Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

5 hours ago, Tihajeza said:

 

Ima 5 porodilišta u Beogradu, ne moraju u Front sa hitnim slučajevima u vreme rekonstrukcije.

 

Hitna pomoć ima već dosta lokacija. Bar desetak. Ona na autoputu je velika, ima garažu, mehaničare i tamo sedi osoblje koja prima pozive na 94, pa preusmerava zadatke lokalnim.

 

dobro,kada hitna pomoć dođe na moj skver, znak je upućuje ka zelenom vencu a onda drugi ka kraljice natalije. inače, mislim da to porodilište treba izmestiti u neki mirniji deo. valjda će i u kliničkom centru biti mesta za novi naraštaj jer

3 hours ago, pbg12345 said:

to se misli na onu "novu" zgradu klinickog centra?

pitam to, jer vidim po novinama se pominje nadogradnja, hiljade novih km2 prostora, akoliko je meni poznato vec postojeca zgrada nikad nije zavrsena u funkciji su samo podrum(i) i nizi spratovi

i ja sam skapirao da oni misle da prave još jedan toranj iako ni ovaj postojeći nije u funkciji. uzalud se nadam jer pamet ne stanuje ovde da ćeu sklopu svega toga biti mesta i za parkiranje. jeziv je problem sa parkiranjem. po meni, sve one ispod prizemlja spratove trebalo bi pretvoriti u garažu.

Link to comment
follow up na ovo. Nisam verovao da će se usuditi, ali je ipak zaživelo, sa katastrofalnim posledicama u vidu otkazivanja operacija, jer krvi prosto nema.
 
Krv svuda sakuplja centralni zavod, i onda provinciji šalje par kesa, recimo dva puta nedeljno...
 
Da ne pričamo o mašinama i frižiderima koji su kupovani poslednjih 18 godina, a sad se bacaju na gvožđe...
 
Samo se Užice drži i opire novom pravilu.
zanima me samo jedno. poshto smo imali vremena da nauchimo dosad kako funkcionishe njihov sistem, ko ochekuje da ima direktnu finansijsku korist od toga? poshto je jasno, chim se oni iznenada upale i neshto sprovedu na brzinu, shto nama ne deluje bash jasno i logichno i unishtava neku strukturu koja funkcionishe iole normalno, ali to mora odmah i po cenu zivota, da iza ima neki tok novca. ko ce ovde da bude ovde dobar?

sent from bubamoto

Link to comment
Quote

Usledila je panična potraga za ovim lekom. U negotinskoj bolnici ga nije bilo, bolnički farmaceut je uzalud pozivao kolege u drugim mestima, ali lek jednostavno nigde nije mogao da se nađe.
- Bio sam uveren da ću se razboleti, da mi nema spasa, jer je isticao rok kada imunoglobulin može da zaustavi zarazu. Međutim, lek je pronađen tek narednog jutra, 30 minuta pre isteka roka kada njegovo delovanje ima smisla. Upravnica bolnice dr Gordana Radmanović ga je nekako pronašla u Beogradu. Poslato je vozilo da hitno dopremi lek do Negotina. Cele noći sam primao lek kroz infuziju, a naravno, i beba ga je dobila. Srećom, sve se dobro završilo -kaže dr Ivić.

Zašto bolnica nije imala lek?

Uprkos činjenici da je kao pacijentkinju imala porodilju zaraženu hepatitisom B, negotinska bolnica nije imala spremljene doze imunoglobulina za bebu. Kada smo pokušali da od čelnih ljudi bolnice saznamo zašto nisu imalo ovaj lek, oni nisu znali da nam odgovore uz obrazloženje "da je u pitanju vrlo zamršena situacija".

zamršeno ili samo mrse?

Link to comment

Zapravo je prosto,nacelnika,ranije osudjivanog za primanje mita i nelegalne abortuse, je bilo bas briga da nabavi serum za bebu, i kada je srecom ujeden, nastala je frka panika pa je uspit  nabavljena doza i za nju

Link to comment

Pa krenuli su da tragaju za lekom tek kada je doktor ujeden. Dakle nisu imali lek i ispada da bi beba ostala bez leka da nije doktor ujeden.

 

A ovo za načelnika, ne znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...