Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

generalno postoji taj 1 narodni obichaj da kad se kupi nov eksperiment ili laboratorijska oprema, a za velike pare, da se prvo startovanje mashine radi u prisustvu servisera kog shalje prodavac. to podrazumeva kompletno postavljanje opreme, instaliranje softvera, testiranje i obuchavanje nekoliko lokalnih lica i podrazumeva trajanje ugovorene garancije i uslove buducih servisa. i baja koji to sve radi chesto nije urachunat u cenu uredjaja, a koshta na sat, bilo da pishki, rucha ili instalira opremu. a pokushaji da se i to pokrije novcem chesto naidju na neko, je li, nerazumevanje...  tipa dobili ste mashinu shta sad hocete, pokvarila se pa popravite je, pa nadjite nekog, pitajte nekog, popravite sami isl.

 

Sve biste na gotovo, pa stvarno strašno ^_^

Link to comment

Sve biste na gotovo, pa stvarno strašno ^_^

da ne poverujesh.

 

kupish novu mashinu u garanciji i rashrafish je iz mesta, jer znash bolje. najsrpskije na svetu :D

Link to comment

da ne poverujesh.

 

kupish novu mashinu u garanciji i rashrafish je iz mesta, jer znash bolje. najsrpskije na svetu :D

 

 

Podsetilo me to na onaj film Partizanska eskadrila

- Ali nemamo gorivo za avione (lokacija vrlet bogu iza tregera)

- Snađite se

 

:lolol:

Link to comment

Podsetilo me to na onaj film Partizanska eskadrila

- Ali nemamo gorivo za avione (lokacija vrlet bogu iza tregera)

- Snađite se

 

:lolol:

tako nekako :lolol:

Link to comment

Ako ti nije teško.

 

TT

 

Trooki gavran doneo info pravo iz Somalije:

 

Pregled krpelja na boreliju se naplacuje i ne kosta vise od 600 dinara za civilne osiguranike, za vojne je dzabe. Pregled coveka na boreliju se radi par nedelja posle ujeda(kad se stvore antitela) elisa testom, kosta oko 3500 bez uputa, sa uputom za dz.

Link to comment

pa šta oćete - jesmo tad pobedili organizovanu njemačku? - jesmo. znači fercera.  -_-

a vidi, i danas se ljudi zapanje :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Trooki gavran doneo info pravo iz Somalije:

 

Pregled krpelja na boreliju se naplacuje i ne kosta vise od 600 dinara za civilne osiguranike, za vojne je dzabe. Pregled coveka na boreliju se radi par nedelja posle ujeda(kad se stvore antitela) elisa testom, kosta oko 3500 bez uputa, sa uputom za dz.

Hvala!

 

TT

Link to comment

 

Ono što je potrebno je da na uputu datum zakazivanja bude overen pečatom, ili da je izdata posebna potvrda o zakazivanju (tzv. PZ obrazac):

Ko mi daje taj PZ obrazac? Doktor/Direktor/Načelnik ili Zaštitnik prava osiguranika?

Baj d vej... Dobila sam da radim taj neki UZ. Rekli mi da dodjem 01.07. da mi zakažu za avgust. Dosta lepo. Juče mi zaštitnica kaže, ako mi daju PZ, to će se sve odbiti doktoru koji je dao uput od plate, a mogu u RFZO (or something) da mi ne refundiraju, nego da dobijem odgovor da sam trebala da idem u drugu bolnicu. Doktor tvrdi da taj PZ ne postoji... I tako... Dosta je to lepo. Evo sad sam poslala mejl direktoru GAKa, jer na tom PZ piše potpis odgovornog lica a valjda je to on, sve sa obrascem i skenom moje knjižice i uputa i molbom da urgira kod nadležne službe da budem primljena u zakonskom roku ili da mi javi kad da dodjem po PZ ako je to nemoguće ... Sreća da mi nije hitno, pa se manje nerviram...

Link to comment

Sta ste zapeli sa tim krpeljima i okretanjem u krug, hocete da se toni i ja opet posvadjamo. Elem, moze da se vrti i levo i desno, a i ne mora, niti da se koristi pinceta. Svi su nekad negde culi za okretanje suprotno od kazaljke na satu, na svim meridijanima, ali nema puno istine u tome. Najvaznije je da se sto pre izvuce. Kad ih izvlacimo onom plasticnom karticom sa prorezom uglavnom i prezive operaciju sto je siguran znak da nista nije ostalo unutra. Za meningitis (mada ima duze ime) postoji vakcina, za ono drugo na b ne.

Link to comment
  • 2 weeks later...

KBC, Ordinacija doktorke. Pravo se ide za osteodenzitometriju (nadam se da sam dobro napisala :-) ), a ovo je levo...f2bba4456df84dd13ece15cf88ee1f7d.jpg

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Izgrdila sam i nutricionistu, što je na vratima okačen natpis gde piše da on meri težinu (a ne masu :-) )

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Edited by Edit
Link to comment

KBC, Ordinacija doktorke. Pravo se ide za osteodenzitometriju (nadam se da sam dobro napisala :-) ), a ovo je levo...f2bba4456df84dd13ece15cf88ee1f7d.jpg

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Barem joj je muzicki ukus OK

 

 

Slayer-Repentless1.jpg

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...