Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Pa ne moraju da budu obavezni. Ko hoce da udje u sistem, nek udje, a ko hoce da bude strogo privatni lekar neka bude i kraj price. Mada nije ni poenta toliko u tome, koliko da ne vidim zasto DZ mora da posluje preko RFZO. Kako salju fakturu tamo, mogu da posalju fakturu direktno meni (kao i npr. privatni lekar) i neka se posle ja jebavam sa svojim osiguranjem.

Link to comment
10 hours ago, Venom said:

Pa ne moraju da budu obavezni. Ko hoce da udje u sistem, nek udje, a ko hoce da bude strogo privatni lekar neka bude i kraj price. Mada nije ni poenta toliko u tome, koliko da ne vidim zasto DZ mora da posluje preko RFZO. Kako salju fakturu tamo, mogu da posalju fakturu direktno meni (kao i npr. privatni lekar) i neka se posle ja jebavam sa svojim osiguranjem.

Mogu, ali sama organizacija zdravstvene zaštite kod nas nije tako postavljena niti može da bude kada postoji obavezno zdravstveno osiguranje.

Link to comment

Mislio sam na slanje fakture meni zato sto sam trenutno osiguran u inostranstvu, a ne zato sto mislim da bi to trebalo da uvedu za svaku osobu. Uostalom, ja ni tamo gde zivim ne dobijam fakture, nego se sve zavrsi izmedju ("drzavnog") osiguranja i (privatnog) lekara koji je u "sistemu zdravstvene zastite". Pa bi tako i DZ mogao da zaobidje RFZO kad je transakcija izmedju njih i mene, tj. mog osiguranja. Ali OK, kapiram da su i DZ i bolnice i RFZO iz pretpostavljam istorijskih razloga previse upetljani i da ce potrajati pre nego sto se to odmrsi, kao i da je ovaj problem mozda .001% onoga cime se DZ bave.

Link to comment

Tirsova, prostor na stepenicama u medjuspratovima je pun sestri i tetkica na pus pauzi. Direktor te ustanove nije mogao da sprovede zakon u ustanovi koja broji koliko, hiljadu zaposlenih, i unapredjen je da bude gradonacelnik. 

Link to comment

Moguce, tj sigurno, nemam uvid, utisak je i da su sestre i doktori prijatni, ovo oko pusenja je bio samo usputni utisak o tome kako se sprovode tj ne sprovode zakoni. Bio sam u vise zdravstvenih ustanova i to nisam primetio u zadnjih par godina.

Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

Niti je zakon o zabrani pusenja sproveden u bilo kojoj drzavnoj ustanovi.

Direktor je taj koji je odgovoran za nesprovodjenje. Ovaj direktor je unapredjen u medjuvremenu.

Edited by djeneralche
Link to comment
Just now, djeneralche said:

Direktor je taj koji je odgovoran za nesprovodjenje. Ovaj direktor je unapredjen u medjuvremenu.

Mnogi su direktori unapredjeni a nijedan nije uspeo da sprovede taj zakon.

Link to comment

ja imam razne direktne uvide. recimo da je to u nashem zdravstvenom sistemu najmanji problem, shta rade i pod kojim uslovima rade.

 

za nesprovodjenje bilo chega principijelno bih prvo pobesila po drzavnoj upravi. pa dok dodjemo do rudara, znash koliki je put :(

Link to comment
Just now, JozoMujica said:

Mnogi su direktori unapredjeni a nijedan nije uspeo da sprovede taj zakon.

Kako mislis nijedan? U Domu zdravlja apsolutno nikad nisam video da puse i csk je deo oblepljen upozorenjem i kome da se prijavi. 

Link to comment
4 minutes ago, djeneralche said:

Kako mislis nijedan? U Domu zdravlja apsolutno nikad nisam video da puse i csk je deo oblepljen upozorenjem i kome da se prijavi. 

I ti si siguran da ne puse u nekoj sobici? Niko ne pusi u dvoristu (zakon se odnosi i na dvoriste zdravstvene ustanove)?

 

Uzgred, kad sam letos poslednji put bio u domu zdravlja, doktorka me je pregledala sa upaljenom cigaretom u piksi pored stola. :D

Link to comment
12 minutes ago, JozoMujica said:

I ti si siguran da ne puse u nekoj sobici? Niko ne pusi u dvoristu (zakon se odnosi i na dvoriste zdravstvene ustanove)?

 

Uzgred, kad sam letos poslednji put bio u domu zdravlja, doktorka me je pregledala sa upaljenom cigaretom u piksi pored stola. :D

Video sam da puse u ulici ispred DZ. Bio sam i u drugim ustanovama i nisam video da puse po hodnicima. Za sve prostorije ne znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...