Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Priča mi jedan dr sa spiska, prosek godina života specijalizanta interne medicine u Srbiji je 35.

Prosek godina života specijaliste interne medicine je 55. 

Ta rupa od 20 godina razlike će da se razjapi za 10ak godina kad potonji krenu u penziju. Ko god bio na vlasti tada po sistemu seci uši krpi dupe će odlagati penzionisanje, omogućiti rad iz penzije na fazon savetovanja, stručnih saradnika i slično, ali to ni blizu neće biti dovoljno da zakrpi rupu u zdravstvu, samo će odložiti propast i put u nepovrat.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Auuu jbte al sam se iznervirao!
Komšiji umrla majka u bolnici B. Kosa (nije mi ni jasno zašto tamo ako COVID bolnica) nađeni su joj neki tumori i još nešto...
E sad ono što me razljutilo je to što je žena umrla u četvrtak noć a muž u petak ujutru dobija sms (eeej sms) da mu je žena umrla i da donese njena dokumenta da preuzme umrlicu a i ako ima senior karticu da ponese.
Od pogrebnog preduzeća!
Jbte!
Pa jel to način kako se najbliži obaveštavaju?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Bolnice obicno salju telegram. Koji postar nekad ubaci u sanduce, ako nisi kod kuce, kao sto ja nisam bila. :sad:

Majka mi je umrla u 19.30. ja sam zvala nesto pre deset sledeceg dana jer sam mislila da ako neko umre u bolnici zovu telefonom ujutru, pa sam svako jutro crkavala dok je ona bila u bolnici, pa sam u deset mislila da sam pregurala to ''kriticno'' vreme. Doktorka koja se javila prvo se zbunila pa prekinula vezu (valjda da proveri, ja se nadam) ja zvala ponovo i tad mi je rekla da mi je majka preminula. Telegram sam nasla u sanducetu sledeceg dana, nisam ni gledala postu posto sam se potresla itd.

Link to comment

Možda (zbog trenutne situacije) nemaju osoblje koje bi moglo da telefonira ljudima i obaveštava ih o smrti bližnjih pa zato šalju sms.

Ja se uopšte ne sećam da li su mi javili i kako kada mi je tata umro u Kliničkom centru, pre više od 15 godina. Ali ono što me je pogodilo je to što mi nisu dozvolili ne da budem sa njim kad je umirao nego čak ni da ga vidim, kroz staklo, na sekund. Mislim da je to vrlo nehumano i okrutno.

 

Bilo bi lepo i prirodno kada bi mogao da budeš pored svog bližnjeg u bolnici kada umire, ali ne može! Kao što moraš sam da se porodiš, tako moraš i sam da umreš. Doduše, ne znam da li je moguće dozovliti prisustvo bližnjih ako deliš sobu sa barem još jednom osobom.

 

Edit: istini za volju, u Njujorku je sve to moguće ali, recimo, kada sam se porodila, beba je morala da ostane pod onim svetlom zbog žutice a ja sam morala da idem kući. Nemoguće je da ostaneš sa svojim novorodjenčetom u bolnici. Zamislite tu situaciju, tek ti se rodi beba i moraš da odeš kući bez nje i da dodješ po nju za dva dana. Bolesno. Zaključak je da je svako iskustvo sa bolnicom bilo gde u svetu traumatično. :)

Edited by trustno1
Link to comment

Ovaaaj, ne može da nemaju ljudstva da obaveste, ali imaju ljudstva da jave privatnom pogrebnom, koje je onda poslalo sms!
Ovi bi to verovatno saznali telefonom, jer bi zvali u onom periodu od 10-12 čini mi se, ali onda saznaješ od osoblja, a ne od pogrebnika sms-om koji i sadrži savete finansijske prirode...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

O bože. E jbg, onda ovi iz privatnog pogrebnog nemaju očigledno dobar sales. Ili pak im taj sms radi bolje od drugih sales tehnika, ko zna.

 

Da slučajno nema neki zakon o obaveštavanju porodice...?

Link to comment
9 hours ago, Frank Pembleton said:

Ovaaaj, ne može da nemaju ljudstva da obaveste, ali imaju ljudstva da jave privatnom pogrebnom, koje je onda poslalo sms!
Ovi bi to verovatno saznali telefonom, jer bi zvali u onom periodu od 10-12 čini mi se, ali onda saznaješ od osoblja, a ne od pogrebnika sms-om koji i sadrži savete finansijske prirode...

.... Shiit has hit the fan!
 

U Kosi se nalazi kancelarija JKP Pogrebne usluge, 99% verovatnoće je da su oni poslali SMS sa pratećim uputstvom.

Nečuveno je ali istinito: zaposleni u tom JKP izdaje i potvrdu o smrti.

Isto to se dešava i u KBC Zvezdara i bolnici u Zemunu.

Link to comment

Nemam pojma ljudi su mi tako rekli da je privatno pogrebno.

Moguće da su i ovi JP, ali mi je strašno da ovi od njih saznaju i na taj način...

Prosto mi to nije normalno...

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...