Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Posto je pitanje upuceno meni, ja sam odlucio da moju tvrdnju da su domaci zdr radnici olos kakvog nema nadaleko proverim i u ovom slucaju i naravno da sam bio upravu :fantom:
 

OD ROBIJE DO NAGRADE Ginekologu osuđenom zbog mita opština danas uručuje PRIZNANJE

NegotinFOTO: S.J. / RAS SRBIJA

Doktor Miroslav Ivić Mida, načelnik GAK ZC Negotin, koji ima pravosnažnu presudu za uzimanje mita, danas će na svečanoj sednici dobiti najveće opštinsko priznanje - "Majsku nagradu", i to za doprinos zdravlju žena.

NegotinFOTO: S.J. / RAS SRBIJA
Negotin

Dr Ivić primio je, kako piše "Alo!", mito da bi operisao pacijentkinju, radio je ilegalne abortuse i pregledao je žene u neregistrovanoj ordinaciji, a nedavno je imenovan za načelnika odeljenja ginekologije i akušerstva ZC Negotin.

Trenutno se u Osnovnom sudu u Negotinu protiv dr Ivića vodi krivični postupak bog nelegalne gradnje na zemljištu PTT-a u samom centru Negotina. Ivić je uz stambenu zgradu u kojoj ima stan i podrum dogradio ulaz i terasu i zauzeo površinu oko zgrade. U podrumu te zgrade opremio je ginekološku ordinaciju, u kojoj ordinira dr Ljubisav Božilović, ginekolog u penziji, inače predsednik SO Negotin, priča sagovornik "Alo!" iz lokalne vlasti.

Sumnjivi poslovi u ordinaciji

U toj ordinaciji se redovno u vreme izbornih kampanja organizuju besplatni ginekološki pregledi žena. Inače, predlog za "Majsku nagradu" za dr Miroslava Ivića podnelo je oko 50 žena kojima je dr Ivić pomogao tokom svoje ginekološke prakse. Predlog je usvojila opštinska Komisija za izbor, imenovanja, nagrade i priznanja.

 
IlustracijaFOTO: M. IVANOVIĆ / RAS SRBIJA
Ilustracija
 

Kako kaže naš sagovornik iz Negotina, dr Ivić je proveo dvadesetak dana u pritvoru zbog primanja mita, a za to je osuđen na pet meseci zatvora, uslovno na tri godine. Kažnjen je i zbog toga što je zabranio babici da u protokol lečenja Zdravstvenog centra Negotin upiše da je obavio intervenciju!

Sve ovo, kako kaže sagovornik "Alo!", nije bilo dovoljno da doktor Ivić izgubi posao, nego je i dalje zaposlen u ZC Negotin, čak je i napredovao do načelnika odeljenja ginekologije i akušerstva. Dr Ivić je i kandidat za predsednika Opštinskog odbora Srpske napredne stranke u tom gradu, a razmatran je i za novog direktora ZC Negotin.

Prema rečima sagovornika ovog lista, za "rad" dr Ivića zna ceo Negotin, a građani su iznenađeni da je upravo on kandidat za predsednika OO SNS, kao i za direktora ZC Negotin.

- Savest mi je čista, ponosan sam na svoj rad - izjavio je svojevremeno dr Miroslav Ivić, piše "Alo!".

 

Drugi bi izgubili licencu

- Dr Ivić je još 2002. udaljen sa posla jer mu je određen pritvor zbog sumnje da je uzeo mito. Dve godine ranije kažnjen je zato što je zabranio babici da u protokol lečenja upiše pacijentkinju kojoj je uradio intervenciju. Inspekcija ga je još 2008. zatekla kako u kući prima pacijentkinje. Drugi lekar bi zbog tih stvari izgubio licencu - priča izvor "Alo!".

Link to comment
Ne kapiram, kako ste to zakljucili na osnovu clanka?
ja zamishljam i situaciju u kojoj neko kaze imamo bebu sa hepatitisom u najavi, i neko deugi kaze paaa -_-

generalno u porodilishtima chesto junachki ignorishu karton porodilje, a svaka trudnoca novi papir, nema istorije. a ova chak imala napismeno.

mozesh da probash da im skrenesh paznju. obichno nece da slushaju, trudnice su ludache. shto isto ne znachi i da nisu.

sent from bubamoto

Link to comment

brate care, govno  je dalo intervju za tri dnevna lista, i svuda je akcenat na ludoj, tj histericnoj porodilji, informer je cak izbacio drugu verziju vesti da bi naglasio to histericna, kriva porodilja, u kojoj je on najveca zrtva, covek, nacelnik koji sam kaze da je karton porodilje pogledao tek kada je porodjaj zavrsen, i da je u strahu onda dignuta frka po celoj bolnici, pa su u zadnji cas nabavljene dve doze. Niko rec kritike nije uputio na njegov racun, ne znam kakvu si hajku ishalucinirao

Link to comment
7 minutes ago, Host said:

@kurijak: Informer, Alo .. daj jos neki objektivan izvor informacija. 

 

Nemam pojma ko je covek, ali znam kako se u Srbiji lako hajka.

Jeste, u Srbiji se lako hajka, padaju glave zbog hajke u novinama, nacelnici, advokati, funkcioneri nocima ne spavaju da ih mozda placena hajka u tabloidu ne kosta posla i ugledi.
Svaka svinjarija i greska se placaju, i nevini stradaju kakva smo drzava ostra
BTW  ja isto tako ko ti istripujem da sam sudija vrhovnog suda a ne nebitni nick na forumu, pa nemam pojma ko je covek, mrzi me il sam glup da izglugam dve strane na guglu o njemu, izignorisem natpise u medijima i onda napisem POLAKO NE ZURIMO SA ZAKLJUCIMA , DAJTE MI NEKI OBJEKTIVNI IZVOR INFORMACIJA (u srbiji ololooloolo )

Link to comment
Ne znam stvarno, nisam se skoro poradjao. Cuo sam nedavno za slucaj kad je jednom lekaru preceno jer je izrazio nameru da ide u (starosnu) penziju jer nema ko da radi itakoto, pa sam osetljiv na vesti iz tabloida.

hocu da kazem - nisu gledali karton jer retko gledaju. sami su krivi. to shto je zena lujka, ako uopshte, to je sekundarno. drugo stanje svesti, jebiga. 

ali vrlo chesto bude problem sa nabavkom, od objektivnih problema koje kreira sistem, do subjektivnog zabole me. mi smo tek skoro saznali kad je lik sa skupom osnovnom boleshcu otishao da legne u bolnicu mesec dana da zavrshi neshto drugo, da za osnovnu bolest ne moze da dobije nishta preko primarne zashtite, jer je hospitalizovan, a bolnica pak ne moze to da nabavi lako i brzo jer je skupo, komplikovano i mora tender. i tako nije bilo nishta, a osiguranik se - snalazio.

 

zvuchi logichno, ali ne postoji u prirodi :dry:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

hocu da kazem - nisu gledali karton jer retko gledaju. sami su krivi. to shto je zena lujka, ako uopshte, to je sekundarno. drugo stanje svesti, jebiga. 

ali vrlo chesto bude problem sa nabavkom, od objektivnih problema koje kreira sistem, do subjektivnog zabole me. mi smo tek skoro saznali kad je lik sa skupom osnovnom boleshcu otishao da legne u bolnicu mesec dana da zavrshi neshto drugo, da za osnovnu bolest ne moze da dobije nishta preko primarne zashtite, jer je hospitalizovan, a bolnica pak ne moze to da nabavi lako i brzo jer je skupo, komplikovano i mora tender. i tako nije bilo nishta, a osiguranik se - snalazio.

 

zvuchi logichno, ali ne postoji u prirodi :dry:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Meni je zanimljivo kako host, kad vec ne veruje tabloidima poslovicno, nije posumnjao da li je zena lujka, imajuci u vidu jezivu praksu domacih porodilista i ponasanja prema porodiljama, i da li doktor sa ovakvom prosloscu i sns clanskom kartom govori istinu ekskluzivno u tri domaca tabloida kako je napadnut i kako je jedva pretekao

a da , nije ni otvorio link jbg

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kubanska buba,GORGOJO BUBA
Објавио/ла: Goran Gadafi Pesic · 2 мин. · 
Vreme je da Vas informisem o dosadasnjim lecenjima pacijenata.Sve terapije su se pokazale odlicne posebno na zaustavljanju metastaza raka za pacijente kojima je receno da nema pomoci.Gorgojo buba je do sada uspesno primenjena na pacijentima sa asmom.artritisom.dijabetisom svi tipovi,rak creva,pankreasa,kostiju,jetre,pluca i grudi kod dama,bubrega,grla itd.Svi pacijenti su na daljim terapijama i osecaju se mnogo bolje.Za sada buba je opravdala lecenja i kod nas u Evropi,a ne samo po zemljama Latinske Amerike.Pokazala se uspesno u lecenju raka kod pasa.Tako da je sve vise u primeni.

Фотографија корисника Goran Gadafi Pesic
 
Коментари
Ranka Lazarevic
Ranka Lazarevic Mozel objasnjenje, za zlu ne trebalo...?
1
Управљање
 
Goran Gadafi Pesic
Goran Gadafi Pesic Idite na stranicu Kubanska buba.Gorgojo buba
1
Управљање
 
Neda Rnic
Neda Rnic Moze li objasnjenje kako se koriste?
Управљање
 
Sara Sara Sarita
Sara Sara Sarita Evo ja sam pročitala pa ću napisati a i vi ostali se možete detaljnije informisati na netu. Dakle, bube se guraju žive, u želucu pucaju i ispuštaju tečnost koja u stvari leči. Počinje se sa jednom bubom pa se povećava svakoga dana za jednu više dok se dodje do 67 a tada se opet kreće od jedne i ceo proces ide opet do 67.Ja sam to pronašla a vi se raspitajte baš dobro pre nego što odlučite da je koristite. Svako dobro želim svima.
Управљање
 
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...