Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Imaš i USB_IN na DACu, pretpostavljam da je takav (USB) kabl lakše naći.

 

Za koaksijalnu vezu može da ti posluži i:

-običan audio kabl sa RCA, pri čemu naravno koristiš samo jedan vod,

-composite-video kabl (možda imaš neku zalihu).  Edit: vidim da piše na tom primerku sa e-bay

 

  

Edited by Ras
Link to comment

Naravno, mada sam vec kupio 1 coax kabl (sa normalnom cenom, <10 baka).

 

Btw. to cu tek da vidim kako ce da radi. Naime, ovi sto su testirali su radili to sa Windows kompjuterima (a za Mac kazu da ne trebaju nikakvi drajveri). Ja cu da probam prvo sa Linux mintom, koji lepo "vidi" s/pdif na docking station-u (za razliku od windowsa 10). Ako tu bude problema, onda cu da probam USB vezu (i mozda Windows 10).

Link to comment

Ako će taj laptop biti rezervisan samo za muziku, onda razmisli o nekoj od specijalizovanih Linux distribucija, poput Volumio, x86 prilagođenom Squeezebox serveru Daphile i slično, ili ako ćeš ga koristiti i za video, onda Kodi, itd... Sada već postoji gomila dobrih besplatnih softverskih rešenja.

Link to comment
2 minutes ago, Ras said:

Ako će taj laptop biti rezervisan samo za muziku, onda razmisli o nekoj od specijalizovanih Linux distribucija, poput Volumio, x86 prilagođenom Squeezebox serveru Daphile i slično, ili ako ćeš ga koristiti i za video, onda Kodi, itd... Sada već postoji gomila dobrih besplatnih softverskih rešenja.

 

 

Zvuci sjajno, svakako cu da bacim Volumio na neki od drajvova, pa da vidim kako to radi:)

 

Link to comment
10 minutes ago, Indy said:

 

 

Zvuci sjajno, svakako cu da bacim Volumio na neki od drajvova, pa da vidim kako to radi:)

 

 

Naravno, odaberi onaj koji ima integrisan Spotify servis :)

 

Link to comment
28 minutes ago, Host said:

Indy, razmisli o Razberi piti. Mislim da sad vec mogu da se kupe i sklopljeni sa pre-instaliranim softverom. Samo nabacis neki media server et voila. 

 

 Svakako ću kupiti raspberry-π u kitu... Da kupujem to već sastavljeno sa instaliranim softverom, odreklo bi me se geek-bratstvo.

 

Imam 1 potpuno divan jedva korišćeni ThinkPad T400 koji sam kupio za 90 baka... To je model bez diskretne grafike i radi potpuno bešumno i hladno. Osim što je znatno veći od raspberryja u svakom drugom pogledu je spejs šatl za njega (a nije ni potrebno da bude, sve što na njemu teram je Spotify, bez obzira da li se butujem u Win10 ili u Linux. EDIT. I kontrolišem ga kroz rdp/vnc.)

 

 

Edited by Indy
Link to comment
Ako će taj laptop biti rezervisan samo za muziku, onda razmisli o nekoj od specijalizovanih Linux distribucija, poput Volumio, x86 prilagođenom Squeezebox serveru Daphile i slično, ili ako ćeš ga koristiti i za video, onda Kodi, itd... Sada već postoji gomila dobrih besplatnih softverskih rešenja.

Eee mogao bih to na moj EeeePC da stavim on ionako ima neki linux
Link to comment
10 hours ago, Host said:

Odlicni su Audioengine zvucnici. Sestri sam za neki rodjendan kupio prethodnu generaciju 3" zvucnika i dobila je cist i nezamarajuci zvuk (tj. ne zvuce kao studijski monitori) u portabilnom pakovanju. Od njih ne treba ocekivati ekstenziju na nize frekvencije, ali se dubok bas svakako ne moze dobiti od zvucnika malih dimenzija. 

 

e to jeste kompromis.

 

(al ohrabrujuce zvuci da vas ima sa dobrim 'audioengine' iskustvima:)

Link to comment
8 hours ago, Ras said:

 

Računar bez pokretnih delova: bešuman.

 

Super je da bude bešuman, ali treba još i da se ne greje:) (A ne kao MacBooks :tongue:)

 

Podseća me to na vreme kad mi je kao music server služio neki praistorijski Compaq laptop. Isti je bio apsolutno bešuman pošto sam mu zaglavio ventilator parčetom kartona (jer je u protivnom zvučao kao traktor). Naravno, onda bi se s vremena na vreme zakucao, tj. shutdown-ovao. (Barem dok mu nisam zamenio ventilator.)

 

Imao sam neverovatnu sreću sa ovim ThinkPadom T400 (to je drugi koga imam, ja pravim kolekciju starih ThinkPada, to mi je hobi.) Ovaj je, što bi rekao Nick Cave "real real cool" i to bukvalno (temperatura mu ne ide preko 50 čak ni kad vrti full-screen video), a ventilator nikad nisam ni čuo (a radi, i nije zaglavljen kartonom).

 

Kad ne bih imao to, verovatno bih pravio Raspberry Pi kao što savetuje Host, ili možda neki drugi mini PC. (Ima sad npr Asus mini PC za nekih 180 ozi baka, a navodno može da vrti i 4K video - nisam proverio).

Screenshot 2018-05-08 10.44.35.png

Link to comment

Buku kompa sam rešio tako što sam ga izbacio van sobe/slušaonice u hodnik gde može da se dernja koliko hoće a nabavio spdif kabl od 6 metara kao i metar kraći DVI kabl za monitor

Link to comment
6 hours ago, roksi said:

 

e to jeste kompromis.

 

(al ohrabrujuce zvuci da vas ima sa dobrim 'audioengine' iskustvima:)

 

Ova vrsta zvučnika je napravljena za slušanje iz blizine i postavljanje na radnu površinu. U tim uslovima bi snažniji (glasniji) bas odziv bio smetnja. Takođe, postavljanjem na radnu površinu bas odziv ima benefita (pojačava se) zbog prve refleksije. Iz tog razloga bi zvučali još tanje ako se postave na stalke u slobodan prostor.

Dodavanje sabvufera je poželjno ako se menja pozicija slušaoca: kada ustaneš od stola i pre nego odeš u kuhinju da razvlačiš kore, ili se zavališ na sofu da piješ kafu uključiš sab.

 

 

5 hours ago, Indy said:

 

Super je da bude bešuman, ali treba još i da se ne greje:) (A ne kao MacBooks :tongue:)

 

 

Radi po čitav dan bez problema.

 

2 hours ago, roksi said:

 

pribelezicu, thx! a i bas je simpa:) - dala bih mu i ime.

 

Suba?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...