Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

haha, ma znam sta znaci imho, nego mi nije jasan nacin na koji je u gornjem postu upotrebljen.

 

i opet, ovo sto pises je na tragu onoga sto ja mislim o sinanovoj muzici. i dalje mi nije jasno sta je nesporazum.

Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

meni je sve to bezveze i kada sam pijan i kada sam trezan, mogao sam da podnesem ponekad luisa i jedenom sam u vojsci teo da pocepam jednog zbog staniše stošića i to bi bilo više manje sve na tu temu

 

kada bi se popilo grupno, pa skrenu sa normalne muzike na tomu zdravkovića, sinana i one još gore  jedno vreme sam se svađao, kasnije sam prestao da se družim

 

doduše, možda je bitno što sam nemuzikalan bar toliko koliko sam asocijalan, pa zato nemam razumevanja za grupno padanje u sevdah u stimulisanom stanju

 

tj imam razmevanja u smislu ako, neka, samo ne razumem ljude, a ne verujem da mogu da shvatim dok ne osetim, sry na upadici

Link to comment

Malo ubrzano:

 

Pa da, to je Misirlou, tradicionalka iz mediteranskih područja

 

 

 

In 1972 Serbian singer Staniša Stošić recorded song Lela Vranjanka with different lyrics, it is most famous version of Misirlou in Serbia.

 

mene recimo mega radi južnjački melos, Makedonija, jug Srbije i ti radovi. neki drugi mi nisu toliko privlačni, pa ni Nusrat specijalno, tj generalno taj bliskoistočni.

Link to comment

Pa da, to je Misirlou, tradicionalka iz mediteranskih područja

 

 

mene recimo mega radi južnjački melos, Makedonija, jug Srbije i ti radovi. neki drugi mi nisu toliko privlačni, pa ni Nusrat specijalno, tj generalno taj bliskoistočni.

 

Grčka jbg. Tj, Vizantija. 

 

Recimo Dimitrije, sine Mitre je Vizantija samo takva. Ne znam da li to iko provaljuje

Link to comment

Tako sam upoznala Sinana, počela poštovati Ljubu a čula i za Milančeta Radosavljevića.

Iskrenost izvođača je ono što taj muzički pravac čini neuništivim.

Oni najbolje rade ono što vole da rade. Jebeno osećaju svaki stih, a muzičari oko njih svaku notu.

 

Toeto. Ili kao što lepo primećuje autor onog fenomenalnog teksta:

 

Ni na jednom polju svog delovanja JV se nije bavio šminkom i ulepšavanjem stvarnosti – čini se da im je bilo najbitinije da svoje ideje što brže i što iskrenije prenesu publici.

Link to comment

Grčka jbg. Tj, Vizantija. 

 

Recimo Dimitrije, sine Mitre je Vizantija samo takva. Ne znam da li to iko provaljuje

 

Pa da. Npr

 

 

kakav crni alkohol i droga, sve dlake na telu mi stoje pod pravim uglom

Link to comment

meni je sve to bezveze i kada sam pijan i kada sam trezan, mogao sam da podnesem ponekad luisa i jedenom sam u vojsci teo da pocepam jednog zbog staniše stošića i to bi bilo više manje sve na tu temu

 

kada bi se popilo grupno, pa skrenu sa normalne muzike na tomu zdravkovića, sinana i one još gore  jedno vreme sam se svađao, kasnije sam prestao da se družim

 

doduše, možda je bitno što sam nemuzikalan bar toliko koliko sam asocijalan, pa zato nemam razumevanja za grupno padanje u sevdah u stimulisanom stanju

 

tj imam razmevanja u smislu ako, neka, samo ne razumem ljude, a ne verujem da mogu da shvatim dok ne osetim, sry na upadici

 

otprilike tako. odnosno posmatram kao neki...muzej, kulturno nasleđe (naravno, ne turbo-folk, to mi je sranje sve zajedno u kompletu), nego ono klasičnu tj "izvornu" narodnu muziku i neko kvalitetno nadovezivanje (to, tipa luis). ali da me "pogodi", to ne, mislim jbg, šta da radim, probao sam sto puta i - ništa. i u ovom što slušam kad osetim neki kantri ili tako nešto ne prija mi, oću da kažem nije do "srba" ili "balkana". 

Link to comment

Pa da. Npr

 

 

kakav crni alkohol i droga, sve dlake na telu mi stoje pod pravim uglom

 

pa da, osim boldovano :D ono, više, slušam i pokušavam da povežem, tj dovedem u vezu sa nečim i tako to. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Kod mene nema veze sa muzejstvom™, jednostavno, volim muziku, bavim se njom, muzikalan sam prirodno, čujem nešto što me radi i ne razmišljam o tome šta je. Tako od malih nogu™, izuzimajući naravno jedan normalan kratak period u pubertetu/adolescenciji, kad su svi narodnjaci bili bljak i bilo je ultra bitno ko šta sluša.

Edited by ljakse
Link to comment

Kod mene nema veze sa muzejstvom™, jednostavno, volim muziku, bavim se njom, muzikalan sam prirodno, čujem nešto što me radi i ne razmišljam o tome šta je. Tako od malih nogu™, izuzimajući naravno jedan normalan kratak period u pubertetu/adolescenciji, kad su svi narodnjaci bili bljak i bilo je ultra bitno ko šta sluša.

 

Jbg, znam. Nikad nisam bio muzičar u klasičnom smislu te reči pa verovatno zato + ...istorija, šta da se radi. Trudio sam se uvek da se emocionalno "isključim" kad je reč o nečemu iz prošlosti. Ne rade to svi, daleko bilo.

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...