Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Kupovne vanilice ili...

Laički, kada testo dodirne džem događa se neverovatna promena, sokovi počnu da struje, razmenjuju se molekuli i događa se nešto divno  :lolol:  (na dijeti sam pa ne zamerite)

Takođe, drugačiji je osećaj, zbog oblika i tvrdoće, to ume da menja način na koji osećamo ukus. Slično kako mleveno ima drugačiji ukus od lomljenog koje je drugačije nekako od čitavog.

Mislim ja.

Link to comment

Nemam pojam šta bi mogao da bude "džem iz vanilice"..

 

Edit: saznao šta je "džem iz vanilice"

 

Idi pitaj Vasu na njegovom topiku, on će sigurno znati.

Edited by Tale
Link to comment

pa zato sto ide i meka,masna,prhka vanilica od brasna uz njega pa jos udahnes i malo secera u prahu... a uz ovaj drugi te doceka samo hladna,metalna kasika

Link to comment

Zašto je džem iz vanilice uvek ukusniji nego džem iz kašike?

 

Zaista, meni su jedini pravi palačinci oni sa džemom (od kajsija), a inače ne marim mnogo za džem :)

Link to comment

palačinak, ili palačinka?

 

inače, i ja oba :P priznajem samo s džemom.

 

poz

 

Palačinak ispod Mejson-Dikson linije (tj. Niški put, skretanje za Jagodinu), palačinka severno.

Link to comment

Palačinak ispod Mejson-Dikson linije (tj. Niški put, skretanje za Jagodinu), palačinka severno.

Sad iz ovoga pitanje:

 

A što Mejson-Dikson linija? :lolol:

Link to comment

najmljac je kad se sune jedna supena kašika džemca u kiselo mleko

probajte to kodkuće :thumbsup:

Krem sir i marmelada od šipka u sendviču dva ogromna parčeta carskog hleba (onaj crni sa mnogo semenki koje se lepo vide), mljac!

 

A palačinke, to samo sa nugat namazom. Ponekad, kada sam baš raspoložen a sve što treba je pri ruci pospem to plazmom pa dodam višnje. Čoko višnja je, suprotno čoko oranžu, podcenjen ukus.

 

 

Kako savijate palačinke, tradicionalno ili moderno (u "krug" ili po pola pa pola ponovo)?

Edited by Vapad
Link to comment

Ajd mejson-dikson, al sto bas kod skretanja za jagodinu?

 

Poz

 

Savijanje? Uvek urolano. Uostalom, tako se jedino mogu napraviti s orasima, zalivene mlekom.

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Ajd mejson-dikson, al sto bas kod skretanja za jagodinu?

 

 

Jagodinci kazu da od njih pocinje juzna pruga i juzni drum. A samo sam od juznjaka cuo i kod njih na meniju procitao izraz "palacinci". 

Palacinke najvolim, zapravo jedino volim, tanko pecene, sa domacim dzemom od kajsija, sljiva, sipka ili visanja (to je redosled, i jedino domace sto mi je na raspolaganju sa sela), i sa mlevenom plazmom. Preko - nista, ili secer u prahu. Nikakvo zalivanje. Zamotane su kao tepih.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...