Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

Dakle samo za PPP i Burundi, ekskluzivan terenski snimak nastao na Bistroj planini u Makedoniji na 1.200m nadmorske visine, sedam kilometara severozapadno od sela Gorno Dobrenoec. Muzicari na snimku su amateri iz Makedonije, Bugarske, Turske i Srbije, cetiri pevacice, jedan tapan, gajde, dobos i didzeridu.

 

Snimak je nastao na ekstaticnom vrhuncu ceremonije punog meseca Rainbow porodice, koja je organizovala skup u najvecoj vukojebini koju sam ikada u zivotu video, u planinskoj oblasti u kojoj je prva ljudska naseobina, sadasnja ili napustena, udaljena vise sati hoda. Dok ovo slusate, zamislite sto dvadeset ljudi iz Japana, Amerike, zapadne Evrope, Albanije, Grcke, Turske, Izraela, koji ekstaticno plesu oko ogromne lomace. Mnogi su potpuno goli, a iskre sa lomace lete u vazduh svaki put kada neko ogromno deblo kolabira i sruci se u zar.

 

 

https://soundcloud.com/marko-dabovic/rainbow-gathering

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

moj utisak je da sinan i ostala juve ekipa predstvljaju neku vrstu narodnjačkog poluandergraunda. 90ih su se redovno vrteli na palmi ali u daleko manjoj meri nego ono što nam se prvo javi kad neko pomene 90te. nije to bilo okupano onim glamurom kojim je svetlana bila. 

 

u tom smislu, sinanova publika je hc narodnjačka u pravom smislu reči. ako je verovati ćirjakoviću ili ko je već pisao, sinanovi nastupi u loznici su kolektivni trans među romskom populacijom. tu verujem da ima malo i urbanijeg sloja, tipa dorćolci i tako te ekipe.

 

iz mog okruženja, sinana su slušali tru dizeli koji nisu baš išli po nekim fensi folkotekama. oni koji su i posle 96 nastavili da furaju danone i maliziu.

 

van toga, ne znam koliko se sinan sluša ali se dosta poštuje i smatra se inspirativnim:

 

 

yu go riddim je dancehall standard koji se fino primio

Edited by McCabe
Link to comment

Mislim da ih ima jako malo i da je ta priča predimenzionirana. 

 

Ovi tekstovi se redovno pišu od 2008 i uglavnom se tema potegne oko njih. 

 

Realnost je da smo danas svi umreženi i verovatno bi i sam provalio jer bi neko šerovao, trolovao, ubadao oči itd. To bi neminovno preraslo u neki mini trend koji bi bio registrovan tu i tamo po žurkama ili po kojoj reklamnoj kampanji. A onda bi se tru i fejk fanovi stopili u jednu masu. To se sa Sinanom jednostavno ne dešava. 

 

Mimi Mercedes je pravi primer nečega što se sluša na oba pravca. I mislim da čim imaš taj momenat trenda onda to neminovno utiče na njenu poziciju u smislu da postane vidljivija. I ona i trend.

 

E sad, okej, Sinan je toliko jak da je pitanje da li bi uopšte pozerski fanovi i mogli da se primete u masi tru fanova ali to je možda i najbolji odgovor na pitanje da li ih i zašto nema. 

Link to comment

Sinan je 90ih ostao uzdignut kano institucija i nikada se nije na Palmi našao u istom bloku sa Jami i Majom Marijanom niti je proglašen za božanstvo poput Cece. Jedini spot koji mu je Palma u tim godinama pustila je Pokloni poljubac prijatelju starom koji mu je samo poslužio da izreklamira bembaru 316 koju je pazario, čak ni nezvanična srednjoškolska himna Zašto si me ostavila nikada nije stigla do televizije. Sinan i još neka ekipa iz Južnog vetra (Jašar npr) su bili i ostali krem za sladokusce, to nikada nije prešlo u turbo varijantu. Janpi ribe na žurkama nikada nisu tražile njih već isključivo Majku (čak im je i Dragana Mirković bila passe iako nije juve) i tu i tamo neke one-hit wonders poput Jelene Broćić ili Jovane Tipšin. A to je skroz druga priča.

Edited by beowl
Link to comment

Sinan je 90ih ostao uzdignut kano institucija i nikada se nije na Palmi našao u istom bloku sa Jami i Majom Marijanom niti je proglašen za božanstvo poput Cece. Jedini spot koji mu je Palma u tim godinama pustila je Pokloni poljubac prijatelju starom koji mu je samo poslužio da izreklamira bembaru 316 koju je pazario, čak ni nezvanična srednjoškolska himna Zašto si me ostavila nikada nije stigla do televizije. Sinan i još neka ekipa iz Južnog vetra (Jašar npr) su bili i ostali krem za sladokusce, to nikada nije prešlo u turbo varijantu. Janpi ribe na žurkama nikada nisu tražile njih već isključivo Majku (čak im je i Dragana Mirković bila passe iako nije juve) i tu i tamo neke one-hit wonders poput Jelene Broćić ili Jovane Tipšin. A to je skroz druga priča.

 

Dragana je i te kako bila juve, albumi snimljeni sa njima su joj donijeli popularnost još za vrijeme SFRJ.

 

Brži mekejb.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

ko slusa sinana?

 

Pošto sam bio na koncertu na tašu pre dosta godina, ovakva je situacija - razan narod od 14 - 40, oko 60 posto (najmanje) romi.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Da, dosta se jako slusao sinan te daleke 2008, i u osnovnim se par godina ranije medju nama vrtelo par njegovih hitova,sad, nije to muzika za fensi kafane/kafanice(kancer zreo za bacace plamena iz drugih razloga)
A Sinana slusamo svi mi sirotinja kojoj treba pesma u kojima imas tu najjacu emociju tragicnosti,patnje  i ljubavi(znaci klinci sa svojim pubertet patnjama ljubav,propali matorici i jbg romi,nije to lak zivot i ostali koji cene onakav glas i vanvremenske pesme) https://www.youtube.com/watch?v=9otO5Z0Mpxc
 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...