Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

sezen aksu - bu gece (baris k edit) >> Nigde ne mogu da nadjem njegov edit ovog fenomenalnog Turkish delight-a :/
to imas samo u Eurasia II, miksovano. imas ovde celu trilogiju
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

to imas samo u Eurasia II, miksovano. imas ovde celu trilogiju
Imam vec tu trilogiju, hvala :) Ovo sam samo malo kukala, jer ovaj barisov edit nigde ne mogu da nadjem da skinem. Pravim neki oriental disco funk electro mix, pa mi treba :)
Link to comment

Pa ne znam da ima igde sama pesma. Ali imas Barisa na Soundcloudu, pa ga pitaj. Nije bas previse aktivan, tako da ces malo sacekati, ali 99% da ce ti poslati. i okaci taj mix kad zavrsis :)

Link to comment
Pa ne znam da ima igde sama pesma. Ali imas Barisa na Soundcloudu, pa ga pitaj. Nije bas previse aktivan, tako da ces malo sacekati, ali 99% da ce ti poslati. i okaci taj mix kad zavrsis :)
Hocu :) Eto vidis, pratim ga tamo, i inace sam hiper smarachica kad mi nesto treba, ali mi nije palo na pamet da ga pitam :D Hvala na sugestiji ;)
Link to comment
  • 2 weeks later...
ma idi, steglo me nesto u grlu, setih se kako sam isao u vojsku, pod nekim bezveznim i pomalo tuznim okolnostima, na voz do Vrbasa pa sinobusom u Sombor, sa paorima i askarom koja se vraca sa vikenda, kroz kukuruze i suncokrete, opremljen sendvicima sa dimljenom curetinom koje sam gutao na silu. i posle, neki razgovori u zagusljivoj telefonskoj kabini vojne poste Sombor, napolju pada kisa a voljno vec istice, uvek prerano.edit: da popijem jednu rakijicu, nema druge
evo jos jedna za tebe Vasohttp://youtu.be/QtSWR3M3T1o?t=2m51s"Šest let mi je minulo"Šest let mi je minuloNisam bil v MeđimurjuBil sam v ruskoj zemlicišest let vek vu žalostiMrzli vetrić zima jesaki ftiček smrzel jeki god vu nju doletinebre nit popevatiV noći mi se sejaloda sam bil v Međimurjuv jutro sam se prebudili zdaj sam v Rusiji bilNe daj vam Bog probatiniti vam doživetine daj vam bog probatito tožnu SibirijuBožeku se molilamoja stara majčicak sebi me dozivalaz mojega MeđimurjaŽiv mi dojdi sinek mojdojdi k svoji dečicikaj se ne bom plakalakak za tvega japekakak za našeg dedekaki spi v ruski zemlici Edited by Arbeitmann
Link to comment

Jedna baš hardkor sevdalinka kojoj izgleda nisam skroz dorasto. Ima na netu par džezi obrada ali nije to to. Ova je baš da se uz nju osvane na verandi u celosti predan čežnjutljivom žalu. Ništa kuliranje, muzička radoznalost il trendi brendi izlet preko one stvari.http://www.youtube.com/watch?v=9vY6ONau2t4Pričalo se da je inspirisana i napisana na Golom otoku, mada nešto ne verujem. Znam čoveka, sjajnog muzičara i poštovaca sevdalinke koji je ovu pesmu mnogo voleo. Nije ga mrzelo tamo negde osamdesetih da se zaputi na, kako reče, hadžiluk u podrinjsku zabit da pronađe osiromašenog, obolelog i tada več sasvim zaboravljenog autora.Nije ga pito o pesmi ništa, samo su je jednom zajedno odsvirali i otpevali.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
http://youtu.be/wIgQD_785OIKako Elizabeta kida :Hail:Sećaju me ove pesme i kajkavština na detinjstvo, na dedu i njegovo tiho pevušenje dok je radio po dvorištu i glasno arlaukanje kada smo zajedno išli u kukuruz ili u šumu. Ceo život je voleo da peva ali nije imao glas. Kao mlad je bio bandista i svirao je kontrabas kao najviši muž u selu a i širem reonu. Muziciranje je krivo i za to što je dobar deo života nosio za onaj kraj čudan nadimak. Od Jože je naprasno postao Jova kada je svoje bandiste pokušao da natera da uvežbaju pesmu koja se navodno zvala Jovo, Jovane, šabački cigane.RIP Jovoscan0008-1.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...