš da se snabdevaš snimcima na trakama /ne da kopiraš sa drugog izvora/. Tržište funkcioniše i danas, ali možeš da pretpostaviš kome je namenjeno i koliko koštaju snimci.

Link to comment

Sad kad videh ovo, setih se da imam negde pakovanje od 5 neotpakovanih Maxell kaseta od 90 minuta :D

 

Kupljeno pre sigurno 15+ godina...

 

ETA: i prodaju se na ebayu za 5 kinti :lol: neka ih onda kod mene i dalje 

Edited by jms_uk
Link to comment
On 22.4.2018. at 11:58, roksi said:

 

i meni je trebalo nesto kompaktno i portabl-frendli. preporucili mi audioengine hd3 i za moje potrebe i (nevelike) dimenzije prostora gde cu da ih postavim uskoro, sasvim solidno. malecki su ali vrlo solidnog zvuka. 

 

 

ja imam njihove a5+

nisu tako mali ali bas dobar zvuk (za toliki aktivni zvucnik i za pare koje sam dao - sad vidim da su solidno poskupeli)

Link to comment
4 hours ago, Zverilla said:

ja imam njihove a5+

nisu tako mali ali bas dobar zvuk (za toliki aktivni zvucnik i za pare koje sam dao - sad vidim da su solidno poskupeli)

 

znaci dobri su? super! znaci ipak me nisu presli.

 

ja ove svoje jos nisam stavila u pogon - cekam da se preselim za koji mesec. ali da, cena i za ove mi je bila: ouch! ali ubedise me da kupim bazican turntable (mislim da je najjeftiniji model Audio-Technice) al da zato ulozim u zvucnike. videcemo... nadam se da ce ispasti dobar kombo. 

Link to comment
On 28.4.2018. at 14:21, Indy said:

Ne bih da nešto branim hipstere (kojima ne pripadam ni generacijski, a ni po naklonostima), međutim zvuk sa kaseta može biti mnogo bolji od onoga koga se većina nas seća i koji zamišljamo. Posebno na vrhunskim dekovima, sa Dolby-S tehnologijom.

 

(Ali, ja se sećam nekih sasvim drugih kaseta - moje omiljene™ su bile pravljene u tvornici "Kovinoplastika - Lož":laugh:  - i teških kršova od kaset-dekova... tako da su moje lične reference kad su u pitanju kasete u rasponu od očajnog do srednje žalosnog). 

Kaseta-za-presnemavanje-proizvajalca-KOV

Link to comment

Ja ih se sećam narandžastih LOŽ, kupovali u knjizarama Centroduvana u Zrenjaninu... A oko kaseta: čista nostalgija. Za sitne pare se mogu nabaviti ozbiljne mašine - dekovi iz devedesetih, reparirati za opet neki kusur, i onda to pristojno svira. Uzeo Teac V3000 da stoji na selu, a pošto je troglava mašina, displej mnogo fino skače u ritmu :) ukombinovao matori sistem sa Logitech bluetooth risiverom, mnogo mi je fino kad puštam streaming sa telefona, a narandžasti pikovi na deku skaču. Lud čovek :) ali, štoseonokaže satisfying.

Aj što ima novih 'original' kaseta hipsterskih bendova, nego je pre par meseci izašlo prvo originalno DCC izdanje posle xyz godina. E to je tek ludilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...