Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Jel neko ima iskustva sa "multi" sistemom - 1 spoljasnja jedinica, 2 unutrasnje ?Na spoljnom zidu nema mesta za 2 jedinice, a unutra bi trebalo hladiti 2 sobe od po 12 kvadrata.

Link to comment

Moj burazer to stavio i slabo je islo....Brzo se pokvarila spoljna, verovatno previse rada.E sad njemu je to stavljao prijatelj za mini cenu kao da probaju.Zavrsilo se tako sto je posle pravio nosac za jos jednu jedinicu ispod postojece pa je vezao 1-1

Link to comment

zar to ne bese nesto dosta skuplje od obicne? mislim, vise ti se isplati da uzmes jednu jacu, da moze da hladi obe prostorije... naravno, ako raspored dozvoljava.

Link to comment

Plavo svetlo se noću isključuje sa sleep modom. Imam istu klimu, i za sada sam prezadovoljanПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 4

Link to comment
Jel neko ima iskustva sa "multi" sistemom - 1 spoljasnja jedinica, 2 unutrasnje ?Na spoljnom zidu nema mesta za 2 jedinice, a unutra bi trebalo hladiti 2 sobe od po 12 kvadrata.
Ima varijanta ozbiljnija spoljnja jedinica (mitsubishi npr) a unutrašnje po mogućnosti.Komšija tako uradio u kući i zadovoljan.Mislim da ga je koštalo oko 1200 €. Spoljnja 700... E sad to jeste kuća i znatno više kvm.
Link to comment

Konacno, prilika za mene da se [EDIT ponovo] upisem na moj omiljeni topik, problemi sa kimom.Elem, dok je ovde jos uvek zima, spremam se da nabavim mobilni erkon (da ne kazem k(l)imu). Ako neko ima iskustva sta valja ili sta je za izbegavanje, neka podeli ovde.Zasad mi je simpatican ovaj, sto je ovde 350 baka. Nece razvaliti banku, a valjda ce da o'ladi ovaj mali stan dovoljno da prezivim sledeci put kad bude 45 u hladu.

Edited by Indy
Link to comment

Kolko vidim, nigde nema crevahttps://www.google.com.au/search?q=CL30XC&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=rcs&gws_rd=cr&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&authuser=0&ei=w8P8UbKzJsWViAeJ8oCACA&biw=1280&bih=960&sei=xsP8UfLdMIaEkwWc3IGwDA#imgdii=_

Link to comment

Ma tražim takvu, bez creva, još od pre prošlog leta, al' ovde sam nailazio samo na ove što moraju da se ventiliraju, a to mi ne radi posao zbog rasporeda, tj. mesta gde bi trebalo da bude.Čisto sam ljubomoran što si našao ovu i što ti je dostupna :lolol:

Edited by historian
Link to comment

Imate li preporuku za neku klimu, potrebna je bukvalno za jednu sobu koja je veličine (odokativno) 4x6m2?Da li je 9.000 btu dovoljno? Ja u mojoj sobi imam Mideu i jako sam zadovoljan kako radi, al' je ona svakako jača od 9.000 btu.Dakle preporuka za neki konkretan model? Naravno uz to da cena bude što pristojnija i uz preporuku za prodavnicu.

Link to comment

pa zavisi ti i od visine plafona, broja osoba koje obitavaju u sobi, da li je direktno izlozena suncu, koliko ima elektricnih aparata u njoj koji emituju toplotu...okvirna racunica ide 400-500 btu po metru kvadratnom, tako da bih ja svakako isao na dvanaesticu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...