Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

nije. mit.

 

poz

 nije mit i stvarno ulaze u uho?

 

cekaj ne mozes mi takvo nesto reci u dve reci i kao pozz....trazim objasnjenje!!!!

ako nije mit odkud znas?jel to cinjenica?ako jeste hocu izvor.jel znas iz iskustva,nekog koga poznajes?

a ako jeste mit  onda nista

Link to comment

Rakljače, sećam se tog tripa. Mislim da je fora u tome što izgledaju tako zlokobno, a kada neko popišmani, pukne, selo to objasni tako što kaže "ušla mu buba u uho", da ne pričamo da je bilo samopovređivanja iglama za heklanje u tom predelu, pa kažu "lovila bubu"... bob zna... ali ne ulaze koliko znam.

Link to comment

Ajd mejson-dikson, al sto bas kod skretanja za jagodinu?

 

Poz

 

Savijanje? Uvek urolano. Uostalom, tako se jedino mogu napraviti s orasima, zalivene mlekom.

Ovo je skandalozno nepoznavanje geografije Srbije i znacaja linije Mejson - Dikson u istoriji USA i amerikansko - srpskih odnosa.

To pod 1.

 

 

Ovo oko savijanja je tek bruka: palacinke sa orasima se ne rolaju/urolavaju; zapecene, izgledaju kao neke nepoznate spatafrcene morske zivotinje koje glume palacinke.

Palacinke sa orasima se najbolje prave tako sto se slazu u okruglu posudu precnika istog kao precnik palacinki, izmedju svakog sloja/pojedinacne palacinke stavljaju se obilno orasi i ostali sastojci, sve se zalije mlekom i tek onda zapece.

Posle se seku kriske kao kod torte...

 

Edit: ne zna se dal su bolje vruce, tople ili hladne.

 

Edit 2: a i ovaj sto je liniju Mejson - Dikson postavio kod Jagodine, pojma nema  :P , Bagrdan je prirodna granica, pa na Rudnik.

Gruza included.

Edited by namenski
Link to comment

znaci ne ulaze?

 

misim i meni je sve to protiv zdravog razuma ali sve ovo i nema mnogo veze sa njim..oduvek mi je to najgora stvar na svetu koju mogu da zamislim,mogu sa zmijama da spavam,imam neke male bubice po kuci,svega.. i nista nije frka do ovih koje ovog leta pronalazim okolo,dve sam cak ubila u sobi kao da je neka najezda..

misim mozete me i lagati da ne ulaze,ja sam za..jer ako saznam da ulaze vise nikad necu spavati!

Edited by ivy
Link to comment

Ulaze, 100%.

A za spavanje imas resenje, nemoj da panicis: one zimske nausnjake ili neke rashodovane slusalice, ne mnogo kabaste.

 

 

Edit: juzno od Mejson - Dikson linije poznate su kao улеж(и).

Inace, izgleda da im je ovo godina, mislim njihova, kako to vec ide kod buba.

Ima ih onoliko.

Edited by namenski
Link to comment

Mom drugu dok je spavao u kolibi na Durmitoru ušla neka buba u uho. Bez posledica, osim sveopšte gungule u gluvo doba u zajedničkoj spavaonici. Ne znam da li je bila uholaža ili neki drugi nesretnik. Izvadili su je u delovima, prvo on sam čačkajući, ostatak je isplivao kad su mu sipali malo vode u uho.

Link to comment

ulaze, naravno, pa numeju dizadju unatraske. onda grizu bubnu opnu, da prodju napred. oropax cepici, ako ih imas u kuci. mislim uholaze.
 

 

:p

• Često slušamo priče o raznim insektima koji vole da ulaze u uši, a neke idu toliko daleko da govore kako neki insekti čak dopiru do mozga i tu polažu jaja. U tim pričama jedna vrsta prednjači i najčešća je žrtva predrasude: uholaža ili Forficula auricularia. Narodni naziv govori čega da se pribojavamo iako su uholaže, u stvari, bezopasni insekti pretećeg izgleda koji nemaju sklonost da ulaze u ljudske uši. Reputaciju su verovatno dobile zbog toga što se često nađu u ljudskim domovima i što imaju običaj da se sakrivaju ispod predmeta ili u nekom voću kao što su jabuke, kruške ili narovi. Uholaže nemaju nikakavu posebnu tendenciju da ulaze u uši; a i kada bi igrom slučaja tu zalutale, svakako bi odmah promenile sredinu.

 

Edited by aram
Link to comment

Ma ulaze kao svaka buba koja trazi neku duplju...Ali ja ne znam nikoga kome je bas usla u uvo.Ja ih nalazio po dzepovima od kosulje i tako negde...

Link to comment

hvala svima..moracu malo da razmislim o tome..

 

ivy, ti se druzis sa ljudima koji kampuju po celo leto. ujedali su ih krpelji, skidali su pijavice, borili se sa strsljenovima, najebavali na stotine malih nacina koje priroda moze da ponudi. jel tako?

da li je ikome od njih uholaza usla u uho?

Link to comment

pa, ivy, mišljenja su podeljena :D . znači - spremi jedan čepić.

 

ulaze, nista manje ili više od drugih sličnih, mislim gamižućih, insekata. i ništa manje nego u nozdrve, na primer.

da li je to ništa manje često ili retko, nek diskutuju oni koji su skloni diskutovanju. meni je jednom i češće nego što mi treba.

 

@namenski o palačinkama: nema potrebe da vi trouglasti omalovažavate nas kvadratne :dry: . naročito zato što su srolane u preseku ko da ih je versaće crtao, za razliku od ovih jednoličnih sedimentnih :happy: .

 

poz

Link to comment

ivy, ti se druzis sa ljudima koji kampuju po celo leto. ujedali su ih krpelji, skidali su pijavice, borili se sa strsljenovima, najebavali na stotine malih nacina koje priroda moze da ponudi. jel tako?

da li je ikome od njih uholaza usla u uho?

 

 

vaso, iracionalni strah i odvratnost..nemam ih mnogo,mislim da je ovaj jedini..

 

a nemam pojma,moracu da napravim anketu,niko se jos nije javio ili tema nije dosla na red...ustvari necu...jer ja sebe mogu da ubedim u to da se ne plasim i da to nema smisla a sa novim iskustvima i misljenjima cu se samo zbuniti...

Link to comment

vaso, iracionalni strah i odvratnost..nemam ih mnogo,mislim da je ovaj jedini..

 

a nemam pojma,moracu da napravim anketu,niko se jos nije javio ili tema nije dosla na red

 

ja se toliko uzasavam bubasvaba da ne mogu ni da ih ubijem, samo bezim negde kad ih vidim. a ne smetaju mi ni zmija ni pacov ni nesto ljigavo iz rupe.

 

ali tvoj strah ima bar jednu komponentu koja se moze ublaziti - momenat ulazenja u uho. kad vidis da se to ne desava, bices manje uznemirena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...