Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

To je tačno, ali tačno je da i zbog te spoznaje imamo ovakve tekstove kao Gligorijevićkin ili Mišin.

A klinci sad uopšte nemaju nikakvu frku, ide se na tehno, pa posle na hua hua, muzika sama nema više taj značaj.

 

ma naravno,

 

ako se gligorijevicki spocitava paternalisticki odnos prema margini, onda isti arsin treba da se primjeni i na zgrazavanje nad kokama sa splavova.

 

pustimo mlade da budu govna kao sto smo i mi bili. nije big dil :)

Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

mislim da ste malko promasili sa sinanom, meni je jako tesko da zamislim da neko ko to inace ne slusa na bilo koji nacin uziva u njegovoj muzici. to ili te radi ili ne mozes da podneses duze od 3 minuta.

 

jedan je sinan, autenticni bog orijentalnog melosa. gligorijevicka to, naravno, uopste ne kapira. ona misli da su dzej i sinan iz iste price.

Gresis, uz ok drustvo,i malo sad vec izvikanog vinjaka, ili moju domacu rakiju, HC metalci su pevali sinanove pesme i radili svu ostalu koreografiju  :ss1:

Link to comment

ma naravno,

 

ako se gligorijevicki spocitava paternalisticki odnos prema margini, onda isti arsin treba da se primjeni i na zgrazavanje nad kokama sa splavova.

 

pustimo mlade da budu govna kao sto smo i mi bili. nije big dil :)

1000+ 

 

Link to comment

...meni je jako tesko da zamislim da neko ko to inace ne slusa na bilo koji nacin uziva u njegovoj muzici. to ili te radi ili ne mozes da podneses duze od 3 minuta.

 

jbg kako ljudi mogu da se druže sa osobama sa kojim se ne poklapaju 100%.

ima ljudi sa eklektičnim muzičkim ukusom.

Link to comment

nemam nikakvu svest o tom sinanu, važi ako božanstvo među tom prigradskom ekipom, ali dok ne odslušam na jutjubu njegov repertoar - nema šansi da izgradim stav;

 

provejava mi kroz sećanje da sinan redovno posećuje indiju gde ima sesije sa svojim guruom

Link to comment

ova šemsa je bila zgodna riba, sudeći po slici;

 

kako ono beše:

 

Izdali me prijatelji

izdao me brat

izgubila sve sam bitke

al' jos vodim rat

Link to comment

al koliko su 90te bile liberalne prema manjinama i zenama na muzickoj sceni... kao disko muzika 70tih, potpuno ukljucujuca :)

 

pre svega osamdesete

Link to comment

 

 

inace ne podnosim turbo folk ali me savrseno bas briga slusa li ga neko drugi.

 

muzicki razdor je proksi za ideoloski, to svi znamo. s tim da taj ideoloski razdor vec mnogo dugo ni ne postoji.

 

muzički razdor je proksi za nešto što "neki" pokušavaju da prodaju za ideološki. Imam sličan muzički ukus kao lep broj levičara, liberala i desničara koje znam. I to ne samo u Srbiji/ex-Yu. Ja tu više uopšte ne vidim neku jasnu vezu. Normalno, muzika, kao i umetnost generalno, je stvar i emocija, pa je jasno da "posle 7-8 piva" dolazi i do nekog kolektivnog doživljaja (pozitivnog ili negativnog - meni je u takvom stanju turbo-folk još mnogo gadniji nego kad sam sasvim trezan). Pitanje je sledeće - da li možemo da isključimo emocije kad pričamo o stvarima kao što su novac, ideologija, politika. Već samo priznanje da je problem ako ne možemo je korak u pravom smeru. Kulturizaciju politike treba izbeći koliko je god moguće. 

Edited by MancMellow
Link to comment

@ kurjak

 

za hc metalce me to uopste ne cudi, njima je taj sentiment vrlo blizak. mada verujem da je kolicina njakvija ipak bila poprilicna.

 

 

@ garcia

 

ne znam sad kakve to veze ima? ok, moguce je da postoje ljudi koji ce odslusati jednu/dve sinanove pesme, u njima uzivati, i onda nastaviti da slusaju cecu/harisa, pink flojd ili dzej zija. meni je ta vrsta eklektike u najmanju ruku cudna.

poenta je da je sinan jaaaaaaaaaaako tezak za slusanje, nema pandan na nasoj sceni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...