Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

Natalia Mamcheva is a Russian Ethnomusicologist who has specialized in the study of the music of the Nivkhs. She has been collecting their music since the 1980’s and has published two books as well as numerous articles on the subject. Natalia accompanied me on my 2004 Sakhalin field trip and introduced me to the true masters of authentic traditional singing in the Nogliki region. She also provided me with historical recordings of past masters of both the singing and playing of Nivkh music. These included a recording made by the Ethnographer Lev Sternberg in 1910, of the singing of a Nivkh man called Odrain from the Amur region.

Link to comment
  • 3 weeks later...

a novokomponovani oberkrainer volksmusik ? :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=De2PHhtyVqcjaz bil bi fin gospod, al' debu sm kod sod,če mimo špegla grem, se noter ne ozrem,sej špegla tazga ni, ki use pokazou bi,kar z mene zdaj visi in preč štrli.nobena dečva me ne mara, men reži se cela fara,jaz bi use požrl,ja šniclje, zelje, cent krompirja, sem širok za dva Koširja,to pa že ni več špas.ko sem pri dečvi spau, me fotr je nagnau,ker bau se je zelo, da hči ploščata bo,in zdaj sem revež sam, ne vem ne kod ne kam,sej še čez most ne smem, ker ga podrem.ja zdaj imel bom tako kuro, da bom hujšal iz ure v uro,vitek bom poj kot prekla,ja nič krompirja, riža, kruha, nič špagetov,brez trebuha, ouek bo zdaj moj pas.sem lačen kot hudir, pustim use pr' mir,tut šnops in vin in pir, saj nisem več Košir,kako jaz zdaj trpim, zakaj še sploh živim,saj sem že kot skelet, prav za umret.je kura mimo, šle so kile, zdaj spet žrem na viže mile,vse kar pod zob mi pride,krompir in kruh pa makarone, žemelj in pa klobas na tone,zdaj spet za tri jaz jem ohahahah jjujuujuhuuhuhuuu

Link to comment

ako to voliš, prava poslastica je Golica TV koja je dostupna preko Total TV-a u osnovnom paketu... samo piče hitovi jedan za drugim, ima malo nekih telefonskih kvizova i reklama za SMS dating... rado pogledam sat-dva kad sam u prilici.što se tiče međimurske/zagorske/podravske/turopoljske muzike... ja jako volim taj senzibilitet, ljudi pevaju o tome kako su im rodili usevi, kako su im bogati vinogradi, kako su im debeli prasci, kako se spremaju štrukli... V Kotoribi cuk mašina fučnula je pesma o vojnicima koji se opraštaju od svojih cura na železničkoj stanici dok ih teraju na front da tamo ostave kosti u blatu za brkatog cara u nekoj pripizdini u Galiciji ili Bukovini. to je sve Švejk do Švejka, hobit do hobita, moj tip ljudi. živeli debeli Međimurci, živelo njihovo vino, njihove poklade i žganci i štrudle i purice, njihove kosidbe i žetve, njihove igranke i veselja.jebem ti budale koje pevaju o smrti.

Link to comment

ma jok ne volim ja to, osim na nivou bizarnosti ili kao oditet. mislim cela ta novokomponovana pseudo-svajcarska folk muzika a la avsenik je potpuni anti-trend u svakom smislu: u smislu izvedbe, u smislu pervertiranja slovenacke folk muzike i u smislu svetonazora koji je kroji, tj. kao potpuni relikt kolonijalnog mentaliteta.http://www.youtube.com/watch?v=NPzMHJ6hjwQ

Link to comment

a ovo sto kazes za turopoljce i medjumurce, pa da ga jebem, valjda je to razlika izmedju ravnicarskih i planinskih kultura. jednima u glavi survivalizam i svakodnevno suocavanje sa surovoscu prirode, a drugima dal ce da im rode usevi i tome slicno. ja jako volim madjarski folk recimo, ali volim i albanski isto tako. stojim neopredeljen. ova prva pesma je iz Slavonije, btw :http://www.youtube.com/watch?v=6mEAmOQDAnMhttp://www.youtube.com/watch?v=95K5yvf8Ppg

Link to comment
  • 3 weeks later...
ad sam u prilici.što se tiče međimurske/zagorske/podravske/turopoljske muzike... ja jako volim taj senzibilitet, ljudi pevaju o tome kako su im rodili usevi, kako su im bogati vinogradi, kako su im debeli prasci, kako se spremaju štrukli... V Kotoribi cuk mašina fučnula je pesma o vojnicima koji se opraštaju od svojih cura na železničkoj stanici dok ih teraju na front da tamo ostave kosti u blatu za brkatog cara u nekoj pripizdini u Galiciji ili Bukovini. to je sve Švejk do Švejka, hobit do hobita, moj tip ljudi. živeli debeli Međimurci, živelo njihovo vino, njihove poklade i žganci i štrudle i purice, njihove kosidbe i žetve, njihove igranke i veselja.jebem ti budale koje pevaju o smrti.
nisam znao za tu pesmu...svaka cast na otkricu, svaka cast na postu, meni je oduvek trebao soundtrack za Haseka i sada ga imam.
Link to comment
V Kotoribi cug mašina fučnulaV Kotoribi cug mašina fučnula, saka svega dva-ti pot je kušnula...Ako gene cug mašina, naj ide,naj se draga z svojim dragim rezide...Tak i mi dva se reziti moramo,pa makar išče par minot počakamo...Grlimo se, ljubimo se grlica, dok nam bode tekla Mura, Dravica...
teško da ćeš naći bolju od ove... muzika iz tih krajeva je inače veoma setna i tužna, čak i kada se peva o lepim stvarima.
Link to comment

ma idi, steglo me nesto u grlu, setih se kako sam isao u vojsku, pod nekim bezveznim i pomalo tuznim okolnostima, na voz do Vrbasa pa sinobusom u Sombor, sa paorima i askarom koja se vraca sa vikenda, kroz kukuruze i suncokrete, opremljen sendvicima sa dimljenom curetinom koje sam gutao na silu. i posle, neki razgovori u zagusljivoj telefonskoj kabini vojne poste Sombor, napolju pada kisa a voljno vec istice, uvek prerano.edit: da popijem jednu rakijicu, nema druge

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • 2 weeks later...
barış karademir je dj koji pusta i remiksuje ovakvu muziku. 2x je gostovao i u beogradu. oba puta je bilo fenomenalno tako da verujem da ce biti i treceg.
thumbsup.gif........sezen aksu - bu gece (baris k edit) >> Nigde ne mogu da nadjem njegov edit ovog fenomenalnog Turkish delight-a :/
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...