Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

zasto kajmak ne moze industrijski da se proizvodi i pakuje?

može, ima subotički, uopšte nije loš, ne može da se poredi sa kraljevačkim iz kačice ali ionako ništa ne može.

 

 

kajmak.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

kako ne može? imaš i po višnjicama i u mahiju

 

ako čupriš o inozemstvu, ima neka fora zašto ne možeš da ga prodaješ (fermentacija... tako nešto, jbm liga)

Link to comment

to je stvarno kajmak? 

 

pa ne znam, cudno mi da ga niko nikad nije spakovao za mog zivota i prodavao po sfrj, na primer. bilo je ala kajmaka, al kajmaka nikad. (ono sto je u bosni kajmak, nije srbijanski kajmak) onda se pojavio prezident, i eto taj suboticki, sad vidim. zasto ga niko pre multinacionalki nije pravio i pakovao, nije mi jasno. eto taj prezident moze u izvoz. bas samo citala na jednom cro forumu da je sranje i da nije videlo kajmaka. zato sam i pitala ovde. 

Link to comment

stvarno kajmak. 75 posto mlečne masti. a te priče "nije videlo kajmaka"...ja to ne mirišem mnogo, iza toga često stoji lokalfetišizam i etnosnobizam.

meni se ovaj subotički dopada, prezisenta nisam probao.

Link to comment

u kruna komercu ima nekog pakovanog kajmaka proizvodjaca gaj, pakovanja od pola kile. taj je dobar, al je ambalaza losa, one jeftine plasticne kutije za jednokratnu upotrebu u koju inace seljaci na pijaci pakuju sir i kajmak. 

 

dobro, kad mi budu trazili kajmak iz srbije, nosim suboticki :)  (mada, ko je ikad u zivotu cuo za suboticki kajmak :D)

Link to comment

e to da ne moze se prodaje po evropi iz nekakvog razloga sam cuo i ja milion puta. al eto, turcima ne smeta, malo-malo pa naletim na mlad kajmak, a starog u teglama ima uvek.

Link to comment

Ima li nekog suvislog objašnjenja zbog čega kasirke u Delhaizeu moraju da ručno upisuju svaki stornirani artikal u poseban formular - govorim o artiklima koji još nisu ni naplaćeni, odnosno račun još nije zaključen ni fiskalizovan? Je li tako svuda u svetu™ ili je to ovdašnji biser? 

Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...