Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

uh sunce ti kak ste samo uspeli da pokazete ko je bolji od Amy..... :isuse: dodzavola, imate bar jos par stotina njih.. sto ne otvorite novu temu? Amy svakako nije izmislila neo soul, nit je najbolja u njemu, al je fakat pronasla svoju publiku.....i nije toliko in, kolko je autenticna u svom stilu........i na kraju, i na zalost, da nije ovoliko problematicna, garant ne bi privukla ovoliku paznju :P

Link to comment
a sada nesto sasvim drugacije na topiku Palog Andjela: kretensko naticanje klipova i nadmetanje u doskocicama
matori ti si toliko nadrkan da bi realno trebalo da pripaziš da nekom ne otkineš glavu kad te nagazi u metrou. bez zezanja.
Link to comment

ma ne, to je bio muzicki intermeco, slobodno moze da se nastavi rasprava o raspaloj zvezdi koja pesme snimljene pre pet godina prodaje na turneji beograd-atina-istanbul-bukurest...

Edited by Takeshi
Link to comment
nemoj molim te pravo svetlo da prizivas, i sa amy ispade grdan problem kad se prikazala u pravom svetlu, da je bila bankarska sluzbenica sa znojnicom na ruci, niceg od ovog ne bi bilo. mislim, hvala ti na benevolentnosti i dobrim namerama, ali nista od toga ne moze da mi pobedi nepodnosljivost prosecne tralala muzike koja pici iz svakog gradskog kafica u 2 popodne. danas sam sarajuci u kolima po radio stanicama u jednom trenutku panicno bezeci od zaz sa radio antene prebacio na studio b gde je upravo kretao brown sugar, stonesi uzivo. pffffffffffffffff, neposiva eksplozija energije i zivota, rece covek koji je skoro pa ravnodusan prema njma.
Da li ja ispravno tumacim da bi naprasno promenio misljenje o fenomenu Zaz da se nesto slicno desilo?Mislim, i Ejmi je picila sa svake radio stanice i iz svakog kafica.Da nije tako ne bi bilo 20,000 bankarskih sluzbenika na njenom koncertu.Da li je zaista nuzno da se stav o muzici projektuje kroz socijalne grupe koje je slusaju?Nego, ako cemo o Zaz, ja sam je prvi put cuo preko ovog foruma 8 februara 2011 najkon cega je na youtube topic pustana jos par puta, a komentari su sledeci:jaaako dobroa ona je.... candy :wub: uh kakva rstva, kakav glas, kako je divna ja sam zaljubljen
Link to comment
Postaviću onda i tebi isto pitanje koje sam postavio i Zorgetu. Ne morate se fokusirati na onaj tekst. Zanima me da li uopšte dozvoljavate da neki fan u onome vidi nešto autentično bez nekrofilnog voajerizma i želje za atrakcijom. Hvala.
Rastkov tekst ima smisla. No, meni nije jasno zasto ga je Cowboy nazvao pitkim a Luba nagradila jakom cetvorkom.Meni je prilicno necitljiv, predugacke su recenice i previse ima "sistema", "devijacija" i slicnih reci za kojima se poseze kada se misao ne moze jasno izreci.
Link to comment
Kakav topik. :lol: Ljudi koji su otisli na ovaj koncert pa posle krenuli da kukaju i serendaju kako su zajebani najobicniji su licemeri. Na koncert se ne ide da se cuje savrsena interpretacija ovoga ili onoga, za to se nabavi kvalitetan snimak kvalitetne interpretacije i odslusa se na kvalitetnom uredjaju. Na koncert se ide da bi se prisustvovalo/ucestvovalo. Oni koji su otisli da uzivo vide i cuju Ejmi Vajnhaus.... pa, videli su i culi Ejmi Vajnhaus. U cemu je problem? To sto su oni sveli tu pevacicu na njen izvanredan glas i zanemarili sve ostalo sto ona takodje jeste nije problem koncerta vec njihovih ocekivanja. Hteli su za svoje pare da dobiju onaj deo Ejmi Vajnhaus koji im se dopada a dobili su ceo paket. Ja bih to nazvao dobro ulozenim novcem. U smislu prisustva/ucestvovanja svi oni su prisustvovali posebnom dogadjaju (neko bi rekao istorijskom) koji po fenomenoloskom znacaju daleko prevazilazi izvodjacku perfekciju kojoj su se nadali. Sve drugo je tupljenje kurca.Jedan od najslavnijih koncerata u drugoj polovini 20. veka ove muzike koju ja volim je bilo gostovanje Horovica u Moskvi. Interpretatorski, taj koncert po kvalitetu nije ni blizu vecine koncerata ovog velemajstora jer je matori vec bio posteno mator i za svoje inace neverovatno pedantne standarde se "ispromasivao" za sve pare. Postoje cak i snimci pre koncerta dok vezba a u pozadini nabranih noseva i namrsteni stoje razni anonimni mladi pijanisti koji odmahuju glavom u neverici/preziru i "broje mu greske". Ipak, pored nekoliko stotina srecnika koji su uspeli da udju u salu bilo je i nekoliko hiljada ljudi oko zgrade gde je svirao koji su se tu muvali iako ni djavoljeg tona nisu mogli da cuju, a sam koncert je bio nevidjena eksplozija emocija i emotivne saradnje Horovica i publike. To je koncert, jebi ga. Jedinstvena prilika da se ode na tulum sa omiljenim muzicarem koja nije ista kao neka prethodna i nikad nece biti ista kao sledeca prilika. Ko to ne razume ostaje mu dobar uredjaj kuci da uziva u muzici pa neka uziva.S druge strane, zaliti ljude zbog onoga sto oni jesu je zaludan posao. Vazi i za Vajnhausovu kao sto je ranije vazilo i za Morisona, Dzenisku i druge umetnike koji su se samounistili. Sve je to deo ne muzicke industrije, ne hipsteraja, ne poze, vec neceg mnogo kompleksnijeg. Ljudske licnosti. I to je ono sto su posetioci tog koncerta dobili, ljudsku licnost. A hteli su samo muziku. Ne znam samo koji su onda kurac isli na koncert, muziku su mogli da dobiju i kuci.
Ako se koncert sa terena muzike prebaci na teren dogadjaja, to jos vise pojacava potrebu za diskusijom i komentarom. Da je bilo k'o na ploci, bili bi komentari "sranje, isto k'o na ploci". Ako nije isto k'o na ploci, bilo bi komentara ozvucenje sranje, tezgarenje, kratak/dugacak cert, sabani sa mobilnima koji ne slusaju, hipsteraj koji se folira, previse hit playlista/previse alternativna playlista...Tvoj stav "Oni koji su otisli da uzivo vide i cuju Ejmi Vajnhaus.... pa, videli su i culi Ejmi Vajnhaus. U cemu je problem?"ako bi se primenio na svaki javni dogadjaj (koncert, sport, tetar, film, politicki miting...) zapravo negira potrebu za komunikacijom a to jeste sustina dogadjaja (nije ni muzika, ni licnost...). I da, dogadjaj prirodno zahteva stav.
Link to comment

Pa Harper nije daleko od istine. Kad za par godina Ejmi, ako nastavi ovako, i bukvalno ode k Morisonu i Dženis, svi pomenuti posetioci koncerta na Kalemegdanu osetiće se kao deo te legende, ponosni što su bili učesnici i svedoci, tako reći deo istorije. Vadiće bajate snimke ako su ih sačuvali na svojim prevaziđenim tapatalkovima.

Link to comment
Pa Harper nije daleko od istine. Kad za par godina Ejmi, ako nastavi ovako, i bukvalno ode k Morisonu i Dženis, svi pomenuti posetioci koncerta na Kalemegdanu osetiće se kao deo te legende, ponosni što su bili učesnici i svedoci, tako reći deo istorije. Vadiće bajate snimke ako su ih sačuvali na svojim prevaziđenim tapatalkovima.
Ali Budja misi na sinergiju,nisu dobili feed back od EV to je falilo da bi bio koncert u pravom smislu te reci Edited by bergasa19
Link to comment
AW je uzela 800,000 eura za taj izlazak na scenu, e sad, koliki je njen procenat kada se odbiju svi troskovi, to vec ne znam. paaa... slutim da ce iko od pljuvaca AW ikada zaraditi toliko za tako kratko vreme laugh.gif i KO je tu ispao jadan: tupava publika ili pijana/drogirana AW? mali covek koji suze roni i topi mu se ionako mlohav qrac zbog uzasa cinjenice propalih 40 eura bacenih na kartu SAZALJEVA pijanu/drogiranu AW? laugh.gif ok, svako ima svoju zabavu u zivotu laugh.gif
Svaka čast što je plaćena da peva, ali je uzela 800.000 eura ili-koliko-već za sat vremena teturanja po bini i ispuštanja nekih zvukova. Zaista, malo ko to može. U pravu si, nema je potrebe sažaljevati, deluje baš srećno u životu. A i navučenost na alkohol i heroin je takođe redak ljudski kvalitet vredan čitave palete komplimenata.
Link to comment

ovo je topik o gadnom reality showu vrlo pogodan za plasiranje sopstvenog ubermenschizma.e. : strendžeru, potpuno si se bezveze našao pogođenim. metafora je u pitanju, a ne toponimometrija.

Edited by Malkmus
Link to comment
matori ti si toliko nadrkan da bi realno trebalo da pripaziš da nekom ne otkineš glavu kad te nagazi u metrou. bez zezanja.
:lolol:
ovo je topik o gadnom reality showu vrlo pogodan za plasiranje sopstvenog ubermenschizma.
ovo je topik o bankarskim službenicima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...