Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

Jesu li valjali?

Je l' bila jagma za karte za koncerte tog tipa (Ride, Pixies), budući da je bežanija tek počela?

Postoji live snimak Hannah, prve pesme sa albuma koji su promovisali, sa pomenute turneje. Na njemu zvuče moćno, pa je moguće da je prvo pitanje suvišno.

Edited by Malkmus
Link to comment

Verovatno je neko preneo ali ja vidim tek sad:

 

Dragi prijatelji, ovo je poslednji tekst koji pišem kao kolumnista nova.rs. Posle skoro pune četiri godine neprekidnog objavljivanja recenzija novih albuma svake subote – ovaj socijalni eksperiment je završen. Zajedno smo dokazali da je moguće na našem jeziku i sa našom pameću sistematski pratiti svetsku i domaću pop produkciju. Nijedan drugi mainstream medij u Srbiji nije posvetio ovoliku pažnju muzičkoj kritici, pa je već ta činjenica dovoljna da se zahvalimo uređivačkom timu Nove što je posvetio prostor ovoj odgovornoj delatnosti.

 

TLDR - Ambrozić više ne piše za Novu pa tamošnjim marketing šiljokuranima mogu samo da poželim puno uspeha sa tekstovima o Srbima koji u Nemačkoj ne žive najbolje ali..., Srpkinjama koje su se dobro udale, svima nama koji celog života ljuštimo jabuke na pogrešan način i sličnim vrhunskim dometima novinarstva.

 

Nemoj da je neko pomenuo da treba da dobiju nacionalnu frekvenciju.

:chair:

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, ragasto said:

Čitao sam ovaj tekst, ali sam početak preskočio i odmah krenuo na listu, tako da mi je ova informacija promakla.

Šteta, ipak bolje da ne piše o novoj muzici jer tu i nema ništa naročito, već da se orjentiše na bitne albume i izvođače iz istorije. Čekam njegovu knjigu o Šarlu, najavio je da radi na njoj.

Edited by klimt
  • +1 2
Link to comment

Da, bila bi šteta da se ne baci i na knjige, samo je mnogo glupo da prestane da piše za Novu posle 4 godine. Eto, na Music boxu njegova kolumna ima sponzora, bukvalno isto treba da urade i ovde. Ne mogu ili ih mrzi? Neka se ubiju od blama.

 

edit: zaboravih - kakva god da je savremena produkcija (a takva je kao što si napisao:D), i to neko treba, tj. mora da pokriva. Naročito danas kad caruje copy paste novinarstvo.

@klimt

Edited by ragasto
  • +1 1
Link to comment

Dobra je savremena produkcija samo treba neko(liko) da prati i kopa, od šume se često ne vidi drvo

  • +1 2
Link to comment

Eto, ja menjam mišljenje o savremenoj produkciji na svakih par sati:sulktongue:...ali neko stvarno mora da kopa po novom, sad mi se čini da su i potrebniji nego ranije. 

Link to comment
31 minutes ago, ragasto said:

Eto, ja menjam mišljenje o savremenoj produkciji na svakih par sati:sulktongue:...ali neko stvarno mora da kopa po novom*, sad mi se čini da su i potrebniji nego ranije. 

 

:) Pa dobro, menjaj, mozda nisi dovoljno zagolicao univerzum, ili si kao neki kojima je _________ pojam muzike jer su ostali zamrznuti u vremenu ili svojoj mladosti (a verujem da nisi). Jedan moj prijatelj slusa iskljucivo jedan pravac u muzici i njemu vec trista godina maltene nista ne valja. Ja bih rekla da u tom pravcu ne moze nista novo epohalno da se narpavi pa je takav i rezultat, ali sta ja znam.

*Tako je vec jako dugo zapravo. Ambrozic cak nije ni zalazio tako siroko - on i dalje pise uglavnom o nekom mejnstrimu. Od njega ne ocekujem da mi otkrije nesto novo sta pomera.

Pored nekih domacih autora koji su analizirali razne nove scene je u nekom momentu bilo dosta "no name" stranih blogova u kojima si mogao da nadjes svasta. Na PPPu palfoot stalno siri horizonte. Ali retko ko se (kod nas pretpostavljam niko) bavi time profesionalno.

Link to comment

Soundgarden bi trebalo da bude blize sarcasm beltu. I STP je vise horny nego sto je predstavljeno. Foo Fighters su na pravom mestu, nisu nista :laugh:

 

Edited by Sludge Factory
  • Haha 3
Link to comment

Nikako da se nakanim da ti odgovorim, izvini na čekanju...Hteo sam da složim misli i na kraju ih nisam ni složio.

 

Da pratim 20 blogova (ako još postoje) i još 20 opskurnih mesta - nema šanse u ovim godinama. Nit vremena nit živaca da se drndam. Tu znam šta me žulja, fali mi jedno mesto na kom ću moći da nađem informacije, čak i one koje me ne zanimaju. Tj, fali mi Popboks.

 

Tako da opet moram da napišem da je Head of Marketing ili kako se to tamo zove blago rečeno nesposoban. I to pišem ja koji ni dan danas ne mogu da slušam bar pola bendova o kojima je Ambrozić pisao. 

@I*m with the pilots

Link to comment
On 31. 1. 2024. at 7:56, I*m with the pilots said:

Dobra je savremena produkcija samo treba neko(liko) da prati i kopa, od šume se često ne vidi drvo

 

Ovo. Jel' postoji danas na nekom medijumu koncept top-liste, pop, rock, rap, kakve god? Uvek se obradujem kad mi YT algoritam preporuči nešto relativno novo, a fino. Samo, to relativno je uglavnom od 3-7 godina staro, i uglavnom indie muzičari koji nemaju mašinu iza sebe. Kopati po YT novitetima bi baš bilo rudarenje, ali ima valjda kanala koji su dovoljno jaki da im se muzičari i bendovi sami nude?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...