Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

S druge strane, zaliti ljude zbog onoga sto oni jesu je zaludan posao. Vazi i za Vajnhausovu kao sto je ranije vazilo i za Morisona, Dzenisku i druge umetnike koji su se samounistili. Sve je to deo ne muzicke industrije, ne hipsteraja, ne poze, vec neceg mnogo kompleksnijeg. Ljudske licnosti. I to je ono sto su posetioci tog koncerta dobili, ljudsku licnost. A hteli su samo muziku. Ne znam samo koji su onda kurac isli na koncert, muziku su mogli da dobiju i kuci.
bravo za ceo post a narocito za ovaj deo :) citam ovu temu i ocima ne mogu da verujem, pa ljudi se ovde ponasaju kao balavi osnovci koji se svadjaju za/protiv muzicke zvezde AW isuse.gif iskreno, najsmesnije mi je kada bezvezni likovi koji drljaju po netu i ovom forumu tokom radnog vremena - "zale" AW sa nekih pozicija... cega? moralne ispravnosti? zdravlja? lepote? pameti? laugh.gif nasli se mali gradjani da kukaju zbog svojih evra, sve lepi kao upisani a o pameti i talentima da i ne pisem - i takvi preziru/sazaljevaju AW? unsure.gif sta da kazem osim: cica je dosla u BG, imala je nesrecu da se napila, izasla na scenu pijana/drogirana (pa i nije bilo nesto strasno i ponizavajuce taj njen propali nastup - da je imala PRAVE muzicare a ne ona robotizovana govna namazana imalinom koja su glumila crnce muzicare mozda bi i tako pijana/drogirana izvukla sebe i otpevala pesme - jer ipak mnogo mnogo znace MUZICARI koji prate pevacicu/pevaca. pijana?drogirana AW je bila etalon ljudskosti u odnosu na te kretene koji su bili prateca grupa). samom cinjenicom izlaska na scenu je obezbedila svoje interese tako da organizator ne moze po bilo kom osnovu da trazi povracaj novca i bilans je: AW je uzela 800,000 eura za taj izlazak na scenu, e sad, koliki je njen procenat kada se odbiju svi troskovi, to vec ne znam. paaa... slutim da ce iko od pljuvaca AW ikada zaraditi toliko za tako kratko vreme laugh.gif i KO je tu ispao jadan: tupava publika ili pijana/drogirana AW? mali covek koji suze roni i topi mu se ionako mlohav qrac zbog uzasa cinjenice propalih 40 eura bacenih na kartu SAZALJEVA pijanu/drogiranu AW? laugh.gif ok, svako ima svoju zabavu u zivotu laugh.gif hajd' uzivjate i dalje u raspravi, mozda do ponedeljka predjete na nivo fan tuce koja prilici srednjoskolcima
Link to comment
Jebo te Stajnše pa ti sve vreme ratuješ sa nekim hipsterima ovde. :DNema ih brate, ne čitaju oni forume.
možda i ne čitaju forume, al zato sigurno pišu blogove. :D
Link to comment
mene bas uznemirava ovo sto sam boldovala. zivotniji dogadjaj??? zivotniji dogadjaj i autenticnost???jeste li svi vi kompletno poludeli. ili sam ja poludela?devojka koja se onako raspada na bini vise nije umetnik. postaje nn ljudsko bice kojem treba pomoc i svaki odnos na relaciji umetnik/publika staje tu i tada.ona svoj raspad nije duzna da nudi publici zeljnoj zivotnjih dogadjaja u zamenu za zauzdan i odradjen nastup.zavesa je tu morala da padne. i tacka.necu vise da otvaram ovu temu.
Marina Abramovic, Ritam 0, 1974. http://www.moma.org/...audios/190/1972Ljudi su govna. Edited by dux
Link to comment
covece, pogledaj jebeni klip.kakav bre nivo interpretacije, o cemu ti pricas, zena je posrtala po bini, grlila u delirijumu pratece muzicare, cesala se po rukama i mumlala.postoji valjda razlika izmedju 'lose interpretacije' i ovako mucnog prizora.
Odgovorio sam vec Miralemu pa pogledaj da ne pisem dva puta isto.
pa neka je grešio, makar nije izašao lupao samo jednu notu dok se pijan teturao medj pratećim orkestrom, nego seo, pošteno odsvirao i to je to. Dao priliku i tebi i ostalim da uživaju.eto ti si odgledao/odslušao Horovica. I izneo svoje utiske. u najkraćem, nije bilo nešto ali si uživao. Nema tu mesta raspravi. Problem je što je ovde priča metastazirala u neku odbranu lika i dela Ejmi Vajnhaus, zapomaganje nad kletom sudbom iste, te pozive na linč pripadnika zle muzičke industrije Da ne pominjem boodalaštine o neizmernom talentu i epohalnoj muzici koju peva/pravi i morbidno predvidjanje skore smrti.Odnekud se pojavilii i Biksi i onaj Mekejbov ortak što djuska sa svojim narodski rečeno, paljevinskim tekstovima. Pa se vaskoliko Serbstvo hipstersko setilo da zavapi i o humanizmu i empatiji. I sve to samo zato što je Ejmi - in. Evo pre par nedelja gostovao u BGDu Džo Koker. jedan od poslednjih živih sinonima za alkoholizam. Niko ni redak da napiše o njegovoj bolesti. Da prizove na odgovornost menadjere koji su mu našli i drinking assistant-a./ili tako nešto/. Niko da zavapi za njegovim vanserijskim talentom. To je valjda zato što /opet bogu hvala/ snobovi i ne znaju ko je Džo Koker. Ili zato što je odradio ok koncert. Pa nije bilo potrebe da se brani.
Mislim da nisi dobro razumeo sta sam hteo da kazem. Ja bih u Horovicu uzivao sve i da stoji pored klavira i prdi sat i po vremena, nije u tome stvar. Stvar je u tome da se taj koncert smatra jednim od najznacajnijih koncerata u drugoj polovini 20. veka iako to po interpretaciji ne zasluzuje. Ali postoji niz drugih nemuzickih stvari, ili bar stvari koje se ne ticu interpretacije, po kojima je taj koncert zasluzio toliki medijski hype (da ne gnjavim sad o tome, nije tema). Prosto je "istoricnost" koncerta ponekad veca od kvaliteta izvodjenja. Koliko god da je EV sjajno otpevala taj koncert on bi verovatno pre bio zaboravljen od ovog skandala jer fenomenoloski ne bi imao taj kapacitet. Izuzeci su po pravilu medijski zanimljiviji od pravila (citaj: covek ujeo psa).Sto se tice ovih drugih stvari ne zelim da ulazim u moju procenu motiva zbog kojih ovi ljudi pisu ono a oni drugi ono jer nas to nigde ne moze odvesti osim u licna prepucavanja i kvalifikacije. Sad da nagadjam sta je ovaj ili onaj pisac hteo da kaze ne pada mi na pamet. Edited by harper lee
Link to comment
bravo za ceo post a narocito za ovaj deo :) citam ovu temu i ocima ne mogu da verujem, pa ljudi se ovde ponasaju kao balavi osnovci koji se svadjaju za/protiv muzicke zvezde AW isuse.gif iskreno, najsmesnije mi je kada bezvezni likovi koji drljaju po netu i ovom forumu tokom radnog vremena - "zale" AW sa nekih pozicija... cega? moralne ispravnosti? zdravlja? lepote? pameti? laugh.gif nasli se mali gradjani da kukaju zbog svojih evra, sve lepi kao upisani a o pameti i talentima da i ne pisem - i takvi preziru/sazaljevaju AW? unsure.gif sta da kazem osim: cica je dosla u BG, imala je nesrecu da se napila, izasla na scenu pijana/drogirana (pa i nije bilo nesto strasno i ponizavajuce taj njen propali nastup - da je imala PRAVE muzicare a ne ona robotizovana govna namazana imalinom koja su glumila crnce muzicare mozda bi i tako pijana/drogirana izvukla sebe i otpevala pesme - jer ipak mnogo mnogo znace MUZICARI koji prate pevacicu/pevaca. pijana?drogirana AW je bila etalon ljudskosti u odnosu na te kretene koji su bili prateca grupa). samom cinjenicom izlaska na scenu je obezbedila svoje interese tako da organizator ne moze po bilo kom osnovu da trazi povracaj novca i bilans je: AW je uzela 800,000 eura za taj izlazak na scenu, e sad, koliki je njen procenat kada se odbiju svi troskovi, to vec ne znam. paaa... slutim da ce iko od pljuvaca AW ikada zaraditi toliko za tako kratko vreme laugh.gif i KO je tu ispao jadan: tupava publika ili pijana/drogirana AW? mali covek koji suze roni i topi mu se ionako mlohav qrac zbog uzasa cinjenice propalih 40 eura bacenih na kartu SAZALJEVA pijanu/drogiranu AW? laugh.gif ok, svako ima svoju zabavu u zivotu laugh.gif hajd' uzivjate i dalje u raspravi, mozda do ponedeljka predjete na nivo fan tuce koja prilici srednjoskolcima
samo si ti falio kao naknadni serator da ga malo sumiras.
Link to comment

ne znam da li je zorge ironičan ali ovde ću se složiti sa njim.

Sto se tice ovih drugih stvari ne zelim da ulazim u moju procenu motiva zbog kojih ovi ljudi pisu ono a oni drugi ono jer nas to nigde ne moze odvesti osim u licna prepucavanja i kvalifikacije. Sad da nagadjam sta je ovaj ili onaj pisac hteo da kaze ne pada mi na pamet.
a i ovo itekako ima smisla. Edited by McCabe
Link to comment

ala se zapenilo ovde, skoro 50 str. a samo zato što je curi dojadilo pevati bajate pesme, pri čemu je iskoristila priliku da se osveti menadžmentu što je praktično isterana na binu. ovoga puta žaba je odbila da sarađuje, tj. da krekeće cool.gifiskreno, drago mi je što je VIP klijentela popušila lošu zabavu - Šutan, Dulić, Čeda, Đido sa sve prsatom pratiljom - hvala Ejmi za ovu kolateralnu dobit. ekipa nas jaše 10 godina, svi su se izređali na nama, sad su i oni dobili zaušku. neka malo :)što se tiče tzv. obične publike iz redova srednje i izvikane više srednje klase, njih mi jeste žao jer su ljudi uskraćeni za ono što su uredno platili, očekujući kvalitetnu zabavu za svoje pare. zna ta publika vrlo dobro i šta je perverzija i provokacija i svakojako raspadanje, ali su ljudi to prerasli i samo žele da im neko ugodi dobrom svirkom i atmosferom. Ugodnost je ključna reč ovde. Amy Winehouse je pop pevačica koja peva drugorazrednu reciklažu motowna 60ih uz patetičnu ljubavnu liriku, istina sa mnogo iskrenosti i šarma, pa joj više verujemo nego tipičnoj soul/rnb cajki. ali to je i dalje muzika ugodnosti koja podrazumeva finu atmosferu, malo đuske, dobre svirke... nikakvo preterano cimanje.dakle, radi se o muzici koja nema u sebi soc-politički angažman, revolt, destrukciju... pa ipak Ejmi se ponaša bezmalo kao Kortni Lav. odakle joj pravo na to? i kad to kažem mislim na muzičko pravo. zbog čega se jedna briljantna pop pevačica ponaša kao rok raspadačica kalibra jedne Kortni? zašto promašuje žanr/kontekst toliko da čovek pomisli da je nedotupavna?to je ono što me zbunjuje godinama unazad kad je njena karijera u pitanju. svo to raspadanje i posrtanje... kad Britni ili Gaga šervane okolo, jasno je radi se o publicity kaskaderiji, međutim kad Ejmi skandališe fanovi se kunu u njenu suhu patnju i iskrenost do koske. kul, ali zbogradi čega, kakav je to teret ponela kad sagoreva s oba kraja? Kobejn je bio primalni vapaj jedne generacije, Morison je bio guru čitave (kontra)kulture, a šta je njena misija? subverzija pop mašinerije sirovim nastupom i pojavom? čak i da jeste, potrošači se neće promeniti niti će postati manje konformisti, svojim izborom. ostaje dakle puki egzibicionizam i alkoholizam, takođe svojim izborom, ne vidim otkud tolika potreba za opravdavanjem.da li da uopšte ulazimo u priču o autentičnosti izraza? Ejmi Vajnhaus nije američka crnkinja, nije rođena u Detroitu, ovo nisu 1960te... ali tako zvuči. kul, nemam protiv, cura voli taj zvuk i na njemu je izgradila karijeru. isto tako ni Clapton nije matori bluzer iz delte Misisipija ali čovek voli taj zvuk, podigao ga na viši estetski nivo... i ne loži se, svestan je da nije doneo ništa novo i revolucionarno, tu je da ljudima ugodi, lepim zvukom, ugodnom lirikom.to je ono što i Ejmi treba da radi, pa kad joj pripadne muka od sebe i muzičkog biznisa, može da se povuče na neko vreme. ili pređe u rokerica fazon pa da sve bude na svom mestu, i njen nastup i očekivanja publike.

Link to comment
Mislim da nisi dobro razumeo sta sam hteo da kazem. Ja bih u Horovicu uzivao sve i da stoji pored klavira i prdi sat i po vremena, nije u tome stvar. Stvar je u tome da se taj koncert smatra jednim od najznacajnijih koncerata u drugoj polovini 20. veka iako to po interpretaciji ne zasluzuje. Ali postoji niz drugih nemuzickih stvari, ili bar stvari koje se ne ticu interpretacije, po kojima je taj koncert zasluzio toliki medijski hype (da ne gjnavim sad o tome, nije tema). Prosto je "istoricnost" koncerta ponekad veca od kvaliteta izvodjenja. Koliko god da je EV sjajno otpevala taj koncert on bi verovatno pre bio zaboravljen od ovog skandala jer fenomenoloski ne bi imao taj kapacitet. Izuzeci su po pravilu medijski zanimljiviji od pravila (citaj: covek ujeo psa).Sto se tice ovih drugih stvari ne zelim da ulazim u moju procenu motiva zbog kojih ovi ljudi pisu ono a oni drugi ono jer nas to nigde ne moze odvesti osim u licna prepucavanja i kvalifikacije. Sad da nagadjam sta je ovaj ili onaj pisac hteo da kaze ne pada mi na pamet.
savršeno sam razumeo šta si hteo da kažeš. Al to nije poenta. ovde o muzici EV malo ko i govori. Na kraju, o ukusima se ne raspravlja. Rekoh ti, problem je metastaza, gde se od jednog propalog koncerta raspale soul pevačice želi napraviti nekakva senzacija, a pevačica /iz meni potpuno nepoznatog razloga/ gurnuti na sam vrh muzičkog Olimpa. Pa ovde se nepoštivaoci opusa EV proglašeni za seljake, malogradjane, neznalice, emotivno hladne sociopate i zlonamerne glupane. I to sve zbog socijalnog statusa jedne pevaljke :isuse:PS evo Dexter ni kriv ni dužan dade opis EV situacije mnogo bolji i od BS i od mekejbovog drugara. Edited by steins
Link to comment
savršeno sam razumeo šta si hteo da kažeš. Al to nije poenta. ovde o muzici EV malo ko i govori. Na kraju, o ukusima se ne raspravlja. Rekoh ti, problem je metastaza, gde se od jednog propalog koncerta raspale soul pevačice želi napraviti nekakva senzacija, a pevačica /iz meni potpuno nepoznatog razloga/ gurnuti na sam vrh muzičkog Olimpa. Pa ovde se nepoštivaoci opusa EV proglašeni za seljake, malogradjane, neznalice, emotivno hladne sociopate i zlonamerne glupane. I to sve zbog socijalnog statusa jedne pevaljke :isuse:
Dobro, u to ne bih da ulazim. To ionako nema veze s koncertom.
Link to comment
savršeno sam razumeo šta si hteo da kažeš. Al to nije poenta. ovde o muzici EV malo ko i govori. Na kraju, o ukusima se ne raspravlja.
Kako bre malo ko govori? Pa samo ti si šest puta rekao da ne valja ništa, da je u rangu sa NKOTB, da ne može s legendama u isti koš...
Rekoh ti, problem je metastaza, gde se od jednog propalog koncerta raspale soul pevačice želi napraviti nekakva senzacija, a pevačica /iz meni potpuno nepoznatog razloga/ gurnuti na sam vrh muzičkog Olimpa.
Eo opet.
Pa ovde se nepoštivaoci opusa EV proglašeni za seljake, malogradjane, neznalice, emotivno hladne sociopate i zlonamerne glupane. I to sve zbog socijalnog statusa jedne pevaljke :isuse:
Ali su zato oni postali nekrofili voajeri. ;)
Link to comment

Harper lee potpis za sve.Napisao sam vec o ovoj temi da je to stvar ucitavanja.Koncert je mnogo kompleksniji dogadjaj da bi se ovako jednostavno opisivao.Bila je sjajna emisija na RTS-u o tom koncertu Horovica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...